Autor Wątek: Bmw R35 -1948  (Przeczytany 14100 razy)

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
  • nigdy więcej automatycznych ustawień kamery !! :(
    • encyklopedia
Odp: Bmw R35 -1948
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 23, 2013, 04:19:08 pm »
Ostatnio udało mi się ustrzelic na allegro klakson :) . Na zdjęciach nie wyglądał zbyt rewelacyjnie a w opisie sprzedawca dawał do zrozumienia że nie działa. Jako że typowo osłowego nie posiadam zdecydowałem się na zakup. Po wyciągnięciu z paczki od razy poleciał do bańki z benzyną bo cały był w smarach i błocie. Po kilku godzinach postanowiłem rozkręcić i zajrzeć do środka żeby wybadać sytuację.
na początku grożę paluszkiem a potem but. Niech Cie nie zmyli ta słodka buźka - potrafię być wredny.
bmw forum

Offline kris

• Full Member
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 23, 2013, 07:16:46 pm »
witam stan do regeneracji super!! srodek nówka po przeczyszczeniu bedzie chulal  ;), na deklu znajoma szpulka, oczywiscie srednica 12,5cm??, pytanie drogo dales???

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 23, 2013, 08:14:12 pm »
wszystko śmiga - odkłądam na półkę i szukam innego . Oryginalny lakier sie ukazał pod spodem - luftwaffe :laola: - nie będę go tykał bo szkoda :) . Jak by mi tylko klaksonu brakowało to taki bym założył a że braków jeszcze jest to nic mnie nie goni. Kupiłeś coś na alledrogo za małe pieniądze ??
na początku grożę paluszkiem a potem but. Niech Cie nie zmyli ta słodka buźka - potrafię być wredny.
bmw forum

Offline unlimited

• Jr. Member
  • **
    • katalog stron
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 26, 2013, 08:35:26 am »
czemu nikt mi nie powiedział że jak się kliknie na zdjęcie to się powiększa? od środka rzeczywiście wygląda na nowy. Na ebay poniżej 100 euro nie kupisz takiego a na allegro nie widziałem.
co jak co ale jak będziesz myślał o sprzedaży motocykla - zrób to w częściach . Teraz za wyremontowany sprzęt z połową replik mozna wziąć 20 tysięcy lub troszkę więcej. Jak na razie replik u ciebie nie zauwazyłem ( no poza sprężynkami ale to normalne ) .Dorwać oryginalną lampę , błotniki, felgi to nie lada wyczyn ...Szkoda że kompletowanie będzie trwało kilka lat :P albo worek pieniędzy :)
hehehe - cały czas podtrzymuje :)

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 22, 2013, 10:54:54 pm »
nowy-stary gadzet :)
bmw forum

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 09, 2013, 10:26:20 pm »
Ja może nic nie robię przy ośle ale cały czas regularnie coś dokupuję/zdobywam a wy ? Nie dawno wpadło mi siodełko- według mnie właśnie takie są na zdjęciu które przesłał Maximbrat . Stan jak na swoje lata bdb. Przyznam szczerze ze tylko raz takie widziałem na allegro ( zaokrąglona przednia część ).To które ja mam ma jeszcze koło do zamocowania gumy i szczątki tej gumy a tamto z allegro nie miało .Nie miało też uchwytu dla pasażera .Nie wiem za bardzo o co chodzi ( przyznaję się bez bicia ) - ale na początku sądziłem że jakieś Bmw r11 albo coś rzadkiego bo aukcja została wycofana przy bardzo dużej kwocie. W siodełku nie było uchwytu do trzymania się i dwóch sprężyn ale ... zamontowałem z innego framo które mam i pasuje ładnie ( ale to znowu może być mój wymysł ). Co do siodełka - resztki oryginalnego lakieru , żadnych przegnić, wszystkie gwinty w porządku o co najciekawsze - otwory w dolnej części idealnie pasują do bagażnika od osiołka ..Zaczął się powoli robić młyn bo to już 3 wersja siedzenia pasażera którą  chcę zamontować i ... wszystkie trzy trzymam. I jeszcze ta oryginalna śrubka Ribe :)
ps. jak by ktoś miał bagażnik do bmw r12 i do r35 ( mogą też być całe motocykle bmw bmw r12 lub r35 :P ) był bym wdzięczny za info czy mają takie same wymiary - bez szczególnych dokładności +- 2 cm.
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2013, 03:33:57 pm wysłana przez norbert »
bmw forum

