Autor Wątek: TŁOK BMW R35  (Przeczytany 21880 razy)

Offline Jerzy

• Sr. Member
Odp: TŁOK BMW R35
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 02, 2016, 10:33:01 am »
Mimo tego, że sam jeżdżę na tłoku z malucha 600 to będę twierdził, że to nie jest dobre rozwiązanie. Masa nawet po odchudzeniu jest większa, trzeba rozwiercać tulejkę korbowodu na większy sworzeń, drgania w takim zestawie są wyraźnie większe. Nie znam jakości tłoków z Niemiec, ale sądzę, że w odróżnieniu od naszych produktów, nikt nie pozwolił by sobie na sprzedaż oficjalną (poprzez sklepy internetowe czy e-baya) złomu. Sprzedający poszedł by z torbami w przypadku reklamacji i kłopotów z jakością. Cena nie jest niska, ale sądzę, że to jednak lepsze rozwiązanie, niż zabawa z "maluchem".
A tłok z BMW R75 jest przecież za duży. Nominalna średnica to 78 mm przy 72 osła, więc cylinder na pewno "nie wyda" wymiaru bo zabraknie mięsa.

Offline kocyba

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 03, 2016, 09:34:58 pm »
A zwracałeś uwagę przy montażu ,tłok od malca i orginał od osła pomimo ze jest wzrokowo symetryczny ma przesunięcie w osi

Offline Jerzy

• Sr. Member
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 04, 2016, 07:56:30 am »
Oczywiście, że na to zwróciłem uwagę. Najważniejszy jest jednak dobór mas bo to one decydują o siłach działających w trakcie pracy.

Offline jop11

• Full Member
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 04, 2016, 11:37:39 am »
Jakieś trzydzieści lat temu też jeździłem na tłoku maluchowskim i nawet to dobrze funkcjonowało, ale nie rozwiertałem główki korbowodu by wstawić sworzeń z malucha lecz wstawiłem tulejki do tłoka tak by pasował sworzeń od osła. Cieńszy sworzeń na pewno był lżejszy.
Dzisiaj są inne czasy. W dobie internetu można bez większego problemu kupić oryginalny tłok od BMW czy EMW i nie martwić się ciężarem.

Offline awtowelo

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 01, 2021, 12:39:05 pm »
Właśnie się zorientowałem, że Almot zaczął oferować tłoki do BMW R35 :):
https://allegro.pl/oferta/tlok-bmw-r35-ak20-owalizowany-72-00-mm-komplet-9907531409
Z tego co widzę dostępne są trzy rozmiary - 72, 73 i 75 (sic!) mm
Jestem ciekaw jak wagowo ma się do oryginału?

Offline Jerzy

• Sr. Member
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 02, 2021, 09:38:07 am »
No faktycznie w końcu zaczęli robić tłoki. Nie sądzę, by były tak odchudzone jak oryginały. Ale dobrze, że są dostępne. Tylko te wymiary naprawcze co milimetr są z d....y.

Offline kolekcjoner BMW

• Hero Member
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 02, 2021, 10:10:21 am »
Około półtorej roku temu wzięli ode mnie wzór i tak długo to trwało, w podziękowaniu miałem mieć wyłączność na te tłoki ale jak już wiadomo wypieli się na mnie i nawet jednej szt nie dostałem, mimo wszystko mam nadzieję że wagowo będzie dobrze, i kupujący będa zadowoleni.

Offline awtowelo

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 02, 2021, 11:12:47 am »
Około półtorej roku temu wzięli ode mnie wzór i tak długo to trwało, w podziękowaniu miałem mieć wyłączność na te tłoki ale jak już wiadomo wypieli się na mnie i nawet jednej szt nie dostałem, mimo wszystko mam nadzieję że wagowo będzie dobrze, i kupujący będa zadowoleni.
Jarku, używałeś może ich wyrobów w BMW R4-R12 (wiem, ze do tych modeli robili wcześniej tłoki)? Jestem ciekaw jak się sprawują?

Offline awtowelo

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 02, 2021, 11:27:41 am »
No faktycznie w końcu zaczęli robić tłoki. Nie sądzę, by były tak odchudzone jak oryginały. Ale dobrze, że są dostępne. Tylko te wymiary naprawcze co milimetr są z d....y.
Szczególnie 75 mm jest z czapki (z tego co pamiętam ostatni szlif przewidziany przez fabrykę to 73,50 mm). Aż jestem ciekaw, jak to by funkcjonowało z oryginalnym cylindrem...

Offline pw1000

• Sr. Member
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 02, 2021, 04:04:27 pm »
Oto odpowież o wagę tłoka z firmy Almot;

Dzień dobry.

Jeden tłok kompletny z pierścieniami i sworzniem waży 0,32kg

Offline pw1000

• Sr. Member
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 02, 2021, 04:08:32 pm »
Kto się zdecyduje na zakup i montaż, niech poinformuje - wystawi recenzję  :) ???

Offline kolekcjoner BMW

• Hero Member
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 02, 2021, 05:45:25 pm »
Stosowałem do R 4 i R 12 wiele razy i nie miałem nigdy z tym problemów oczywiście trzeba tylko zastosować odpowiedni luz. Mimo to słyszałem wiele opinii negatywnych od znajomych, chociaż nie wiem czym to było spowodowane.

Offline awtowelo

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 03, 2021, 11:34:20 am »
Stosowałem do R 4 i R 12 wiele razy i nie miałem nigdy z tym problemów oczywiście trzeba tylko zastosować odpowiedni luz.
Jaki luz stosujesz?

Offline kolekcjoner BMW

• Hero Member
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 03, 2021, 01:15:02 pm »
I tu stajemy przed dylematem jaki luz zastosować, najlepiej powiedzieć odpowiedni ale to nie rozwiązuje problemu.
W granicach 8 setek, przy 6 setkach jest prawdopodobieństwo przycierania się.