Autor Wątek: Kto dorabia pierścienie do BMW R35??? PILNE!!!  (Przeczytany 765 razy)

Offline luki213

• Hero Member
Kto dorabia pierścienie do BMW R35??? PILNE!!!
« dnia: Lipiec 11, 2019, 07:08:44 pm »
Proszę o namiary kto dorabia pierścienie pod wymiar do BMW R35. Dorabia- dobrze dorabia, sprawdzeni ludzie, sprawdzone firmy. Poprawka po specjaliście chachule który wstawił takie pierścienie że olejowy ma pół centymetra luzu.

Offline Jerzy

• Sr. Member
Odp: Kto dorabia pierścienie do BMW R35??? PILNE!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 11, 2019, 08:19:25 pm »
Ja dorabiałem do tłoka (dopasowana wysokość do poszczególnych rowków) w firmie TOMRING http://www.tomring.pl/ . Byłem zadowolony (w silniku urwał się zawór i tłok poszedł w diabły, ale pierścienie jak nówki).
Ludzie robią też w firmie PRIMA https://www.fpt-prima.com.pl/ i tez sobie chwalą.

Offline kolekcjoner BMW

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 11, 2019, 09:09:42 pm »
tak jak Jerzy pisze to firma sprawdzona i robią w kilka dni, polecam.

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 12, 2019, 04:36:27 pm »
Jarek piszesz o tomring?? Brałeś stamtąd?

Offline kolekcjoner BMW

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 13, 2019, 03:41:04 pm »
tak ciągle biorę jak są potrzebne realizacja około tygodnia.

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 28, 2019, 09:54:46 pm »
Zamówiłem z firmy Tomring. Mechanik założył i silnik kopci. 61zl pierścienie i 21zl przesyłka. Lipa. Teraz mechanik zamówił pierścienie za 240zl bierze stamtąd od lat i nie narzeka zobaczymy co będzie. A tak mi polecali Tomring.... 

Offline Jerzy

• Sr. Member
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 29, 2019, 05:49:55 am »
Silnik już dotarłeś, że twierdzisz iż to pierścienie powodują dymienie? Przecież to nie chłodzony cieczą wapółczesny samochód, gdzie docieranie trwa 5 minut, że będzie czysto i bezdymowo. Niech fachman zdejmie najpierw głowicę i zobaczy czy olej jest pompowany przez tłok czy może dostaje się w inny sposób, np. od zaworów. Poza tym ogromną rolę odgrywa to jak zrobiono szlif. Jak luz jest za duży, tuleja ma słabą siatkę honowania, która od razu się wyciera i w dodatku jednostki nie dotrzesz to i pierścienie za 1000 zł nie dadzą też rady. Wszyscy ci polecali bo sami używali pierścieni Tomring i było OK.

Offline kolekcjoner BMW

• Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 29, 2019, 12:20:34 pm »
znowu zgadzam się z Jerzym Tamring to dobra firma i jeszcze nie miałem problemu a nie chwaląc się złożyłem tych silników sporo naprawdę sporo.
A może to taki mechanik nie ujmując mu jak ci zobacz link, to też miało być dobrze?
http://pasjejarka.blogspot.com/p/warsztat_93.html
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2019, 12:24:38 pm wysłana przez kolekcjoner BMW »

Offline szymon470

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 04, 2019, 11:47:09 pm »
Witam,
ja do swojego wstawiłem dawno temu chyba od Skody 105. Sprawdziłem wymiary tłoka i  masę.
Dodatkowo w rowkach od pierścieni uszczelniających wmontowałem po 2 pierścienie w rowek zamkiem przestawionym o 90 stopni. Te cieniutkie pierścienie nie pamiętam od czego były niestety.
Motocykl pięknie pracuje już kupę lat.
Wiem że kiedyś też wstawiali od malucha 600.
Osobiście nie upierałbym się na jakiś dorabianych a poszukał u producentów tłoków zamiennika o takich samych wymiarach i kupił sprawdzoną część. ;)

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 07, 2019, 07:34:36 pm »
Pierścienie wymienione i już nie kopci.