Autor Wątek: Mocowanie tłumika  (Przeczytany 3940 razy)

Offline awtowelo

• Global Moderator
  • Full Member
Mocowanie tłumika
« dnia: Luty 24, 2019, 08:25:01 pm »
Mam powojenny tłumik z 1951r., ale z urwanym mocowaniem. Od tłumika odchodzi płaskownik (a właściwie dwa zgrzane) na około 40 mm i w tym miejscu się urywa. Czy ma ktoś może tłumik "luzem" by podać mi wymiary brakującego mocowania? Z góry dziękuje.

Offline marky11

• Newbie
  • *
Odp: Mocowanie tłumika
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 28, 2019, 11:15:01 am »
 Mam tłumik luzem lecz to współczesny wyrób. Jak mo że być z takiego to napisz a wówczas wieczorem pomierzę i napiszę.

Offline awtowelo

• Global Moderator
  • Full Member
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2019, 06:02:00 pm »
Mam tłumik luzem lecz to współczesny wyrób. Jak mo że być z takiego to napisz a wówczas wieczorem pomierzę i napiszę.
Byłoby super  :)

Offline marky11

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 10, 2019, 11:21:33 pm »
Szerokość mocowania 25mm, długość 40mm, zagiecie wysokość 25mm.

Offline awtowelo

• Global Moderator
  • Full Member
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 31, 2019, 10:51:43 pm »
Wielkie dzięki  :) Jak dobrze rozumiem brakuje mi kawałka blachy o wymiarach 25x25 mm z otworem na śrubę mocującą?

Offline marky11

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 01, 2019, 10:05:50 am »
Wielkie dzięki  :) Jak dobrze rozumiem brakuje mi kawałka blachy o wymiarach 25x25 mm z otworem na śrubę mocującą?

Dokładnie tak 25x25. Tak wykonany jest współczesny tłumik. U mnie to za bardzo się nie zeszło i dorobiłem z nierdzewki przedłużenie. Lepiej zrobić wyższe i 1cm opuścić tłumik niż giąć kolano. Chyba, że może masz lepsze kolano i będzie pasowało.

Offline awtowelo

• Global Moderator
  • Full Member
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 29, 2020, 08:38:33 pm »
Mam jeszcze pytanie o śrubę mocującą - tzn. jak wygląda oryginalna śruba. Z katalogu części wynika, ze jest to śruba M8x20 (skok gwintu 1), ale nie wiem pod jaki klucz (to samo z nakrętką). Zastanawiam się też czy oryginalna śruba miała jakieś oznaczenia?
Drugie pytanie, to czy jest tam tylko śruba, podkładka i nakrętka, czy mocowanie zawiera jeszcze jakieś inne elementy? (na zdjęciu w katalogu części jest jeszcze jakaś tulejka?, ale nie jest ona wymieniona w spisie).

Offline awtowelo

• Global Moderator
  • Full Member
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 01, 2020, 07:29:40 pm »
Chyba znalazłem właściwą śrubę - na klucz 14, bez żadnych oznaczeń na łbie (M8x20, skok 1 mm). Nakrętka także na klucz 14.
Jak mocowaliście tłumiki - śruba, podkładka zabezpieczająca, nakrętka, czy jeszcze jakieś dodatkowe podkładki? (zastanawiałem się nad gumą między wieszakiem tłumika a ramą, ale nie wiem czy to dobry pomysł).

Offline pacek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 03, 2020, 09:46:59 am »
na sztywno. Repliki tłumików mają trochę źle wyprofilowane to mocowanie, w moim tłumik nie mieścił się pod stopką pasażera.

Offline pw1000

• Sr. Member
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 03, 2020, 06:21:49 pm »
Nie tylko w twoim tłumiku, tu trzeba się trochę nadoginać/nakombinować, by pasowało i by zbyt mocno nie odstawał od ramy, bo przy zakrętach będzie szlifował asfalt.
Co do śruby mocującej tłumik, to na klucz 14 i czoło łba śruby gładkie, lub może być wybita wypukła litera L

Offline awtowelo

• Global Moderator
  • Full Member
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 04, 2020, 06:38:25 pm »
Dzięki  :)
Ja będę próbował zamontować oryginał - mam nadzieję że będzie pasował bez przeróbek  ;)

Offline komar

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 24, 2020, 09:31:13 pm »
Ciekawy jestem czy oryginalny tłumik bardziej wycisza motocykl w porównaniu z replikami.
Pytam ponieważ np Fruba i Hartman robią np tłumiki do DKW które niewiele mają wspólnego z tłumieniem.