Autor Wątek: szprychy tył r35  (Przeczytany 2162 razy)

Offline suchy5411

• Newbie
  • *
szprychy tył r35
« dnia: Listopad 27, 2012, 04:45:36 pm »
poszukuję przewężanych szprych do tylnego koła. może ktoś ma na zbyciu lub wie gdzie je nabyć

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
  • nigdy więcej automatycznych ustawień kamery !! :(
    • encyklopedia
Odp: szprychy tył r35
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2012, 05:00:50 pm »
z tego co się orientuję ściągają z niemiec i to w dobrych pieniądzach ( coś około 1 euro za sztukę ) ale nie wiem czy akurat przewężane :/
ps .grzeczność wymaga przedstawienia się w powitalni. !!!!!!!!!!!!!
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2012, 05:03:30 pm wysłana przez norbert »
na początku grożę paluszkiem a potem but. Niech Cie nie zmyli ta słodka buźka - potrafię być wredny.
bmw forum

Offline KK

• Full Member
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 15, 2013, 10:03:05 pm »
Odradzam szprychy z fabryki znajdującej się w Częstochowej. Lepiej znaleźć kogoś kto ściąga z Niemiec.
Ostatnio robiłem próbę twardości szprych, szprychy z Częstochowej można przeciąć kombinerkami jedną ręką bez najmniejszego problemu. Szprychy z Niemiec ciężko przeciąć używając dwóch rąk i kombinerek oczywiście  !

Offline unlimited

• Jr. Member
  • **
    • katalog stron
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2013, 11:05:42 am »
uuu pierwsza zła opinia o szprychach od Bartnika - szczerze mówiąc nie sprawdzałem osobiście ale warto się zastanowić nad tym czy szprycha ma być twarda ( aby nie dało się jej przeciąć ) czy elastyczna .Gdyby starzy konstruktorzy chcieli stosować sztywne mocowanie piasty ( bębna) do felgi pewnie odlewali by jako całość lub robili pełne koła ( mniejszy opór, na pewno mniej skomplikowany montaż i obsługa , wyższa masa , koszt pewnie podobny )

Offline KK

• Full Member
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 17, 2013, 03:24:21 pm »
uuu pierwsza zła opinia o szprychach od Bartnika - szczerze mówiąc nie sprawdzałem osobiście ale warto się zastanowić nad tym czy szprycha ma być twarda ( aby nie dało się jej przeciąć ) czy elastyczna .Gdyby starzy konstruktorzy chcieli stosować sztywne mocowanie piasty ( bębna) do felgi pewnie odlewali by jako całość lub robili pełne koła ( mniejszy opór, na pewno mniej skomplikowany montaż i obsługa , wyższa masa , koszt pewnie podobny )
Być może masz racje, zobaczymy co będzie po sezonie. Mam tylko nadzieje, że na pierwszym zakręcie wszystkie główki zostaną na swoim miejscu.  Aczkolwiek w porównaniu z oryginalnymi szprychami to Bartnik dalej na minus

Offline sidecar

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 17, 2013, 05:03:25 pm »
Ja mam szprychy z Częstochowy w kilku motocyklach, czasem eksploatowane iście offroadowo- nigdy nie było problemów z pękaniem oraz innymi tego typu zjawiskami. Uważam ,że są godne zaufania. Dodatkowo człowiek który nimi handluje- Mariusz Filipowicz to b.porządny gość. Miły ,rzeczowy, zapalony Harleyowiec. Również godny polecenia sprzedawca (ma też graty do współczesnych HD).
Wojtek.

Offline kolekcjoner BMW

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 17, 2013, 08:44:02 pm »
motocyklami na szprychach z Częstochowy zrobiłem sporo kilometrów i nic a nic się nie dzieje niepokojącego, także zaplotłem sporo kół dla klientów i też nic mi nikt nie zgłaszał.
Czyli wniosek taki, że nie należy się zbytnio przejmować, a wypadki zdażają się nawet w renomowanych światowych firmach.

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
  • nigdy więcej automatycznych ustawień kamery !! :(
    • encyklopedia
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 24, 2013, 10:48:40 pm »
Możesz - klikasz na Przemka nick - pojawiają sie jego dane i tam pod nickiem jest 'PW" .Pozdrawiam.
Jesli jeszcze bedą jakieś pytania bardzo prosze w dziale "sprawy techniczne" - mam obecnie mnóstwo roboty i rzadko zaglądam na forum;( a sprawy techniczne od razu mi się rzucają w oczy.
na początku grożę paluszkiem a potem but. Niech Cie nie zmyli ta słodka buźka - potrafię być wredny.
bmw forum