Autor Wątek: Wymiary szpilek mocowania silnika do ramy r35  (Przeczytany 176 razy)

Offline mat2104

• Newbie
  • *
Wymiary szpilek mocowania silnika do ramy r35
« dnia: Wrzesień 22, 2018, 06:05:06 pm »
Witam, może ktoś podpowie jakie mają wymiary (skok gwintu,średnica) szpilki do mocowania silnika do ramy z przodu

Pozdrawiam :)

Offline awtowelo

• Full Member
Odp: Wymiary szpilek mocowania silnika do ramy r35
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 23, 2018, 10:29:42 am »
Przejrzałem przed chwilą wszystkie dostępne katalogi części (łącznie z EMW), ale wymiarów nie podają. W każdym jednak wyodrębnione są szpilki lewe i prawe, więc różnią się miedzy sobą. Nakrętki do mocowania silnika są takie same, jak te do mocowania cylindra, więc i górny gwint szpilek musi być taki sam jak na szpilkach mocujących cylinder.

Offline kolekcjoner BMW

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 23, 2018, 10:54:56 am »
tak gwint 9 x 1 a w karterze 10 x 1,5

Offline pw1000

• Sr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 23, 2018, 11:17:52 am »
Gwint szpilki od góry M9x1, w karterze nie wiem, ale tu zawsze jest rozbity/wyrobiony, można dać-nagwintować  M10x1,5.
Natomiast nakrętka na klucz 15 wysokość 9 mm z podcięciem sześciokąta do obwodu fi 15 na wysokość 1,5 mm

Offline awtowelo

• Full Member
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 23, 2018, 02:56:32 pm »
Byłem w garażu i pomierzyłem ile szpilki "wystają" ponad płaszczyznę bloku. Szpilka z lewej strony motocykla (od strony prądnicy) "wystaje" 24 mm, z czego 15 mm to gwint. Szpilka prawa "wystaje" natomiast 20 mm, w tym także 15 mm to gwint. Dane są orientacyjne (brak suwmiarki, słaby dostęp), ale przynajmniej wiadomo jaka jest różnica między szpilkami.

Offline mat2104

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 25, 2018, 09:07:04 pm »
Przejrzałem przed chwilą wszystkie dostępne katalogi części (łącznie z EMW), ale wymiarów nie podają. W każdym jednak wyodrębnione są szpilki lewe i prawe, więc różnią się miedzy sobą. Nakrętki do mocowania silnika są takie same, jak te do mocowania cylindra, więc i górny gwint szpilek musi być taki sam jak na szpilkach mocujących cylinder.
Gwint szpilki od góry M9x1, w karterze nie wiem, ale tu zawsze jest rozbity/wyrobiony, można dać-nagwintować  M10x1,5.
Natomiast nakrętka na klucz 15 wysokość 9 mm z podcięciem sześciokąta do obwodu fi 15 na wysokość 1,5 mm
tak gwint 9 x 1 a w karterze 10 x 1,5
Dziękuje za pomoc  :)