Offline laska

• sir
  • Full Member
    • części do bmw
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 19, 2013, 10:44:17 pm »
Siodełko w fajnym stanie :). 100% Wehrmacht . Otwory w dolnej części to nie tylko mocowanie do bagażnika ale też do stelaża pod skrzynie. Było mocowane nie tylko w r35 ale wielu wielu innym motorkach picowanych na front. Według mnie przesada montować takie do osła - chyba że robisz na wojaka. Sam stelaż pod sakwy poszedł w styczniu na allegro za prawie 200 zł a na ebay niedawno za ....300 .....euro :)
if You need info about forex or business news- You Welcome :)

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 20, 2013, 11:35:01 pm »
obczajam i na allegro i na ebay ceny stelaży ale jak dla mnie zaporowe - ale może kiedyś się trafi. Siedzenie najprawdopodobniej zostanie "strychowcem" .Widziałem ten stelaż na ebay i tak do 100 euro był bym w stanie konkurować ale .....
....ale znalazłem jeszcze takie fajne zdjęcie i takie siodełko też było na ebay w tym roku- ale krótko :/Według mojej literatury z ks 600 ale już przerabialiśmy temat literatury...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2013, 11:37:21 pm wysłana przez norbert »
bmw forum

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 02, 2013, 06:36:59 pm »
Dziś dotarło do mnie jeszcze jedno FRAMO - to już czwarte . Nie wiem czy był jakiś wysyp w okolicy zamiast grzybów że tak do mnie trafiają czy co .Po małym czyszczeniu prezentuje się tak :). Stan ładny - trochę podrdzewiałe ale jak najbardziej do użytku. Na sprężynach jeszcze resztki oryginalnego chromu . Mocowania do bagażnika bardzo dziwne ale oryginalne. A na ostatnim zdjęciu cała kolekcja :)
bmw forum

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 02, 2013, 06:53:20 pm »
ostatnio wpadł tez w moje łapki kranik everbest - Z tego co wiem był stosowany w KS600 ale na hiszpańskim forum znalazłem info że też był stosowany w bmw r35. Jak by ktoś coś więcej wiedział to bedę wdzięczny za informacje. jak widać kranik ociupinke wybrakowany ale stan tego co pozostało dobry. Wszystkie gwinty cacy i nawet środek się rusza :). Na ostatniej fotce osioł z hiszpanii z takim kranikiem
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2013, 06:56:52 pm wysłana przez norbert »
bmw forum

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 12, 2013, 11:01:59 am »
Znów nowe gadzety ;). Wpadł mi w łapki oryginalny kluczyk i "to coś" z ołowianej blachy? Wygląda jak breloczek albo co ...Może już ktoś się spotkał z czymś takim? Gdzieś mi śmignęło przed oczami ale nie pamiętam gdzie :/
bmw forum

piokubis

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 15, 2013, 08:07:55 pm »
Sporo fajnych zabawek!
Jesteś bliżej niż dalej do pierwszej jazdy GRATULACJE!
Mam 35 z 1948 r prześle kilka fotek  , motocykl nie był ruszany od 74 r i super śmiga. Przyjechał ze Szwecji wszystko prawie oryginalne.
Musiałem zmienić gaźnik bo się mu pękło .A szajs metalu nijak pospawać.
POZDRAWIAM Kuba :)

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 07, 2013, 10:59:05 pm »
w skrócie - bida, płacz i zgrzytanie zębów. Zima idzie a piniendzy na nic ni ma a wyngiel cza kupić i pies budy ni mo. A poza tym udało mi się dorwać kolejny "breloczek" :)
bmw forum

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 08, 2013, 01:42:29 am »
No to jak przyjacielu teraz stoisz ze swoją maszyną?? coś się ruszyło? jak teraz wygląda? sam go składasz? gadżetów masz tyle że ten osiołek nie oderwie się od ziemi pod ich ciężarem  :P może brak by było zrobić prezent dla sąsiadów zza Odry i wrzucić parę rzeczy na ebay.de do świąt.

A tak na marginesie ten brak aktywności na forum myślałem że jest spowodowany składaniem swoich maszyn, ale jak tu Norberto narzeka... to prace pewnie u reszty też ustały. To chociaż na forum się udzielać Panowie. Pisać, pytać i rozkminiać tematy !!!!  :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2013, 01:51:24 am wysłana przez luki213 »