GARAŻ - PODZESPOŁY W BMW R35 > Przeniesienie napędu

Tarcza sprzęgła

(1/1)

jop11:
Jakiej grubości powinny być okładziny na tarczy sprzęgła? Dostałem okutą tarczę sprzęgła która w miejscu okładzin jest gruba na 8,6 mm. Czy nie jest to trochę za dużo. Czy nie będzie problemów z wysprzęglaniem? Może ktoś wie jaki wymiar miała oryginalna okuta tarcza i gdzie można dostać okładziny :)

kolekcjoner BMW:
okładziny sprzęgła dostaniesz w każdym zakładzie który regeneruje sprzęgła i chamulce.
grubość całkowita tarczy sprzęgłowej to 6 mm.

Jerzy:
Kiedyś stosowało się okładziny nitowane od Fiata 126, ale teraz to taki sam rarytas jak oryginały do BMW. Najlepiej oddać do zakładu regenerującego, gdzie dobiorą i nakleją nowe okładziny bezazbestowe.

luki213:
Kup tarcze od rumpla tzn malucha, roznituj środek i wstaw ten od tarczy z bmw potem przetocz bo fiatowska jest za gruba, o ile się nie mylę to 6,7mm albo 7,7mm powinna być jak Jarek mówi że 6mm to bliżej to 6,7mm. Niewiele jest granicy od zużytej a do nowej tarczy, z tym że dłuuugo zanim się zużyją.

wawafreda:
Ha, ha, ja zdemontowałem sprzęgło w swoim przedwojennym silniku. Wszystko wskazuje na to, że tarcza jest oryginalna :) Do nitów nie ma dużo mięsa, a sama tarcza ma grubość 7.2 mm. Czyżby spuchła ze starości?  :P ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej