Autor Wątek: Przyspieszacz zaplonu a sprężyna zaplonu.  (Przeczytany 630 razy)

Offline luki213

• Hero Member
Przyspieszacz zaplonu a sprężyna zaplonu.
« dnia: Grudzień 03, 2019, 10:25:31 pm »
Mam nową dzwigienke zaplonu ale pomimo dokrecenia manetki robi się luz i ją cofa. Ma sprężynę przy zapłonie niby taka jaka powinna być ale jest chyba za mocna i mi cofa manetkę. Sprężyna to taka jakby baryłka. Co zrobić dac inną? Ale jaką?

Offline Jerzy

• Sr. Member
Odp: Przyspieszacz zaplonu a sprężyna zaplonu.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 04, 2019, 05:14:03 am »
Tajemnica niecofania się dźwigienki jest w grubości tulejki, która jest wstawiana w otwór na wkręt mocujący i odpowiedniej jego długości. Tulejka z wkrętem po zamocowaniu daje opór sprężynie. Jak jest za długa lub jej brak to oczywiście manetka się cofnie. Przy właściwie dobranych wymiarach tego cofania już nie ma. Jeśli masz wersję bez tulejki wewnętrznej pod wkrętem mocującym to trzeba dać podkładkę sprężystą i odpowiednio dobrać długość wkrętu.

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 09, 2019, 06:18:33 pm »
Manetka jest nowa od kolegi z forum więc jest chyba kompletna a cofanie występuje.

Offline Jerzy

• Sr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 09, 2019, 08:00:38 pm »
Może do sprzedającego się zwróć z pytaniem co zrobić, żeby było dobrze. Ja innych metod zabezpieczenia przed samoczynnym powrotem manetki niż podane powyżej nie znam. A gwarantuję ci, że nie w sprężynie jest problem.

Offline szymon470

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 13, 2019, 11:05:27 pm »
w manetce pod śrubką powinna być specjalna podkładka zabezpieczająca przed odkręcaniem się. Wygląda tak, jakby normalną wygiąć, sprężynuje i trzyma śrubę dociskającą w ryzach. Nie jest to zwykła przecięta podkładka sprężysta - taka nie może być. Chociaż przyznam się szczerze że co jakiś czas dokręcam tę śrubkę. Jeśli jest potrzeba mogę rozkręcić moją manetkę i zrobić fotki tej podkładki. Pozdrawiam

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 22, 2019, 08:48:28 pm »
Jeśli mógłbyś zrób fotkę bo przyspieszacz rozkrecilem zeby podlaczyc linke ale napewno nic nie pogubiłem. Gdyby była nie cofala by się, z drugiej strony ta sprężyna przy aparacie naprawdę mocno sprezynuje tak beczulkowata kupiona od znanego i polecanego.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2019, 08:50:17 pm wysłana przez luki213 »

Offline szymon470

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 23, 2019, 09:36:57 am »
Witam,

rozkręciłem dźwignię, zdjęcia pod linkiem: https://photos.app.goo.gl/sRubkincWk3vLKfCA.

Tak jak pisałem wcześniej, jest tam wygięta podkładka i ona sprężynuje jednocześnie zabezpieczając śrubę przed odkręcaniem się.
Nie jest to 100% rozwiązanie, bo co jakiś czas śrubka lekko obluzowuje się.
Sprężynkę mam inną niż te baryłkowate, możliwe że nie oryginalną ale ładnie na niej pracuje aparat, płynnie przesuwa się od skoku do skoku.

Offline Jerzy

• Sr. Member
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 23, 2019, 01:57:21 pm »
Wkręt wystarczy zabezpieczyć preparatem do gwintów np. Loctite i problem luzowania znilnie. Zamiast podkładki jak na zdjęciu będzie też się sprawdzać odpowiedniej średnicy podkładka sprężysta (zwykła) i zabezpieczenie wkręta tak by się nie luzował. Ja mam oryginalną sprężynę baryłkową i wszystko działa jak trzeba. Podstawa to spowodowanie by manetka obracała się z oporem większym niż siła działania sprężyny.

Offline pw1000

• Sr. Member
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 23, 2019, 11:41:09 pm »
Oglądając fotki wnioskuję, że problemem jest nie taka sprężyna przy aparacie zapłonowym, jest za mocna, a końcówki nie "zarobione". Nie kombinuj przy manetce - to jest droga rzecz, dopasuj dolną sprężynę i będziesz miał po kłopocie i taniej  :)