GARAŻ - PODZESPOŁY W BMW R35 > Przeniesienie napędu

Wymiana tarczy sprzęgła

(1/1)

Marco10:
Mam pytanie i prośbę Jestem na etapie składania sprzęgła. Tarcza która była wygląda dobrze o ma grubość 6,2 mm. Założyłem koło zamachowe, przylozylem tarcze.Przmierzam płytę dociskowa i próbuje zakręcić nakrętki na śruby i tutaj problem. Śruby za mało wystają i nie nakręce nakrętek, a nie mam dojścia żeby je jakoś wypchac więcej. Może istnieje jakiś sposób?

jop11:
Z drugiej strony w korpusie silnika masz dziurę przez którą wkładasz za pomocą śrubokręta śrubę wraz z sprężyną. Pierwszą łapiesz na parę gwintów drugą po przekątnej a dalej to już bez problemów. Dziury centrujesz szpikulcem. Pamiętaj by zabezpieczyć punktakiem nakrętki.
Jurek

Marco10:
Dzięki za szybką i konkretną odpowiedź.Powkladalem tak śruby, tylko bez płyty dociskowej i tarczy. Myślę że będą na tyle wystawac że złapie nakrętka. Powtórzę to zakładając odrazu tarcze i płytę.

Marco10:
Zdemontowalem koło zamachowe i dałem do wyważenie i szlifowania. A już prawie był w ramie. Jednak zdecydowałem się na dopieszczenie tego elementu. Ciężko znaleźć kogoś kto się podejmie wyważania, ale mam namiary. Jakby komuś były potrzebne to pytać.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej