GARAŻ - PODZESPOŁY W BMW R35 > Układ paliwowy i wydechowy

Mocowanie zbiornika

(1/1)

awtowelo:
Proszę o informację na temat wymiarów śrub mocujących zbiornik do ramy oraz gumowych podkładek. W powojennym katalogu części jest podany wymiar M 8 x 1 x 25 Din 960 - czyli M8 z drobnozwojnym gwintem (1) o długości 25 mm, ale 13 czy 14? Jakie były montowane oryginalnie? Czy były sygnowane? Chodzi mi o motocykl powojenny. Widzę, że nakrętki były koronowe, więc śruby mają otwory na zawleczki, ale na jakiej wysokości?
Druga sprawa to gumowe podkładki pod zbiornik. Proszę o wymiary, głównie chodzi mi o ich grubość.

pw1000:
U mnie były śruby M8x1,25 (standardowy gwint dla M8) z łbem i nakrętką na klucz 14 z podkładką "ząbkowaną -ząbki do środka".Podkładki gumowe okrągłe, przy siedzeniu guma grubości około 2 mm, przy kierownicy wycięta z gumy grubości około 5/6 mm w kształcie blachy mocującej przy zbiorniku. Grubość podkładek zapewne uzależniona będzie od przerwy pomiędzy belkami ramy a rantami zbiornika. Zbiornik wisi na trzech zaczepach, nie dotyka ramy, nie obciera ramy.

awtowelo:
Dzięki za odpowiedź  :) Jestem zaskoczony grubością podkładki od strony główki ramy. Wnioskuję też, że śruby w Twoim motocyklu nie miały zabezpieczeń  w postaci zawleczek - czy tak?

pw1000:
Nie miały zabezpieczeń, ale były solidnie przykręcone, co widać było po odkształceniach podkładek gumowych. Z przodu jest gruba, bo to u mnie wymusza konstrukcja mocowania, u Ciebie może jest inaczej z mocowaniem, inaczej dogięta blacha.
Nakrętki koronkowe to dobre rozwiązanie, nie zgubisz nakrętki i śruby. ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej