Autor Wątek: Osiołek rocznik 48' - chyba  (Przeczytany 1741 razy)

Offline Jerzy

• Sr. Member
Odp: Osiołek rocznik 48' - chyba
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 23, 2019, 06:37:37 pm »
Dystansowanie dyfra zawsze polega na zapewnieniu prawidłowego zazębienia przy możliwie najmniejszym luzie międzyzębnym. Jak atak z talerzem współpracuje można ocenić wyłącznie na podstawie oględzin śladów na zębach pokrytych farbą. To długotrwały proces, wymagający najczęściej wielokrotnego składania i rozbierania mechanizmu. Oczywiście można zrobić jak ty "na oko" i jak się ma szczęście, to taki mechanizm będzie służył długo i bezproblemowo. Niestety równie możliwe jest szybkie jego zużycie się i rozlecenie.
Patent z klejem jest OK ale mimo wszystko najpierw sprawdził bym jak się wszystko zazębia a dopiero potem unieruchamiał części.

Offline pacek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 28, 2019, 06:43:09 pm »
kolejne pytanie. Jakiej wielkości jest oryginalna kulka na dźwigni zmiany biegów ?

Offline pacek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 08, 2019, 09:53:06 pm »
Prace przy osiołku prawie na finiszu. Siedzenie jakie mi zrobił kolega pw1000 to ekstraklasa  ;D. Jeszcze raz wielkie dzięki  ;D

Prądnica ładuje  ;D zostały już jakieś drobiazgi, w przyszłym tygodniu umówiłem się z rzeczoznawcą w sprawie rejestracji na zabytek.

Mam mały problem z aparatem zapłonowym w trakcie zmiany kąta, zmienia się też wielkość przerwy, tzn jak opóźniam zapłon to przerwa maleje w trakcie ciągnięcia.

kupiłem też replikę ruchomego podestu dla pasażera, ale to jakaś lipa, po podniesieniu do góry, opada kilka stopni w dół, dokładnie tyle żeby nie można była kopnąć kopniaka, bo zawadza. Coś trzeba będzie wymyślić.

A tak przy okazji to pomyliłem się w tytule powinno być rocznik 49.

a tu link do kilku fotek: https://photos.app.goo.gl/Rf9zC8AV4A9ArQS87

Offline Jerzy

• Sr. Member
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 09, 2019, 05:44:34 am »
Gratuluję, ładnie wyszedł. Za opadanie podestu odpowiada najprawdopodobniej sprężyna, która ze zbyt mała siła dociska go w położeniu podniesionym. Możliwe, że "sprężyna" jest zbyt miękka lub źle wygieta. Niestety to bardzo częsta przypadłość osłowych podłóg, nawet oryginalnych.

Offline awtowelo

• Full Member
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 11, 2019, 08:35:53 am »
kupiłem też replikę ruchomego podestu dla pasażera, ale to jakaś lipa, po podniesieniu do góry, opada kilka stopni w dół, dokładnie tyle żeby nie można była kopnąć kopniaka, bo zawadza. Coś trzeba będzie wymyślić.
Dużo osób narzeka na repliki prawych podestów, właśnie ze względu na ich samoczynne opadanie...

Motocykl wyszedł świetnie - gratulacje  :)

Offline pacek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 11, 2019, 10:18:45 am »
wczoraj trochę pojeździłem  ;D zrobiłem ponad 20 km, banan z każdym kilometrem większy. Idealna pogoda na docieranie silnika  :)

A z podestem, spróbuję przenitować sprężynę ze starego połamanego podestu, tam jest jeden kawałek konkretnej blachy, a nie jakieś dwa dziwacznie wygięte kawałki blaszki.

Generalnie z replikami do starych motocykli jest problem, niby kształt podobny, ale materiały od czapki. Wczoraj kolega pokazywał mi replikę mocowania licznika do  Junaka, zrobiona była chyba z puszki po przecierze pomidorowym, ale wygląd owszem, tyle, że na półkę a nie motocykla, podobnie kiedyś miałem z amortyzatorem skrętu do mojego "ruska" po dwóch ruchach kierownicy na śmietnik i reanimacja starego.

