Autor Wątek: witam  (Przeczytany 1440 razy)

Offline harry_doc

• Newbie
  • *
witam
« dnia: Listopad 27, 2012, 07:46:31 pm »
Witam wszystkich.
Moja przygoda z osłem zaczęła się dawno i dosyć przypadkowo .
Wówczas szukało się  Harley a  reszta to  był koloryt .
Przy okazji poszukiwań    przywiozłem  kosz , ramę  , parę silników i skrzyń ale  nie  było opcji  składania  .Stały  piętrowo w garażu  a ja stroiłem WLA .
Dwa garaże obok   była stajnia  " kwiaciarza "  .Na co dzień  jeździł Syrenką ale  w trasy nowiutkim Polonezem  ,  tak  by  nikogo  nie kuło w oczy .
Dla informacji "  młodzieży  motoryzacyjnej " , wówczas  samochody kupowało się  na talony  które się załatwiało .
Samochód po wyjeździe z  Motozbytu  był wart kilka raz więcej   niż  go się kupiło .
ale  do  meritum ......
Któregoś dnia  podchodzi  do  mnie  , patrzy  na wla , kiwa głową i pyta   nie chce Pan motocykla ?
Otwieram skrzydło  garażu  a tam porządna rupieciarnia , WLA , BMW ,Zundapp .
Szkoda  , myślałem że pozbędę się  motocykla  , stoi i zawadza   ,  nie mogę  wjechać do  garażu .
Żal  mi się  go zrobiło więc  dla grzeczności pytam  ,  można zobaczyć ?
Ucieszył  się .
Zaglądam a  tam smętnie pod ścianą stoi kompletny osioł , brakowało  tylko opon  które pojechały  na wózku .
Ech myślę  , znowu  osioł , żeby choć  jakieś porządne  dwucylindrowe bmw .
Tu znowu  dygresja dla " młodzieży " .
Wówczas czym takim się  nie jeździło ,  jakaś R12  , R75 , Indian Four czy Harley  to  rozumiem .
Myślę  jednak  , jest  kompletne  ,  niech stoi u  mnie .
Więc pytam  a za ile  go  Pan sprzeda ?
Zabierz  go Pan  i  będziemy  kwita  ,  kiedyś  postawię  flaszkę .
Przepchałem  motocykl  na  felgach pod swój  garaż i  stoi .
Z informacji  właściciela wynikało  że to  był  motocykl  jego Teścia , jak zmarł  to   motocykl poszedł  do  garażu .
Tu zagadka , niech ktoś spróbuje   trafić ile lat stał ?
Sprawdziłem olej ,  nalałem  benzyny , podłączyłem akumulator  .
NIC WIĘCEJ  NIE ROBIŁEM !
Kopnąłem  na sucho  dwa razy  , włączyłem zapłon i ...... ?
Podłączyłem kosz  , wymieniłem  płyny  i  jeździłem   parę lat .
Kiedyś  opiszę  pierwszą podróż  tym R35 ale w innym dziale .
Bardzo wdzięczny  motocykl , silnik  i skrzynia   jak  się normalnie  eksploatuje  nie do zajechania  , trzeba   bardzo pilnować przekładni i  nie świrować. (  jak  ktoś  bardzo chce    to  niech  kupi rower  BMX )
Na dzień dzisiejszy  jestem w posiadaniu  R35 przedwojennej , numer z  pierwszego 1000 .
Z innych    mam  :
BMW F79 ( pewnie nikt  nie widział  i  nie słyszał )
BMW Dixi
AJS Big Port 350 SV
CWS M111
RT 211
Bianchi 500
Harley V31
Harley D
Harley JD
Harley WLA
Ernst MAG 1000 IOE
Opel 500 OHV
MW 750
K-750
Dniepr  Export  bez przebiegu
BMW R65  , R 80  , R100
To  tyle  co pamiętam , reszta    jest  milczeniem .
Pamiętam  jeszcze  fascynację  pierwszym  motocyklem  , szkoda że to  było dawno .
harry_doc

Offline wawafreda

• Hero Member
Odp: witam
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2012, 08:09:23 pm »
Witaj, ja jako młodzież motoryzacyjna ( prawie 50 lat na karku), pamiętam te zacne czasy. No cóż, jak bym chciał wymieniać sprzęty, które posiadałem to większość forumowiczów stwierdziłoby że faceta porąbało. Między innymi Sokół 1000, BMW R 12, Podkowa itd. Niestety to se ne wrati. Dziś my osły podniecamy się osłami i tak ma być. Pozdrawiam
Fred - przyjaciel zwierząt, z ludźmi bywa różnie he he

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
  • nigdy więcej automatycznych ustawień kamery !! :(
    • encyklopedia
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2012, 08:17:20 pm »
Witam
Mam nadzieję że zalejesz nas falą zdjęć Twoich maszyn ( o połowie nie słyszałem :/ ).Pozdrawiam .Czuj się jak u siebie :)
na początku grożę paluszkiem a potem but. Niech Cie nie zmyli ta słodka buźka - potrafię być wredny.
bmw forum

Offline harry_doc

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 27, 2012, 09:20:34 pm »
Żeby  to  było  takie proste  .
Zawsze  jest coś  nowego i  stare projekty  muszą poczekać więc  nie  ma czego  fotografować .
Większość zdjęć znajdziecie w  necie .
Trudno znaleźć zdjęcie  Bianchi ale są , kiepsko  jest  z BMW F79  są tylko dwa egz.  i nie  ma Ernst MAG 1000 IOE  jest tylko  1 .
Kiedyś wpadłem  na pomysł   i wymieniłem większość standardowego  sprzętu  typu WLA , BMW  , Zundapp na inne  rzadkie  egzemplarze .
Efektem  jest   np.   to  że  części do Ernst  Mag zbierałem tylko 30  lat i to  na podstawie  kiepskiego zdjęcia zrobionego w starej książce .
Tak  naprawdę to  dopiero  po 30 latach okazało się  że  było to przypadkiem zdjęcie  tego  motocykla .
Teraz  mam  na głowie skąd zdobyć części  do Harley XA  .
Jak  ten  egzemplarz znalazł  się u  nas to  nie wiem  ,  nawet w jego ojczyźnie jest  rodzynkiem .
I w tym przypadku  mam dylemat , czy  kawałek  ramy  , zawieszenie  , zbiorniki , koła  to  już  motocykl czy  jeszcze części ?
Pozdr.
harry_doc

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 28, 2012, 07:09:55 am »
W czasach gdy jeździłem Harleyem napotkałem XA. Nie pamiętam czy zawsze był ten sam czy może jest ich więcej w Polsce? Tak czy inaczej to rodzynek. Powstało chyba 1000 egzemplarzy?
Fred - przyjaciel zwierząt, z ludźmi bywa różnie he he

Offline harry_doc

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 28, 2012, 11:00:48 am »
Trudno powiedzieć  .
Kiedyś  szukałem  i  zgłosiło się z trzech właścicieli ale  nie dostałem real zdjęć więc  nie wiem czy  naprawdę  mieli .
W ciągu ostatnich dwóch lat  były  2  na allegro , sprowadzone ze stanów .
Cena  nie  była zawrotna    , około 40 t. ale trzeba pamiętać że  jest 0 części do zespołu napędowego , ramy .
Reszta to prawie WLA a  co znaczy prawie to każdy wie.
Silnik  , skrzynię i  dyfer  mogę kupić w  USIA  ,  cena  nie jest zawrotna  2500$ .
Tyle że  najczęściej Indianie  są leniwi i wszystko chcą wysłać pocztą lotniczą a TO KOSZT DWA RAZY WIĘKSZY  NIŻ WARTOŚĆ SPRZĘTU .
A nasze kochane państwo  bezprawia pobiera  cło  od (wartości sprzętu+wartość przesyłki)+23% WAT .
CHORE !
Pozdr.

Offline laska

• sir
  • Full Member
    • części do bmw
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 28, 2012, 12:32:11 pm »
Witam :)
Harówa z kardanem .... hmmmm :D:D:D
if You need info about forex or business news- You Welcome :)

Offline unlimited

• Jr. Member
  • **
    • katalog stron
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 30, 2012, 02:28:57 pm »
Witaj :) .