Autor Wątek: Brak wysokich obrotów  (Przeczytany 1507 razy)

Offline marky11

• Newbie
  • *
Brak wysokich obrotów
« dnia: Czerwiec 06, 2019, 10:26:47 pm »
Osiołek zarejestrowany, rozpocząłem  testy drogowe.  Pali praktycznie od strzała na zimno po nagrzaniu trochę gorzej ale też ok, jedyny minus to prędkość maksymalna 60 km/h. Jak dodaje gazu to dusi  silnik wg mnie gaźnik, ktoś miał podobny przypadek.?  Gaźnik to współczesna replika z gładką  komorą.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2019, 10:29:15 pm wysłana przez marky11 »

Offline Jerzy

• Sr. Member
Odp: Brak wysokich obrotów
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 07, 2019, 05:21:42 am »
Jeśli to gaźnik to powodem może być:
- zbyt niski poziom paliwa. Powinien sięgać wylotów dysz paliwowych ale benzyn nie może się wylewać na zewnątrz
- niewłaściwa kolejność wkręcenia dysz paliwowych. Powinny iść po kolei od strony komory pływaka: 40, 60, 70
- zbyt mała wielkość dyszy paliwa. W chińskich replikach może zdarzyć się, że dysze są innego rozmiaru niż powinny.
- przepustnica nie odsłania całego przekroju gaźnika - zbyt długa linka lub sprężyna powrotna przepustnicy.

Innym powodem, nie związanym z gaźnikiem może być ustawienie zapłonu lub problemy z ładowaniem i efekt "braku prądu" który powoduje chwilowe zaniki iskry.
A sprawdzałeś jaki kolor ma świeca po jeździe? To daje dużo informacji o możliwych przyczynach problemu.

Offline marky11

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 07, 2019, 06:16:53 am »
Nie nie sprawdzałem świecy. Dzisiaj wieczorem odkrece i zobaczę.

Offline marky11

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 10, 2019, 12:11:36 pm »
Świeczka jasna nie jest okopcona więc dawka na pewno nie jest za bogata. poziom paliwa za niski.

Offline Jerzy

• Sr. Member
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 10, 2019, 12:23:32 pm »
Jak świece mają jasno beżowy lub jasnoszary kolor to masz za ubigą mieszankę. Wyreguluj poziom paliwa i ew. zmień dyszę główną na więkzą ( chodz o tę ostatnią o rozmiarze 70).