Gdybym teraz składał drugiego "Osiołka" pewnie już bym nie wydał kasy na rzeczy które tylko wyglądają, ale do niczego się nie nadają.

Dziś pogoda ok, więc pewnie podocieram osiołka.

A przy okazji rocznik 49 powinien mieć tabliczkę BMW czy awtovele ?

Offline awtowelo

• Full Member
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 11, 2019, 11:16:49 am »
A przy okazji rocznik 49 powinien mieć tabliczkę BMW czy awtowelo ?
Ja mam motocykle z 1948 r. (tabliczki mosiężne, BMW) oraz z 1951 r. (tabliczki "aluminiowe", awtowelo). Jak było w 1949r. nie wiem, ale stawiałbym na BMW (NRD powstało dopiero w październiku 1949, RFN we wrześniu tego roku, więc mieli pewnie ciekawsze rzeczy na głowie, niż spory co do nazwy BMW).

Offline awtowelo

• Full Member
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 11, 2019, 11:24:36 am »
Siedzenie jakie mi zrobił kolega pw1000 to ekstraklasa  ;D. Jeszcze raz wielkie dzięki  ;D
Polecałem Tobie Wyroby Pawła, więc cieszę się, że się nie zawiodłeś  :)

Offline awtowelo

• Full Member
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 11, 2019, 11:43:35 am »
A przy okazji rocznik 49 powinien mieć tabliczkę BMW czy awtowelo ?
Na tym filmie (1:27), jest oryginalna tabliczka z 1949r. Tak jak myślałem - BMW  ;) :
https://www.youtube.com/watch?v=Ai987gU4-Eg

Offline pw1000

• Sr. Member
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 11, 2019, 05:15:46 pm »
 ;) Dzięki  :) :)
 :)  Staram się, by moje wyroby spełniły oczekiwania i były jak "wisienka na torcie" :)

Offline pacek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 11, 2019, 05:35:45 pm »
Polecałem Tobie Wyroby Pawła, więc cieszę się, że się nie zawiodłeś  :)
z siedzenia jestem mega zadowolony  :)

Myślę, że Paweł jest zbyt skromny, jego wyrób i podejście do tematu jest mega profesjonalne  ;D

no i dziś nakręciłem kolejne kilometry w towarzystwie awo tourista  :)

ze spostrzeżeń po dzisiejszej jeździe: koniecznie muszę rozwiązać problem wycieków z odmy, już wiem, że za płytko wbiłem w głowicę rurkę odmy i olej zamiast po rurkach popychaczy, częściowo spływa z głowicy rurką odmy, to akurat da się łatwo naprawić, oczywiście przedtem mozolny demontaż żeby dobrać się do głowicy  >:(

drugi problem to wycieki z pod wałka dyfra, od początku nie podobał mi się ten niby simering. W silniku na wałku napędu prądnicy wsadziłem prawdziwy simering i nic nie cieknie, ale tam wymiana była prościutka. Tu będę musiał rozebrać praktycznie cały tył, żeby się do niego dobrać. no i ciekawe czy oda się dobrać coś sensownego, czy nie będę musiał korzystać z usług tokarza? Teraz już wiem dlaczego w tym miejscu jak go kupiłem było nawinięte kupe sznurka  ;D

Czy można gdzieś kupić czystą tabliczkę znamionową, mosiężną ?
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2019, 05:38:38 pm wysłana przez pacek »

Offline pw1000

• Sr. Member
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 11, 2019, 07:39:54 pm »

[/quote]
Polecam
Czesław Frejer, Metaloplastyka Łódź

Offline awtowelo

• Full Member
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 11, 2019, 11:50:44 pm »
Jeżeli mogę coś poradzić to nie kupuj "czystej"  ;), tylko poproś o naniesienie prawidłowych numerów. Z tego co pamiętam jest to niewielki dodatkowy koszt.