Autor Wątek: Nasze BMW R 35 z 39roku  (Przeczytany 438 razy)

Offline Situn

• Newbie
  • *
Nasze BMW R 35 z 39roku
« dnia: Marzec 31, 2020, 01:40:58 am »
Witam.
Jak już wspominałem w powitalni od miesiąca mamy Osła w garażu.Już podczas remontu iza 49 choroba postepowała i myślałem co dalej?Junak M 10 odpadł w przedbiegach że względu na skomplikowaną budowe której to mógłbym nie ogarnąć. M 72?nie w garażu jest już jeden sowiecki BOXER ,a mianowicie K 750 z 60r na pchanym wahaczu. Wtedy to doszliśmy z żoną do wniosku że przydałoby się coś przedwojennego i niemieckie w naszej skromnej kolekcji.Wybor był oczywisty, zaczęły się poszukiwania. Po kilku miesiącach poszukiwań i odpowiedzi sprzedających typu:
numery są prawdziwe ale już jeden osiołek na nich jeździ.Postanowiliśmy kupić gotowy motocykl przyczyniło się do tego też kilka nieprzyjemnych i nerwowych sytuacji podczas remontu iza. W taki sposób  trafiliśmy do Łukasza  który remontuje głównie jedno cylindrowe Bmw.Wtedy też po raz pierwszy zobaczyliśmy nasz motocykl który wtedy był w trakcie odbudowy. Klamka zapadła.
Oto nasze BMW R 35 z 39roku.
https://photos.app.goo.gl/RRddHXWyVYqVAxf39

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2020, 08:15:37 am wysłana przez komar »

Offline awtowelo

• Global Moderator
  • Full Member
Odp: Nasze BMW R 35 z 39roku
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2020, 11:21:17 am »
Super :) Kolejny motocykl do forumowego kalendarza  ;) - myślcie o fajnych zdjęciach  ;) (może morze - mam w pamięci zdjęcia Waszego Iża :) )
Znacie już jego historię? Jeżeli nie, to możecie napisać do BMW Archiv - podadzą gdzie został dostarczony jako nowy.
Tabliczka znamionowa jest oryginalna?

Offline Situn

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 31, 2020, 04:10:21 pm »
Super :) Kolejny motocykl do forumowego kalendarza  ;) - myślcie o fajnych zdjęciach  ;) (może morze - mam w pamięci zdjęcia Waszego Iża :) )
Znacie już jego historię? Jeżeli nie, to możecie napisać do BMW Archiv - podadzą gdzie został dostarczony jako nowy.
Tabliczka znamionowa jest oryginalna?
Dziękuję, jak tylko ogarnę temat rejestracji to na pewno zrobię lepsze zdjęcia, Tylko teraz przez tą zarazę to wszystko idzie jak krew z nosa. Chyba że przykrecę blachę od któregoś ruska  ;)
Tabliczka niestety nie jest oryginalna. Masz jakiś wzór jak napisać do Bmw archiv?
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2020, 04:13:22 pm wysłana przez Situn »

Offline steve

• Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 31, 2020, 05:14:57 pm »
Witaj na forum :D

Masz bardzo ładnie odbudowany motocykl :)

Nie mniej mam jedno pytanie - czy wiesz może czemu ktoś założył w tym motocyklu tylny błotnik od R4?

Offline Situn

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 01, 2020, 12:41:25 am »
Witaj na forum :D

Masz bardzo ładnie odbudowany motocykl :)

Nie mniej mam jedno pytanie - czy wiesz może czemu ktoś założył w tym motocyklu tylny błotnik od R4?
Siemka.
Dziękuję mi też się podoba ;)
Co do błotnika to założył go człowiek który odnawia motocykle głownie BMW,robi to od lat więc raczej się zna.W przedwojennych osłach takie chyba powinny być przecież  R 35 wywodzi się od R 4.Nie mniej jednak czekam na Twoją wypowiedz .

Offline awtowelo

• Global Moderator
  • Full Member
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 01, 2020, 02:17:44 pm »
Masz jakiś wzór jak napisać do Bmw archiv?
Ja na razie poruszam się w obszarze osiołków powojennych, więc do BMW Archiv póki co nie pisałem  (ale mam nadzieję, że w przyszłości będę miał o co ich zapytać ;) )
Kilku kolegów z forum pisało do BMW i otrzymali bardzo interesujące odpowiedzi :) - mam nadzieję, że pomogą :)

Offline awtowelo

• Global Moderator
  • Full Member
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 01, 2020, 02:28:55 pm »
W przedwojennych osłach takie chyba powinny być przecież  R 35 wywodzi się od R 4.
Tak, tylko zobacz jak wygląda błotnik tylny w BMW R4 ostatniej, V serii (tej tuż przed osiołkiem) a jaki błotnik jest w Waszym motocyklu (chodzi mi o to, że faktycznie błotnik tylny R4 ostatniej serii jest taki sam jak w R35, ale Wasz jest od wcześniejszej serii - II? III? - steve będzie wiedział ;) )
To jest oryginał czy replika?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2020, 09:40:30 pm wysłana przez awtowelo »

Offline komar

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 02, 2020, 08:33:09 am »
Witaj. Wrzuciłem twoje zdjęcia do Postu aby lepiej zobrazować motocykl.

Offline pw1000

• Sr. Member
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 02, 2020, 10:17:30 am »
 :). Gratuluję, ładny, "cukierkowo odnowiony" osiołek  :)
Teraz niech śmiga i cieszy oko i właściciela  :)

Offline steve

• Full Member
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 02, 2020, 01:18:29 pm »
W przedwojennych osłach takie chyba powinny być przecież  R 35 wywodzi się od R 4.
Tak, tylko zobacz jak wygląda błotnik tylny w BMW R4 ostatniej, V serii (tej tuż przed osiołkiem) a jaki błotnik jest w Waszym motocyklu (chodzi mi o to, że faktycznie błotnik tylny R4 ostatniej serii jest taki sam jak w R35, ale Wasz jest od wcześniejszej serii - II? III? - steve będzie wiedział ;) )

Wywołany do tablicy odpowiadam:)
Kolega Awtowelo słusznie zauważył, że błotnik w Twoim motocyklu pochodzi z wcześniejszych serii BMW R4 i był stosowany do końca 34/początku 35 roku, a więc sporo przed osiołkiem. Oczywiście mojej uwagi dotyczącej błotnika nie należy traktować jako jakiejkolwiek formy złościwości. Po prostu zaciekawił mnie ten błotnik ;)

Offline Situn

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 02, 2020, 04:00:36 pm »
Dziękuję Wszystkim za zainteresowanie i komentarze.Na nikogo się nie gniewam, bo i za co?Jeżeli ktoś ma zdjęcia właściwego błotnika to chętnie je zobaczę.Jedyne co mi się rzuca w oczy to samo zakończenie,powinno być lekko wygięte?
Czekam na zdjecia.

Offline awtowelo

• Global Moderator
  • Full Member
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 02, 2020, 06:31:04 pm »
Jedyne co mi się rzuca w oczy to samo zakończenie,powinno być lekko wygięte?
Przepraszam - nie napisałem o co właściwie chodzi  :-[ Tak, chodzi o zakończenie błotnika - powinno być na końcu odgięte, w formie "płetwy".
W Waszym motocyklu błotnik do samego końca jest taki jak obwód koła.

Offline awtowelo

• Global Moderator
  • Full Member
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 05, 2020, 12:37:19 am »
W tym wątku znajdziesz zdjęcia oryginalnego BMW R3. Ładnie widać kształt błotnika:
http://bmw-r35.com/index.php?topic=107.0