Autor Wątek: Głowica gwint wydechu BMW i EMW  (Przeczytany 92 razy)

Offline skladak31

• Newbie
  • *
Głowica gwint wydechu BMW i EMW
« dnia: Grudzień 04, 2019, 09:43:16 pm »
Czy może ktoś orientuje się jakie są różnice pomiędzy gwintami wydechu w głowicach  bmw i emw? Konkretnie potrzebuje wymiar oraz skok  gwintu do obydwóch modeli .

Offline skladak31

• Newbie
  • *
Odp: Głowica gwint wydechu BMW i EMW
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 05, 2019, 05:28:19 pm »
A może ktoś ma możliwość zmierzyć gwint wydechu w głowicy EMW. Motocykl trafił do mnie bez układu wydechowego i z urwanm gwintem w głowicy , z pomiarów wychodzi że w BMW r35 jest większy ten gwint niż w emw.

Offline Jerzy

• Sr. Member
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2019, 07:40:34 pm »
Niestety nie mam głowicy do EMW R35/3 (bo chyba o ten model chodzi) i nie mogę porównać z BMW R35. Ale z katalogu części do EMW http://www.emw-r35.de/ErsatzteillisteEMW.PDF  wynika, że rury występują w 2 wariantach i są inne od numeru ramy 234001. Z tego zdjęcia http://www.emw-r35.de/details.html wynika, że rura do tłumika typu cygaro miała średnicę 40 mm. Więcej nie pomogę, bo bez części to tylko dywagacje a nie informacje.

Offline awtowelo

• Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 05, 2019, 08:16:30 pm »
Ja też niestety nie mam takiej głowicy  :(
Na forum iżowym (www.izhmoto.pl) jest dwóch kolegów (tybusz, Marcin88), którzy aktualnie remontują EMW (są nawet relacje na tamtym forum: motocykleIŻ-Garaż-Pozostałe) - może pomogą?

Offline skladak31

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 06, 2019, 11:42:11 am »
Ok . Panowie  dzięki za odpowiedź .postanowiłem że zrobimy ten gwint taki sam jak w BMW bo i tak mam zamiar zatosowac wydech końcowy w kształcie rybki .tylko najpierw muszę go kupić ????Pozdrawiam.