GARAŻ - PODZESPOŁY W BMW R35 > Zawieszenie

Sprężyny zawieszenia

(1/1)

jop11:
Jaka powinna być długość i średnica sprężyny zawieszenia przednich lag? Regenerowałem przednie zawieszenie (tulejki i chromowanie lag) i przy okazji drugie na zapas. Biorąc się do składania zauważyłem, że sprężyny są różne. W jednym zawieszeniu sprężyny są z drutu 5 mm, długość całkowita ok. 29 cm w drugim średnica drutu 4.5 mm  , długość całkowita ok. 32cm. Całkowita średnica sprężyny w pierwszym jest o 2mm większa niż w drugim. Nie wiem teraz czy w pierwszym po prostu sprężyny się sklepały czy ktoś w jednym czy drugim coś przerabiał.
pozdrawiam Jurek

komar:
Sprężyny powinny mieć taką samą średnicę drutu. Co do średnicy pod lagi to musisz to całe ustrojstwo złożyć i spasować. Całość wchodzi dość precyzyjnie i może się okazać że sprężyny nie wejdą na wkrętki.
Co do długości to ja musiałem skrócić swoje o 2 cm gdyż motocykl stał za wysoko.

jop11:
Dziękuję że ktoś odpowiedział (myślałem że odpowiedzą ci którzy sprzedają sprężyny, przecież w razie czego kupiłbym nowe). Poradziłem sobie w ten sposób, że założyłem harmoniki na dole i sprawdziłem ile wystają u góry. Te krótsze były prawie że równo z korkiem, przy zerowym napięciu harmoniki i przednim kole podniesionym do góry a dłuższe wystawały ponad 3cm. Założyłem krótsze i jeżdżę chć nie wiem czy nie miałem stłamsić tych dłuższych.
pozdr. Jurek

komar:
Krótsze harmonijki byly stosowane w przedwojennych osłach stosowane. Ja miałem założone sprezyny i harmonijki powojenne więc musiałem skracać je wizualnie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej