INNE > Pogaduszki

wojna i po wojnie

(1/4) > >>

luki213:
Nie przejmuj się Jop, każdemu wpadki się zdarzają, nawet temu co się pilnuje, chyba dlatego żeby odświeżyć czujność. Jest banda w tym kraju i lepiej na pewno nie będzie nie w tym kraju i nie z tą mentalnością narodu który zawsze jest nastawiony na szybki zysk, niż na ciężką uczciwą pracę by coś osiągnąć. Przykład ostatnio chciałem kupić NSU bodaj Quick był za 3100zł na allegro, mamie się strasznie podobał, umówiłem się z człowieczkiem na kolejny dzień żeby nie kupować na aukcji bo opłatę będzie musiał zapłacić. Cztery godziny przed umówionym spotkaniem sms, ktoś wcisnął kup teraz proszę nie przyjeżdzać (koleś nie mógł wycofać nie ma internetu i kolega mu wystawiał) i motor uleciał. Niesamowicie wściekły byłem. Kupujący nawet go nie oglądał, byłem pewien że jakiś badylarz. Po 3tyg wystawił go i wisi na allegro za 6tyś. Zarobek, kasa się liczy, po co do roboty iść i zapier.... jak można dziamdziać na allegro dzień i noc nic nie robić tylko podbijać cenę kupionych rzeczy.  No taki kraj Jop a jak nawet się nie chce jechać i szukać tanich motocykli to trzeba fikcyjne wrzucać i dymać ludzi, nawet nie pomyślą że lada dzień czarnuchy wpadną na trzepanie a po co ważne że mam się za co naje.ać. Warszawiak Mercedesa mi sprzedał, tak pięknie gadał że ma miękki dowód i OC a twardy brak tylko odebrać z WK. Mercedes okazał się sprzedany bez zgody właściciela który zablokował wydanie twardego, umowa sfałszowana i warszawiak o tym wiedział dlatego po promocyjnej cenie sprzedał mi go. 3lata się sądziłem i durnia ze mnie w sądzie robili, adwokata za 5tyś wzięli niż mi kasę oddać, bo z prowincji przyjechał naszego sądzić, ale udowodniłem, SAM, poszło na ugodę i cham osobiście spod mojego podwórka zabierał auto i oddał kasę.
Brakuje ludzi "starej daty" a nawet tej jeszcze starszej, bo oni chcieli coś robić, budować kraj, coś dla niego zrobić a teraz? Jakby ogłosili chętnych na prace społeczne bo nie ma kasy żeby Dom Kultury dla dzieci wyremontować ich własnych dzieci to szybciej za strajk, okupowanie i do tv i gazety by poszli jeżeli wogóle z domu by się ruszyli. Cwaniactwo, chamstwo, nieróbstwo, złodziejstwo, kombinatorstwo, pijaństwo, zawiść i nienawiść. Polak narzekaćtylko umie, nie tak jak Niemiec, zawsze uśmiechnięty, piękny dom piękne auto. To kraj szczęśliwych ludzi a odbudowywali się z niczego, sami sobie taki los stworzyli a my?? Ciekawe ilu w razie wojny by walczyło za kraj a ilu zaraz inwalidów by było z grupą D, albo emigrantów. Ci starej daty ludzie musieli by walczyć.

Nie ma co rozkminiać tematu. Poszczęści Ci się jeszcze Jop, głowa do góry. Traktuj to jako nauczkę, płatną lekcję. Na szczęście pewnie zdrowie Ci dopisuje, masz rodzinę i ciepły dom a to najważniejsze, resztę idzie przełknąć, nawet lekki smak goryczy.
Pozdrawiam.

norbert:

--- Cytat: luki213 w Listopad 08, 2013, 05:23:31 pm --- Polak narzekaćtylko umie, nie tak jak Niemiec, zawsze uśmiechnięty, piękny dom piękne auto. To kraj szczęśliwych ludzi a odbudowywali się z niczego

--- Koniec cytatu ---

A u nas było więcej do odbudowania i nie miał kto odbudowywać bo większość zginęła na wojnie.

Sinner:

--- Cytat: luki213 w Listopad 08, 2013, 05:23:31 pm --- nie tak jak Niemiec, zawsze uśmiechnięty, piękny dom piękne auto. To kraj szczęśliwych ludzi a odbudowywali się z niczego, sami sobie taki los stworzyli a my??

--- Koniec cytatu ---

Nie licząc powojennych miliardów dolarów z budżetu USA na odbudowę krajów zachodniej europy systemu politycznego oraz tego co ukradli w trakcie wojny od nas do siebie.
Co dalej będąc w niemczech częściej napotykałem zdenerwowanych i nadętych buraków i muzułmanów, i tabun prostytutek w każdym zakamarku berlina.

Nie mamy czego im zazdrościć a tak samo jak oszukują Polacy robią to niemieccy sprzedawcy samochodów domyślam się że nie handlowałeś z żadnym Niemcem każdego "nienagannego" samochodu który sprzedaje ^^ ma taką patent w patent politykę sprzedaży jak Pan który sprzedał Ci mercedesa.
Jeżeli chodzi o Polskę i nierobów, Pana który kupił taniej chce sprzedać drożej to raczej nie nasza mentalność tylko sposób zarabiania i każdy ma swój. Skoro uczciwie wydał pieniądze kupił i chce sprzedać drożej na własne ryzyko wybacz nie widzę problemu jego sprawa.

Generalizowanie wszystkiego to właśnie jest bycie Polaczkiem.
Pozdrawiam Sinner

norbert:

--- Cytat: Sinner w Listopad 08, 2013, 11:18:57 pm ---
--- Cytat: luki213 w Listopad 08, 2013, 05:23:31 pm --- nie tak jak Niemiec, zawsze uśmiechnięty, piękny dom piękne auto. To kraj szczęśliwych ludzi a odbudowywali się z niczego, sami sobie taki los stworzyli a my??

--- Koniec cytatu ---

Nie licząc powojennych miliardów dolarów z budżetu USA na odbudowę krajów zachodniej europy systemu politycznego oraz tego co ukradli w trakcie wojny od nas do siebie.

--- Koniec cytatu ---

Inaczej mówiąc : tzn. z tego co im zostało po obrabowaniu europy minus to co "oswobodzili "amerykanie i rosjanie i zapomnieli oddać.

luki213:
Niemiec też nie miał kto odbudowywać, bo wszyscy byli wcieleni do armii a ona przez Adolfa lekką ręką puszczani choćby na front bez zaopatrzenia. Stamtąd już nie wracali, kto pozostał w niemczech, małe dzieci niezdolne do utrzymania karabinu, kobiety i starcy, no i może część naukowców i inżynierów którzy ukryli się przez wycieczką do USA lub ZSRR a reszta za chleb i wodę musiała prowadzić badania naukowe w tajnych bazach wojskowych.

Jeśli chodzi o miliardy to taką pożyczkę wziął nasz kraj, gdzie w jednym z programów jeden z zainteresowanych oświadczył że stać nas tylko na spłacanie odsetek więc musimy się im wysługiwać rzucając armię tu i tam lub wykonując tajne misje na świecie poprzez jednostki GROM to troszkę nam długu odejmują. W wiadomościach i teleexpresie oraz Życiu na Gorąco o tym nie piszą i nie puszczają.

Co do wypowiedzi Sinnera. Niemcy miały problem żeby odbudować się po ogromnych zniszczeniach jakie doznały. Adolf nie dbał gdzie będzie broń budował i prowadził badania miało być szybko Wunderwaffe więc zbombardowano wszystko, stąd zrealizowany częściowo pomysł budowy miasta pod ziemią w Polsce z korytarzem do Niemiec i dalsze badania. Faktem jest też że złoto, kosztowności i skarby narodowe zrabowane przez hitlerowskie niemcy zostały częściowo odzyskane ale przez kogo USA i ZSRR. Dlaczego po II WŚ to ameryka jest potęgą militarną, co oświeciło ich po wojnie? biedę mieli i klepali!!! a po wojnie choćby muscle cary z 6l silnikami, blues, swing i rock'n'roll, a potem F16, lotniskowce, samoloty startu pionowego, bomba atomowa wyprawa na księżyc, rakiety balistyczne itd. Za co to? z płukania złota na Alasce? Z resztą takie fabryki jak BMW, Mercedes, Bosh, Viessman, Bayer itd mogły się podnieść ze zgliszcz jakie zafundował im Adolf bo miały "zaskórniaki" w Szwajcarii które są do teraz :-) i złoto przewalone do Amerykańskich( czytaj niemieckich wielkich przedsiębiorców) które miały być stopniowo zwracane Niemcom. Niemcy wiedzieli co zrobić z "kasą" bo wojna była przegrana a to co znaleźli szczęśliwcy to schowane przez oficerów, generałów i dygnitarzy na lewo złoto, ile tego było?? kilka, kilkanaście procent całości. Może i część z Was wie kto dostarczał piece do Oświęcimia i projekty komór gazowych. Jaka wielka firma farmaceutyczna dostarczała leki i za pomocą rąk nazistów prowadziła ich badania na ludziach. Niemcy postępem wyprzedzali pod każdym względem USA o 25lat.

Wracając do tematu do Niemiec po wojnie zaczęły napływać masy imigrantów jako do kraju znanego z bogactwa i dobrze rozwiniętego, gdzie widzieli przyszłość. Stąd drogi Sinner Turek sprzedaje Ci auto z przewalonym przebiegiem, bez radia, gaśnicy, koła zapasowego lewarka i innego luźnego wyposażenia auta. Dlaczego?? bo polaczek ich tego nauczył. A kto nauczył Niemca blacharki i walenia szpachli nawet po kilka centymetrów? zgadłeś zaradny polaczek, bo Niemiec wymieniał części na nowe. Kto ma w większości komisy z których kupują narody ze wschodu no Turcy i reszta ze wschodu z obywatelstwem niemieckim, bo oni mają najtaniej i z niespodziankami auta. Mało kto kupi bezpośrednio od Niemca bo Niemiec się ceni!! Niemcy po wojnie stały się bardziej tolerancyjni stąd napływ ludzi różnej narodowości, gejparady, znane niemieckie filmy dla dorosłych itp itd.

Domyślam się że nie handlowałeś z rodowitym Niemcem i stąd ta Twoja opinia no i w złych dzielnicach bywałeś skoro Cię prostytutki otaczały. W USA też są dzielnice gdzie nawet policja niechętnie nocami patroluje, tak samo we Francji. Jedyną wadą o ile to wada tego narodu to to że mają kobiety nie w naszym guście że tak to nazwę ładnie.
Może powiedz jaką opinią cieszą się Niemcy, naród niemiecki i jakie mają wady a jaką cieszą się opinią Polacy ich wady i zalety z XXI wieku. Tak ogólnie w Europie nie w X powiecie. Odpowiedź nasuwa się sama. Rodowity Niemiec zapier...

Aha co do sposobu zarabiania każdy ma swój. No tak polaczek woli jechać za Odrę i coś zaje.... albo na wschód coś przemycić (papieroski i alkohol) o tym sposobie mówisz, czy wlewanie farby nitro żeby uszczelnić misę olejową, a może spawanie szpilek w silniku? czy składaniu z dwóch połówek jednego auta, a może o tej najlepszej amfetaminie w Europie jaką robimy? czy o spirytusie z płynu do spryskiwaczy? u nas jest tego epidemia w niemczech to rzadkość!!!

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej