Autor Wątek: silnik r35  (Przeczytany 621 razy)

Offline daniello902

• Newbie
  • *
silnik r35
« dnia: Luty 26, 2018, 10:49:18 am »
Witam

Może ktoś podpowie albo da namiar do kogoś kto wykona panewki pod wał, wałek rozrządu łącznie ze zrobieniem osiowości a także wymieni tulejki szklanek oraz wałka napędu pompy olejowej.poszukuję również producenta pierścieni tłoka.
Dzięki za wszelkie info

Offline KK

• Full Member
Odp: silnik r35
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2018, 01:25:16 pm »
Nowy wałek rozrządu Kupisz u Świątka, resztę znajdziesz na forum.

Offline Jerzy

• Sr. Member
Odp: silnik r35
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2018, 04:53:48 pm »
Pierścienie wykonasz w firmie Tomring http://www.tomring.pl/ . Zrobią na podany wymiar wysokości rowka i średnicę tłoka. Jakość bardzo dobra.
Z tulejowaniem to szukaj warsztatów naprawczych maszyn rolnych lub innych urządzeń. Ja robiłem roztaczanie tulejki wału korbowego w Białymstoku na ul. Kujawskiej 73/1, telefon: 85 743 32 06. Robotę zrobili dobrze ale nie najtaniej. Ale było to już kilka lat temu, więc musiał byś po prostu zadzwonić i się dowiedzieć.
Przy okazji takiego tulejowania trzeba przeszlifować czop wału. Inaczej będzie trudno lub wręcz nie da się go złożyć bezboleśnie. Bardzo często czop pracujący w panewce jest bowiem jajowaty. Po zamocowaniu w szlifierce do wałków wału korbowego za czop (ten, na którym osadzane jest łożysko) trzeba zabielić powierzchnię ślizgającą się w panewce. Wówczas zachowana jest osiowość. Co ciekawe w 2 wałach, które regenerowałem, podparcie w nakiełkach dawało praktycznie zerowe bicie czopów, a próba wstawienia do bloku kończyła się blokowaniem w trakcie obracania. Dopiero sposób podany powyżej pokonał problem  :D .