Autor Wątek: BMW R35 -Silnik wraz ze skrzynią  (Przeczytany 7429 razy)

Offline kapliczka

• Newbie
  • *
BMW R35 -Silnik wraz ze skrzynią
« dnia: Luty 10, 2013, 01:01:22 pm »
tak wygląda silnik w trakcie remontu.
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2013, 01:04:33 pm wysłana przez kapliczka »

Offline kolekcjoner BMW

• Hero Member
Odp: BMW R35 -Silnik wraz ze skrzynią
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 10, 2013, 01:04:49 pm »
nie chciałbym zbytnio krytykować ale tak wypolerowany silnik naprawdę nie prezentuje się ładnie w tym motocyklu (oczywiście to moje zdanie) oprócz tego te nakrętki motylkowe na skrzynce narzędziowej, wymień proszę na dobrą replikę, przewód olejowy powinien być inaczej ułożony, jeszcze te niepotrzebne dziury w skrzyni biegów trzeba by je zaspawać.

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 10, 2013, 02:20:20 pm »
Niestety jestem takiego samego zdania jak Kolekcjoner. Nie wszystko złoto co się świeci, ale to oczywiście kwestia gustu.
Fred - przyjaciel zwierząt, z ludźmi bywa różnie he he

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
  • nigdy więcej automatycznych ustawień kamery !! :(
    • encyklopedia
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 10, 2013, 04:39:17 pm »
Też nie jestem zwolennikiem polerowanych silników chociaż z racji zawodu powinienem ;).Ale jako ciekawostkę napiszę że jakiś rok temu były dwa osły na allegro - jeden z polerowanym silnikiem drugi ze szkiełkowanym i ten polerowany osiągnął cenę około 3 tys wyższą niż szkiełkowany:P. Więc jednak ludziom się to podoba :)
na początku grożę paluszkiem a potem but. Niech Cie nie zmyli ta słodka buźka - potrafię być wredny.
bmw forum

Offline kolekcjoner BMW

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 10, 2013, 05:39:51 pm »
oczywiście to kwestia gustu jak wspomniałem, ale zwróć Norbert uwagę ,że ludziom coraz bardziej podoba się kicz i jak najwięcej udziwnień, nie trzymają się w ogóle stylu.

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 10, 2013, 05:50:57 pm »
Czyli jak pisałem - to jedynie kwestia gustu. Ja w latach osiemdziesiątych postawiłem sobie za cel przerobienie K 750 na Harleya. Dziś brzmi to raczej groteskowo, ale to były inne czasy. Przez ponad pół roku polerowałem ręcznie ruskie kartery, dyfer i co tam się dało. Dorobiłem sakwy i owiewkę w stylu Electra Glide. Takiego wyzwania dziś bym sobie nie postawił! Po latach kupiłem Electrę ze słusznego rocznika 1978. Odremontowałem ją perfekcyjnie poświęcając w tym celu moje BMW R 12, które musiałem sprzedać w tym celu. To był jeden z większych błędów mojego życia. O innych nie piszę ze wstydu. Dziś robiąc R 35 pozwalam sobie na minimalne polerki posiadając odpowiedni sprzęt w tej materii i to nie z lenistwa, lecz dobrego smaku.

Zmieniając temat - ostatnio w cenionym przeze mnie piśmie Automobilista ujrzałem auto pod tytułem POBIEDA po renowacji. Sam jako posiadacz Warszawy kombi 223, którą z pełną świadomością  i premedytacją przerobiłem na coś w rodzaju Hot Rouda z silnikiem V6, doznałem odruchów wymiotnych. Ten "oryginał" został "poprawiony" po firmie za sprawą naklejanych paseczków, plastikowych "chromowanych" wykończeń itp. Nie polecam - obciach jak sk....n
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2013, 06:02:07 pm wysłana przez wawafreda »
Fred - przyjaciel zwierząt, z ludźmi bywa różnie he he

Offline kapliczka

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 10, 2013, 06:46:00 pm »
Widzę , że co pokazałem wzbudziło mieszane uczucia. Ktoś powyżej napisał, że to kwestia gustu i tu ma rację po pierwsze aluminium po szkieł kowaniu nie dla każdego jest  efektem jaki pragnie uzyskać.
Aluminium po polerowaniu z czasem zaczyna śniedzieć  i powstaje delikatny matowy kolor . Dla mnie BMW r 35 jest wersją cywilną nie wojskową, więc trzymanie się standardów, że co stare musi wyglądać staro nie jest dla mnie argumentem.
 Silnik jaki teraz widzicie na zdjęciach jest efektem kilu miesięcy pracy przy spawaniu ( większość elementów była ułamana lub uszkodzona itd.) po wyczyszczeniu spawów sukcesywnie poddawałem polerowaniu. Oczywiście mogłem iść na łatwiznę i dać do  szkieł kowania jednak postawiłem sobie za cel zrobieni czegoś co będzie inne niż większość  widzianych silników.

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 10, 2013, 06:58:19 pm »
jeśli mogę jeszcze coś na temat Twojego silnika  - jak już masz wypolerowany zastanów się nad satynowaniem - takie delikatne zmatowienie - będzie gładziutki ale nie bedzie się świecił jak psu ja..a. Jesli chodzi o mnie - nikogo nie krytykuję za to w jaki sposób odnawia swój motocykl.Już kiedyś była o tym mowa na forum- nie jestem jakimś konserwatystą i ( z pewnością narażę sie niektórym forumowiczom ) wszelkie przejawy konserwatyzmu będą tępione. Odnawianie motocykla traktuję jako zabawę i zmuszanie kogoś do innej koncepcji niż wymyślona przez waściciela uważam za chamskie.
na początku grożę paluszkiem a potem but. Niech Cie nie zmyli ta słodka buźka - potrafię być wredny.
bmw forum

Offline Jerzy

• Sr. Member
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 10, 2013, 07:44:32 pm »
Wysiłek pracy jak widać duży ale efekt nieco kontrowersyjny. Ja nie kupuję takich rozwiązań bo przede wszystkim polerowanie niszczy strukturę oryginalnego bloku, który z racji wykonania w formie piaskowej nie jest gładki. Szkiełkowanie również nie przywraca (w moim mniemaniu) właściwej faktury, a uważam,że nawet ją jakoś deformuje. Mi osobiście nie podobają się powierzchnie polerowane, szkiełkowane i w inny sposób dogładzane. Ale to sprawa każdego, kto odbudowuje motocykl, jak podejdzie do tematu.
Ze swojej praktyki dodam, że w takich przypadkach najlepiej sprawdza się mycie z zastosowaniem szczotki ryżowej, pasty sama i płynów do mycia naczyń. Wysiłek porównywalny do polerowania, ale nie niszczy powierzchni. Aluminium robi się jasne i czyste , oraz nie traci faktury. Wersja dla leniwych to szczotka obrotowa na wiertarce (ale mosiężna). A co do utleniania się aluminium. Nie łudź się, twoja polerowana powierzchnia też zmatowieje, jak nie od razu to po pierwszym deszczu. Taki to urok aluminium.

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 10, 2013, 08:05:02 pm »
Jak już silnik jest wypolerowany zawsze można się pobawić w oksydowanie. Np. bębny w awo sporcie były oksydowane i do dziś niektóre wyglądają rewelacyjnie i nie utleniają się .Dodatkowym plusem jest że to niemieckie aluminium i w porównaniu do polskiego czy węgierskiego jakość jest o niebo lepsza- nie dość że łatwiej się poleruje to efekt jest dużo ładniejszy i trwalszy
bmw forum

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 17, 2013, 01:17:52 am »
Polerowanie wg mnie jest ciekawe ale z umiarem i gustem a napier.... wszystkiego co się da kojarzy mi się z kiczem i tandetą a wyglądem przypomina amerykańskie samochody, i japońskie "choppery", takie zabaweczki a nie maszyny, bez duszy i smaczku. Kwestia gustu. Polerka silnika to jak przesadnie umalowana i skąpo ubrana kobieta. Podoba się każdemu ale nikt nie chce być z nią na stałe...  Gdyby oryginał był polerowany to ja bym wypolerował a ja chcę mieć oryginał. Dziękuję.

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 17, 2013, 11:42:05 am »
Polerka silnika to jak przesadnie umalowana i skąpo ubrana kobieta. Podoba się każdemu ale nikt nie chce być z nią na stałe...
dlatego nie przyzwyczajam się zbytnio do motocykli  8)
bmw forum