Autor Wątek: Instalacja elektryczna BMW R35- schematy wiązek elektrycznych  (Przeczytany 5154 razy)

Offline komar

• Global Moderator
  • Sr. Member
Witajcie. Dzięki jednemu z kolegów zamieszczam schemat podłączenia instalacji do BMW r35 które można dostać często na allegro u Piterawo. Może komuś się przyda. Jeśli ktoś ma inne schematy proszę wrzucać tutaj abyśmy zrobili dobrą bazę.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2015, 11:12:14 pm wysłana przez komar »

Offline luki213

• Hero Member
Odp: Instalacja elektryczna BMW R35- schemat wiązki od Piterawo
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 10, 2015, 04:41:30 pm »
Podłączyłem zgodnie ze schematem instalacja w oplocie bawełnianym, prądnica Tuchola, regulator Cyklo i co? Kontrolka od ładowania nigdy nie gaśnie.

Offline Jerzy

• Sr. Member
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 10, 2015, 05:37:01 pm »
Podłączyłem zgodnie ze schematem instalacja w oplocie bawełnianym, prądnica Tuchola, regulator Cyklo i co? Kontrolka od ładowania nigdy nie gaśnie.
W czasie pracy silnika odłącz akumulator. Jak silnik zagaśnie to prądnica nie ładuje, jak zgaśnie kontrolka to znaczy, że jest źle podłączona. A jeśli idzie o schemat, to światło STOP tam jest? Widzę 2 przewody idące do tylnej lampy, ale włącznika stopu nigdzie nie zaznaczono.

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 11, 2015, 10:51:09 pm »
Stopu osły nie miały. Ładowanie jest bo sprawdzałem miernikiem nawet 8,5V na obrotach. Wszystko dobrze podłączyłem nawet kumpel mi sprawdził dokładnie nie ma tam innej opcji bo kabelki od kontrolki tylko w lampie się podłącza, do stacyjki i do czegoś jeszcze. On ma ruska i też mu świeci ale ledwo ćmi, wiele osób tak ma, więc uważam że nie popełniłem błędu to jest zbyt proste.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2015, 10:53:54 pm wysłana przez luki213 »

Offline Jerzy

• Sr. Member
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 12, 2015, 02:40:41 am »
Ale teraz stop bardzo się przydaje. Jak ci kolega na rajdzie weteranów załaduje w tył to zmienisz zdanie o potrzebie takigo światła. Kontrolkę podłącza się zawsze do plusa instalacji i odpowiedniego złącza w regulatlorze. Przy małych obrotach potencjał na styku regulatora jest ujemny. Wraz ze wzrostem napięcia zmienia się na dodatni i lampka gaśnie. Może prądnica jest niewłaściwie namagnesowana i ma odwróconą boegunowość. Też mam regler z Cyklo i przy większych obrotach lampka się żarzy, ale nie ma ciągłego świecenia.

Offline huberto

• Full Member
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 12, 2015, 04:37:03 pm »
Ale teraz stop bardzo się przydaje. Jak ci kolega na rajdzie weteranów załaduje w tył to zmienisz zdanie o potrzebie takigo światła.

Jak osioł ma stać na dywanie w salonie to rzeczywiście nie ma potrzeby montowania stopu ale jak chcesz nim jeździć to według mnie należałoby go zamontować. Myślę, że ja to w swoim zrobiłem nawet dyskretnie i nie rzuca się w oczy. Bezpieczeństwo przede wszystkim.

Offline KK

• Full Member
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 12, 2015, 08:32:45 pm »
Ja u siebie musiałem dorobić światło stopu bo diagnosta nie chciał podbić przeglądu.
Wystarczy wymienić w żółwiku oprawkę na 2 włóknową oraz zamontować aparat stopu/krańcówkę + dodatkowy kabel.

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 13, 2015, 01:00:33 am »
Jest namagnesowana i biegunowosc prawidlowa juz sie laczylem z nimi i konsultowalem. Moje R35 nie jezdzi niepotrzebnie a zwlaszcza na rajdach, na rajdach mozna ruskami latac mnie szkoda sprzetu i lakieru. Ma jezdzic i jest uzywana ale na krotkich odcinkach i od swieta, za duzo nerowow, zachodu i pieniedzy mnie kosztowalo.

Offline kocyba

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 15, 2015, 08:34:17 pm »
Tu tez mam fajny schemat

Offline kocyba

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 15, 2015, 08:44:19 pm »
schemat

Offline kocyba

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 15, 2015, 08:58:37 pm »
jeszcze jedno

Offline komar

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 16, 2015, 12:25:40 pm »
Warto doprowadzić masę osobnym przewodem do świateł do przodu i tyłu. Minus na masie, przy 6V instalacji,  traci delikatnie napięcie przez co światła są słabsze. Chyba, że ktoś zamontuje alternator 12V.

Offline kocyba

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 20, 2015, 03:45:39 pm »
i tu jeszcze fajny scan !

Przegladając swoje archiwa znalazłem fajną książkę wydanie z lat 60tych  w której co prawda motywem przewodnim jest mechanizacja rolnictwa i sprawy związane z naprawą i esploatacją ciągników rolniczych ,silników stacjonarnych,jak i rownież pobieżnie rozwiązan pochodnych wykorzystywanych w produkcjii samochodów i motorykli . Strona 508 i  tu czytamy regulator napięcia PAL (czeska licencja BOSCH)wykorzystywany w motocyklach JAWA tak czy siak zasada działania identyczna co w osiołku może komuś się przyda opis i zasada działania przy regulacjii oryginalnego układu ładowania .                                                                                                                                               
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2015, 09:24:06 am wysłana przez kocyba »

Offline kocyba

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 20, 2015, 03:47:14 pm »
czesc druga skanu

Offline komar

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 31, 2015, 07:51:02 pm »
Podłączyłem moją instalację wg. schematu (+ 2 inne schematy dotyczące stacyjki na pajączku) i zadziałało.
Niestety mi również pali się kontrolka akumulatora pomimo ładnego ładowania. Może coś jest sknocone w tych instalacjach. 
Dołożyłem automat stopu z LEDową tylną żarówką. Nie wiem jak się będzie to spisywało.