Autor Wątek: Witam , Filip Warszawa  (Przeczytany 172 razy)

Offline Kwekus9426

• Newbie
  • *
Witam , Filip Warszawa
« dnia: Sierpień 02, 2020, 12:10:46 pm »
Witam wszystkich forumowiczów , jestem tu nowy , od lat grzebię w różnego rodzaju starych motocyklach i chyba nadszedł czas na osiołka . Czy ktoś mógłby mi pomóc w sprawie gdzie można szukać takich motocykli chodzi mi o jakieś strony , szukam czegoś w miarę kompletnego do remontu . Znalazłem kilka propozycji z naszych polskich stron ale wydaje mi się że ceny w granicach 20 tysięcy za motocykl do kompletnej renowacji to trochę za dużo . Proszę o odpowiedź doświadczonych ludzi co i za ile można kupić żeby to miało sens . Pozdrawiam

Offline Jerzy

• Sr. Member
Odp: Witam , Filip Warszawa
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 02, 2020, 12:21:25 pm »
Cześć.
Ceny na Osły idą do góry. Popyt rośnie a podaż niekoniecznie. Dla tego nawet za egzemplarze do remontu trzeba dać konkretną kasę. Szukaj w kraju, ale też na stronach ogłoszeniowych zagranicznych. Czasem na Moto bazarze w Łodzi trafiają się fajne sztuki przywiezione z Litwy, Łotwy lub rzadko z Estonii. Niestety ale jak myślisz, że kupisz coś sensownego za kwotę jednocyfrową to się spóźniłeś. No chyba, że będziesz miał jakiegoś kolosalnego farta i trafi ci się znalezisko od kogoś, kogo ojciec czy dziadek miał R35 a jego spadkobiercy nie wiedzą ile co kosztuje i pozbędą się za bezcen. O takich historiach się słyszy ale ja nigdy nie spotkałem się z takim czymś.

Offline Kwekus9426

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 02, 2020, 12:35:05 pm »
Poszperałem trochę po internecie i zauważyłem że można kupić za 30 tysięcy ładnego jeżdżącego osła , ale można też kupić motocykl do remontu za 20 tysięcy. Remont jak wiadomo wyjdzie conajmniej koło 10 tysięcy , więc nie widzę sensu kupowania i grzebania w jakimś złomie skoro można kupić tzw. gotowca i go trochę podszykowac. Myślę że cena koło 15 tysięcy byłaby ok za motor do remontu . Może ktoś zna jakieś linki zza granicy gdzie można szukać czegoś za rozsądne pieniądze bardziej chodzi mi o strony zza wschodniej granicy , mobile de i eBay już sprawdzałem i jest tam bardzo dużo oszustów którzy piszą że mogą wysłać nmotocykl jeśli się zapłaci wcześniej za transport :p

Offline pw1000

• Sr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 02, 2020, 01:31:19 pm »
 :)Witaj na forum :)

Offline Kwekus9426

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 02, 2020, 01:44:13 pm »
Panowie , zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa chodzi o rodzaj skrzyni biegów , sterowanie nożne i ręczne , domyślam się że ręczna kulisa dodaje trochę $ do wartości motoru ale z czym to się wiąże , rocznik ?fabryka ? Skąd ta różnica w budowie.

Offline Kwekus9426

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 02, 2020, 01:59:19 pm »
Znalazłem takie ogłoszenia za 20 tysięcy
https://sprzedajemy.pl/sprzedam-moto-bmw-r-35-chelm-2-6bea9f-nr57859730 . Powiedzcie czy warto ?

Offline pw1000

• Sr. Member
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 02, 2020, 11:10:03 pm »
 :) Dobra baza wyjściowa, dżentelmeni o cenie nie rozmawiają :) :)
Proponuję zakupić gazetę Motocykl moje hobby z lutego 2020. (nr 198) i po lekturze na wiele pytań uzyskasz odpowiedź.
Pozycja ta, to jest "kopalnia" informacji o osiołkach i nie tylko.

Offline awtowelo

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 03, 2020, 11:16:33 am »
Motocykl robi wrażenie złożonego "na sztukę", ale tak jak pisał Paweł - dobra baza. Na plus oryginalna tabliczka i zgodność numerów (trzeba jeszcze sprawdzić numery na skrzyni i dyfrze - jeżeli wszystko z jednego kompletu to będzie duży plus). Mocowanie sygnału (pod siodłem) zgodne z numerem ramy. Nieoryginalna kierownica i osprzęt (powinna być 22 mm), lampa, podnóżki, tłumik. Motocykl jeździł z wózkiem, więc trzeba bardzo dokładnie zweryfikować stan ramy (widać, że była już spawana). Trzeba założyć, że jest zarżnięty mechanicznie (motocykl prawdopodobnie ze wschodu).

Offline Andy BMW R35

• Sr. Member
  • Osioł jaki jest każdy widzi...
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 03, 2020, 05:09:34 pm »
Witaj na Forum.
Ceny faktycznie szybują pod niebo. Masz dobrych doradców, ale uważam, że musisz osobiście go obejrzeć i zidentyfikować części. Sam fakt, że składak ne jest problemem bo już chyba nie ma "fabrycznych" zestawów.
Ustaw swoje priorytety i szukaj. Jeśli R35 po 1945 roku Tobie odpowiada to staraj się zdobyć zestaw: rama, silnik i tabliczka znamionowa o zgodnych numerach, a resztę skompletujesz z czasem. Oczywiście czytaj i czytaj i czytaj na forum bo tu znajdziesz całą wiedzę na ten temat. Powodzenia i pozdrowienia dla Formowiczów.
Andy

Offline Kwekus9426

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 03, 2020, 05:21:16 pm »
Bardzo wam dziękuję za odpowiedzi , ogólnie moją przygoda z tym modelem zaczęła się trochę dziwnie bo od tego że robiłem silniki do ruskich boxerów i pewien pan przyszedł do mnie z silnikiem do właśnie takiego BMW , i tak po udanym remoncie silnika dla tego pana zaraziłem się tym modelem . Jeśli ktoś mógłby mi podesłać jakieś instrukcję w pdf przekroje silnika i skrzyni na e-mail to byłbym wdzięczny zawsze to pomaga przy pracy . zurawskifilip4@gmail.com

Offline Kwekus9426

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 05, 2020, 08:45:48 pm »
Gdyby ktoś potrzebował zrobić remont silnik do osiołka to proszę o kontakt , mam dostęp do tokarza z 30 letnią praktyka szlify robię w firmie która zajmuje się silnikami do sportowych samochód a głowice regeneruje w firmie która ma 20 letnie doświadczenie w tym temacie , ceny przystępne jak na Warszawę a jakość nieporównywalna do domorosłych mechaników którzy bardzo chcą ale nie mają czym robić .