GARAŻ - PODZESPOŁY W BMW R35 > Układ paliwowy i wydechowy

Naprawa korka wlewu paliwa R35

(1/2) > >>

luki213:
Proszę serdecznie kolegów z forum o dobrą radę i pomoc. A mianowicie, mój korek wlewu paliwa był z boku pęknięty, dałem więc go do firmy która przykłada się do roboty i spawa precyzyjnie. Korek został naprawdę super zespawany, prawie nie ma śladu, lecz problem w tym że fachowiec z tej firmy pokusił się żeby jeszcze bardziej mnie zadowolić i wypolerował mój korek, ponieważ i tak miał iść do chromu. Gdy go odebrałem napis AUF ZU wraz ze strzałką zniknął, nie ma. Nie miałem przyjemności rozmawiania z właścicielem który to polerował (to mój znajomy) jak to się stało, podejrzewam że starł go przy polerce na szczęście znaczek BMW jest :-/. Teraz pytanie do Was, gdzie mógłbym przywrócić ten napis? nie chce grawerować, czy jest taki człowiek który jest w stanie odlać, nie wiem, cokolwiek zrobić żeby spowodować by ten napis się tam z powrotem znalazł??? Proszę o pomoc.

norbert:
ehehehhehehehehhe ...........skąd ja to znam :).Raczej nie do odzyskania a jeśli już to przychodzi mi do głowy tylko jeden pomysł a mianowicie zalanie całej powierzchni np. mosiądzem a następnie na frezarce numerycznej wyfrezować obrys napisu. Koszt - przewyższający wartość 3 takich korków oryginalnych. Na Twoim miejscy szukał bym innego oryginału lub pozostał przy replice za 90 PLN.
Hmmm ... ewentualnie pokusić się o replikę i z niej wyciąć napis i wspawać w miejsce starego ...

luki213:
No to nieźle. Nigdzie nie można nic dać bo każdy coś spier....  >:( ze spawaniem będzie za długa bajka, k... ale jestem zły. Ponoć były też korki bez AUF ZU, a może były dlatego bo gamonie tak je polerowali... Nie no ide sepuku popełnić...

wawafreda:
Były korki bez napisu AUF - ZU. Już o tym pisałem. Niestety nie mam zdjęcia by to udowodnić.

luki213:
Wawafreda widzisz dzięki kumplowi takiego się dorobiłem, teraz nie wiem czy mu dziękować czy w morde dać.... :-)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej