Autor Wątek: Części do Bmw r12  (Przeczytany 4423 razy)

Offline arek1357

• Newbie
  • *
Odp: Części do Bmw r12
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 13, 2015, 11:14:22 am »
Skrzynia droga powinna kosztować półtora tysiąca przy takich cenach trudno zbudować i wyremontować r12 mi się ten motocykl podoba i chciałbym go zregenerować,
Będę jeździł po wsiach i może znajdę na strychu coś za czapkę gruszek u jakiegoś dziadka.Wolałbym, żeby był kompletny i ze wzmocnieniem wojskowym na ramie bo to mi się podoba, a potem sam sobie go wyremontuję i się przejadę tu i tam i pokaże wam fotki na forum...

Offline apriori

• Full Member
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 13, 2015, 12:36:38 pm »
...za młody jesteś na Heroda...

Offline arek1357

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 13, 2015, 01:03:12 pm »
Od dziecka marzyłem żeby mieć Bmw r12.
Muszę coś z tym zrobić.

Offline ludwik77

• Full Member
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 13, 2015, 05:41:33 pm »
Marzenia są dobre pozytywnie nastawiają. tylko z tym szukaniem po wsiach gdzieś u kogoś można włożyć między bajki.jakieś 20 lat temu pewnie coś bys tam znalazł nie teraz. zobacz na aukcjach motorków nie ma części nie ma , a jak są to ceny kładą na kolana i nie tylko w polsce.

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
  • nigdy więcej automatycznych ustawień kamery !! :(
    • encyklopedia
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 13, 2015, 06:53:26 pm »
Chcę kupić ramę w dobrym stanie za jakieś dwa do trzech tysięcy i silnik w podobnej cenie kompletny do remontu za dyfer dam tak półtora podobnie jak i za skrzynię
heheheheheheheheheheh .... za dwa do trzech tysięcy to kiedyś był sam przód ramy ( kończył się mniej więcej pod siedzeniem ) :)
na początku grożę paluszkiem a potem but. Niech Cie nie zmyli ta słodka buźka - potrafię być wredny.
bmw forum

Offline efefko_BMW

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 13, 2015, 10:04:52 pm »
mnie "DOKOMPLETOWANIE" R35 oryginalnych części , kosztowało 6,5 tys, a zakup osiołka 7000 zł, i licze się z tym. tak jak koledzy mówią zejdź z obłoczka marzeń i zdejmij różowe okulary, jest DIABELNIE  cokolwiek dostać do R12. mój znajomy z klubu Chełmskiego "Niedźwiedzie Wschodu" ma R12 z 1935, jakbyś Arku zobaczył jego wydatki to chyba by ci oczy wyparowały, nawet jak masz już silnik to jego remont nie kosztuje 3-4 tys zł tylko może pęknąć nawet 10 tyś zł. Mowa o REMONCIE już nabytej jednostki, mnie skompletowanie oryginalnego osprzętu kierownicy tyle kosztowało aby dać ci przykład;
rolgaz-450
przyśpieszacz-300
klamki-250-300
mocowanie kierownicy - 150
no i repliki czyli manetki i przełącznik świateł -100
razem 1300 zł same skompletowanie,
wybacz arku ale uwierz mi mając nawet walizke kaski nie dostaniesz tego co chcesz, już lepiej nazbieraj kasy i kup cały, był ostatnio r12 za 25000 zł i 22000 zł z krasnegostawu z uszkodzoną ramą wg mnie rozsądna cena.
die kraftrad mechanik

Offline arek1357

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 22, 2015, 03:52:18 pm »
No połaziłem poszukałem udało mi się kupić sporo gratów do R-12 myślę, że na początek rama silnik skrzynia dyfer i parę innych gratów to wystarczy.
Ramę naprawiłem skrzynie i silnik remontuję zobaczymy co z tego wyniknie.
Nie wiem ile wyniesie remont silnika aż się boję.
 Ile daliście za remont jestem ciekawy!

Offline efefko_BMW

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 23, 2015, 06:19:14 pm »
czytaj wyżej, mój kolega powie ile go wyniósł go remont r12, nieco uchyle rąbka-
-regeneracja cylindrów tulejowanie, zawory itp. + tłoki ok 2300 zł
-wałek rozrządu szlif, azotowanie i chrom techniczny ok 1100 zł
-a o wale już nie wspomnę  :D

jak chcesz to napisz na priv dam ci namiary na kolegę, mógłby tobie pomóc, ma również do sprzedania bak, silnik i pare pierdół do r12.
die kraftrad mechanik

Offline kolekcjoner BMW

• Sr. Member
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 23, 2015, 10:40:24 pm »
regeneracja wału do R 12 to koszt 550 zł za to tulejowanie to chyba trochę przepłacił. w Gdańsku robią super dobrze i cena o wiele niższa, a do R 12 kupię wszystko co macie na zbyciu, także mogę pomóc w regeneracji.

Offline arek1357

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 24, 2015, 07:04:22 am »
Za naprawę ramy zapłaciłem 1300 zł była przestawiona teraz jeszcze wykonuję przy ramie poprawki
niestety stare nity z tylnej podpórki jest tam około 20 nitów trzeba było wy....ponieważ nity były szóstki a dziury siódemki
zastąpiłem je śrubami siódemkami twardymi z drobnym gwintem łebki zaokrągliłem imitacja nitów.
teraz trzyma bardzo dobrze. Nie wiem jak Niemcy nitowali w kątach tam niczym nie podejdzie.

Offline efefko_BMW

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 07, 2015, 10:03:49 am »
mieli bardzo ciekawą technologie produkcji ram, mam materiały do r12 dużej rozdzielczości ze strony HISTOMIL.com i  bardzo dużo ciekawych zdjęć mieli, przez pół roku była blokada tej strony, teraz to co jest to okrojona wersja, wracając jak chcesz mogę wysłać tobie materiały na priv.
die kraftrad mechanik

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
  • nigdy więcej automatycznych ustawień kamery !! :(
    • encyklopedia
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 11, 2015, 10:29:23 am »
mieli bardzo ciekawą technologie produkcji ram, am materiały do r12 dużej rozdzielczości ze strony HISTOMIL.com i  bardzo dużo ciekawych zdjęć mieli, przez pół roku była blokada tej strony, teraz to co jest to okrojona wersja, wracając jak chcesz mogę wysłać tobie materiały na priv.
ello Efefko_BMW . Jak bym mógł prosić o ww. materiały na PW był bym wdzięczny . I od razu info o tym czy mogę je udostępnić dalej :). Pozdrawiam
ps. interesuje mnie wszystko co związane z BMW :D
na początku grożę paluszkiem a potem but. Niech Cie nie zmyli ta słodka buźka - potrafię być wredny.
bmw forum

Offline huberto

• Full Member
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 11, 2015, 01:45:16 pm »
Jeśli ktoś śledzi co dzieje się na rynku to zauważy, że części do starych motocykli po prostu kończą się. Ciężko znaleźć już oryginalne ładne części do R35 a co dopiero do wyższej klasy sprzętów typu właśnie R12, R75 itd. Lepiej już nie będzie. Na pocieszenie mogę dodać, że podobna sytuacja już dawno ma miejsce w przypadku polskich sprzętów typu WFM, WSK B1 i modele specjalne. Tam niektóre części przyprawiają już o zawrót głowy .... ale odchodzę już od tematu ....  ;)

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 13, 2015, 10:18:45 am »
Na bieżąco śledzę m.in. allegro. Kilka lat temu było tak od cholery gratów do osła. Dzięki temu skompletowałem swojego. Dziś nie ma nic, a jak się coś trafi to albo totalne szroty, albo ceny z kosmosu. Nie zazdroszczę tym, którzy mają egzemplarze mocno niekompletne z brakami części, których nikt nie dorabia. Masakra.  :'(
Fred - przyjaciel zwierząt, z ludźmi bywa różnie he he