GARAŻ - PODZESPOŁY W BMW R35 > Silnik

Pan Zdzisław Chachuła remont silnika-słupka

(1/2) > >>

luki213:
Witam po takim czasie. 2lata temu oddałem silnik od bmw r35 panu Chachule wierząc głęboko że go naprawi. Silnik powyżej 50km/h gasl. Okazało się u Pana Chachuły że tłok się przyciera. Po odebraniu silnika wraz ze skrzynią biegów  silnik gaśnie przy wciśnięciu sprzęgła. Podczas naprawy okazało się że Pan Chachuła nie wymienił uszczelki pod głowicą, wstawił starą, polecił mi kupić gaźnik bo mój oryginalny nie spełniał jego oczekiwań, kupiłem wskazany przez niego od wskazanego sprzedawcy. Silnik nie chciał pracować. Okazało się że Pan Chachuła fachowiec pomylił rozrząd o ząb dlatego nie chodził i ukrecil śrubę od zaworow. Uszczelke pod rozrzad nie wiem skad wzial ale to nie byla kupna uszczelka. Motocykl dalej nie działa. Mechanik wymienił łożysko w skrzyni na zwykle montowane w tamtych czasach i nadal gaśnie. Pan Chachuła wszystkiemu się wypiera, rachunków nie dał, za naprawę policzył około 1200zl o ile pamięć mnie nie myli ale sprawa jest na gorąco. Uswiadamiam forumowiczów przed tym człowiekiem. W najbliższych dniach składam zawiadomienie na policji o oszustwie. Zawiadomienie wrzucę na forum. Słupek silnika miał złożyć w miesiąc a trzy miesiące po dzwonieniu i ponagleniach złożył twierdząc że opoznienie wynika z tego że go okradziono. Nie wiem co z tego wyniknie, moze sa ludzie zadowoleni z jego usług ja niestety jestem zawiedziony na całej linii. W wolnej chwili złożę zawiadomienie bo ciężko zarobione pieniądze dałem niby najlepszemu fachowcowi a poszły w błoto. Mechanik ma zdjęcia jak to wszystko wygląda. Kiedyś czytałem że było kilka osób równiez tak potraktowanych przez pana chachule, proszę te osoby o kontakt.   

KK:
Ja kiedyś kupowałem od niego części, strasznie kręci, odradzam współpracy z tym człowiekiem.

luki213:
Łożyska na wale zmienił na kulkowe bo wg niego będzie lepiej pracował. Łożyska wstawił najtańsze bieżnia była popękana, głowicy nie tknąl. Ogólnie z szacunkiem do niego bo myślałem że jak on nie naprawi to nikt. Lipa i pompelina. W razie co powołam na świadka mechanika co widział rozbierał i poprawiał. Motocykl odwalony żeby wypchnać. Po telefonach i mszach do niego otrzymałem wiadomość że jestem chloptasiem i gówno mu zrobię. Czekałem na termin kilka miesięcy umówione było że w miesiąc naprawi i odda, tak naprawdę czekałem kolejnych kilka miesięcy i sam pytałem co z motocyklem. Uzyskałem informacje że został okradziony ale mój silnik i skrzynia biegów są  i oczywiście wiązankę jak mogę nie wierzyć jego mości że tak było. Miał skrzynię biegów do podpalenia i twierdzi że słupek kazałem mu naprawiać. Imbecyl sprawdzi wszystko i nawet gdyby zadzwoni słuchaj nie działa to i tamto. Ignorant!!! Pompowalem ponad 300km po silnik z nadzieją że jest naprawiony a tu lipa. NIE POLECAM!!! Jak już kogoś skusi to pisać dokładnie umowy na usługi i brać rachunki!!!! Bo potem pozwać go do sądu jest ciężko. Pieniądze wywalone w błoto dosłownie!!!!

arek1357:
Tak i ja się pod tym podpisuję nie dość , że krętacz to jeszcze hamowaty

szymon470:
Panowie silnik w osiołku jest tak prosty że szkoda oddawać go w inne ręce. Jasna sprawa honowanie, planowanie, czysta obróbka mechaniczna, ale cała reszta już nie.
Już w 1 klasie technikum wielokrotnie go rozbierałem i składałem (coś tam zawsze mi zostało z części :D). Tak poważnie polecam każdemu podziałać na własną rękę. Na forum zawsze można znaleźć pomoc w razie potrzeby ;) A żeby źle zmontować rozrząd w osiołku to już to chyba trzeba to zrobić specjalnie...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej