Autor Wątek: Pierwszy problem  (Przeczytany 1514 razy)

Offline Harpek

• Newbie
  • *
Pierwszy problem
« dnia: Grudzień 26, 2014, 09:41:56 pm »
No i mam pierwszy problem, przód mam od r35  same końcówki od emw chcę je wyciąć i wstawić rury ale nie wiem jakiej długości mają być te rury, jak ktoś ma rozebrane to proszę o wymiar całego elementu, w załączeniu element o który mi chodzi

Offline pw1000

• Sr. Member
Odp: Pierwszy problem
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2014, 01:47:38 pm »
 Witam
Długość całkowita dolnej lagi przodu (mojej powojennej) wynosi; 375 mm, (w tym długość odlewu na ośkę do przewężenia na opaskę metalową do zaciskania harmonijki gumowej 32 mm, przewężenie 12mm, spaw 8mm, rura 300mm i końcówka na sprężynę 23mm). Rura-laga górna długości z nakrętką dolną-trzymającą tulejki brązowe 496 mm.

To są wymiary lagi prawej - tej z lewym gwintem do wkręcanai osiki koła
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2014, 02:03:46 pm wysłana przez pw1000 »

Offline Harpek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 04, 2015, 03:34:35 pm »
Proszę o informację co ja mam za lagi były w komplecie a są dłuższe, całkowita długość lagi tej dolnej 50 cm a sam element ślizgowy 32 cm
w załączniku zdjęcie

Offline pw1000

• Sr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2015, 07:26:17 pm »
Twoje lagi powinny tak wyglądać jak w linku;http://bmw-r35.com/index.php/topic,614.0.html
Twoje obecne ktoś przedłużył, tu będzie konieczna wizyta u tokarza, celem wycięcia wstawki i obtoczenia końcówek lag (odlewów z gwintem do ośki-prawej i lewej z mocowaniem ośki z zaciskiem), jak to powinno wyglądać jest w linku wyżej, a wymiary dokładne mogę jutro Ci na PW podać, ten odlew jest o około 1 cm dłuższy i "wchodzi" przed zespawaniem w rurę-dolną lagę z otworami na wylot oleju. U tokarza przy okazji sprawdzisz lagi górne, czy proste i ile wytarte od tulejek ślizgowych, jak dobre to delikatny szlif i dorobienie nowych tulejek ślizgowych (proponuję obydwie z brązu o oznaczeniu BA 102, o ile mnie pamięć nie zawodzi)

Offline huberto

• Full Member
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2015, 08:49:08 pm »
Ja na Twoim miejscu spokojnie bym czekał na sposobność kupna oryginalnych, nie dłubanych. Póki co masz pewnie wiele innej roboty ze swoim osiołkiem  ;)

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 05, 2015, 07:38:56 pm »
Pewnie z czasem się okaże że wiele innych części było modyfikowanych. Ratuj co można, jeżeli warto i koszta nie za wysokie. Zawsze na końcu worek się rozwiązuje...