Autor Wątek: BMW R35/2 1951r.  (Przeczytany 2426 razy)

Offline awtowelo

• Full Member
BMW R35/2 1951r.
« dnia: Kwiecień 03, 2013, 11:58:47 pm »
Oto moje BMW R35/2 z 1951r., nr ramy 22695X (DO KTÓREGO SZUKAM SILNIKA O ZBLIŻONYM NUMERZE  :) ). Motocykl ma oryginalny lakier (za wyjątkiem zbiornika paliwa i przedniego szczękotrzymacza, który akurat na tym zdjęciu jest założony od innego egzemplarza). Z innych motocykli są też dyfer (nr 2680X), dźwignia tylnego hamulca, obudowa przedniej lampy oraz przyspieszacz zapłonu.
Chce go zostawić w takim stanie zachowania (tzn. nie będzie malowany). Zastanawiam się tylko nad kołami - czy je pomalować (jak widać mało już na nich lakieru  :'( ), czy też założyć oryginalne ale w lepszym stanie z innego egzemplarza.
Podobny dylemat mam też ze zbiornikiem paliwa - ten był dość nieudolnie naprawiany.
Charakterystyczne dla wersji R35/2 są sprężyny siodła tzn. bez pałąka, działające na ściskanie. Ciekawa jest też prawa poduszka pod kolano - już bez kulisy (motocykl ma nożną zmianę biegów), ale jeszcze z napisem BMW.
Uwagi i sugestie mile widziane :) .
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2013, 06:28:32 pm wysłana przez awtowelo »

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
  • nigdy więcej automatycznych ustawień kamery !! :(
    • encyklopedia
Odp: BMW R35/2 1951r.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 07, 2013, 10:38:47 am »
Witaj. Fajny sprzęcik. Powiem Ci że "styl" na jaki robisz motocykl jest bardzo doceniany w niemczech i słono za to płacą :). Na twoim miejscu trzymał bym się tej opcji i z biegiem czasu wymieniał  oryginalne części do bmw które są w gorszym stanie tymi w lepszym. Szkoda że nie masz do niego oryginalnego silnika ale .... chyba warto się pokusić o "dopasowanie wraz z nabijaniem " ;).Ja na razie bym się skupił nad kompletowaniem bo braków trochę jest.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2013, 03:55:55 pm wysłana przez norbert »
na początku grożę paluszkiem a potem but. Niech Cie nie zmyli ta słodka buźka - potrafię być wredny.
bmw forum

Offline awtowelo

• Full Member
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 15, 2018, 08:54:27 pm »
Wygląda na to, że w końcu udało mi się kupić kompletny silnik do R35/2  :) Silnik został kupiony na przetargu z przedsiębiorstwa energetycznego wiele lat temu i czekał (miał być zamontowany w traktorku). Podobno jest po remoncie - zobaczymy... Tak czy siak będzie co robić na wiosnę  ;)

Offline steve

• Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 20, 2018, 10:22:01 pm »
Wojtku,
Gratuluję zdobycia właściwego silnika!;)