Autor Wątek: Bmw R35 -1948  (Przeczytany 14643 razy)

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
  • nigdy więcej automatycznych ustawień kamery !! :(
    • encyklopedia
Bmw R35 -1948
« dnia: Listopad 26, 2012, 01:24:12 pm »
Witam
Chciałem Wam przedstawić mojego osiołka chciał bym powiedzieć że to motocykl z jednego kawałka , fuullll oryginał ale te bajki pozostawiam dla potencjalnego nabywcy ( moim marzeniem jest zundapp bokser ), ale znając mnie to i tak się wygadam. Osiołka kupiłem wraz z innymi osłami w styczniu i w tedy zaczęła się nasza wpólna przygoda. Mało brakło a został by sprzedany ( wahania co sprzedać :shl m04 czy bmw ) ale jakoś ocalał i w końcu znalazłem chwilke żeby przy nim pogrzebać .Miałem ten luksus że zakupiłem kilka osłów i mogłem grzebać w częściach i wybrzydzać ( choć jak dziś na to patrzę to trzeba było posiedzieć ze 3 dni przy zdjęciach i katalogach których wtedy nota bene nie posiadałem i może r3 bym złożył ). Tyle pisaniny !
Jak na razie jedyne repliki widoczne na fotach to szprychy, nyple i sprężynki siedzenia . Reszta to oryginał. Rama ,zbiornik i bagażnik są lakierowane przez kumpla (uczył się ) tak że proszę bez uwag i tak wszystko będzie lakierowane od nowa . Pozdrawiam
na początku grożę paluszkiem a potem but. Niech Cie nie zmyli ta słodka buźka - potrafię być wredny.
bmw forum

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
Odp: Bmw R35 -1948
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 26, 2012, 01:32:42 pm »
Reszta części . Niektóre elementy obudowy musiały zostać pospawane ( kilka rozwierconych otworów , pęknięta obudowa kardana ) Chcę go zrobić przyzwoicie - tzn wszystkie gwinty jak w oryginale :) . Części silnikowe i skrzyniowe mam w BDB stanie , część nawet sygnowana ( stempelkiem lub pieczątką )
na początku grożę paluszkiem a potem but. Niech Cie nie zmyli ta słodka buźka - potrafię być wredny.
bmw forum

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2012, 11:31:12 am »
I jeszcze kilka elementów które kilka lat temu bez wahania wrzucił bym do smietnika a teraz to ma dla mnie ogromną wartość . Stacyjka jak widac w nieciekawym stanie ale mam nadzieję że da się z niej jeszcze coś zrobić , odbłyśnik i ramka od 170 ( odbłyśnik powgniatany , w ramce usunięty nit i zachromowana sygnatura ), szkło od 150 i jeszcze jedno szkło 130 . Jaką lampę będę montował - nie wiem . Zalezy jaką uda mi się dorwać :) 
ps. zawiozłem wczoraj przód do regeneracji. Jestem na 99 % pewien że będzie zrobiony perfekcyjnie ale ... poczekamy - zobaczymy. Golenie były w dobrym stanie dlatego decyzję apropo szlifowania powierzchni zostawiłem fachowcowi
bmw forum

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 28, 2012, 08:52:30 pm »
:) Dziś udało mi się zdobyć lampę ... BOSCHA :D. Co prawda najprawdopodobniej od zundappa (pod skośnego veigla ) ale to już coś . teraz się zastanawiam czy przerabiać tą , czy wymienić się z kimś na "osłowską " .Do czasu zdobycia tylnego błotnika jest troche czasu :)
UP. Lampa w stanie prawie idealnym - jedynie kilka minimalnych wgnieceń do poprawienia a poza tym braki jak na zdjęciach .
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2012, 01:19:40 pm wysłana przez norbert »
bmw forum

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 30, 2012, 05:50:54 pm »
Niewielki UP .
Dziś kupiłem parę elementów od allegrowicza m72-r35 .Jak przyjdą będziemy testować jakość :D .
Kupiłem 5 min temu i właśnie dostałem maila od kupującego że już pakuje i wysyła ....... ?? Szybko :).Zobaczymy

Dziś wpadła kolejna lampa bosch :D:D:D , szukałem prawie rok a tu 2 w ciągu kilku dni :) .Jak widać stan lampy bardzo ładny - mimo kilku wgnieceń i braków całość zachowała się w oryginale razem z gwintami ,nitami, kontrolką i sygnaturami .Problem z przerabianiem lub wymienianiem się lampą z powyższego posta rozwiązany :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2012, 08:16:11 am wysłana przez norbert »
bmw forum

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 08, 2012, 08:28:59 am »
We wtorek ( zamówione w piątek !! )doszły do mnie repliki kupione na allegro od użytkownika m72-r35 . Byłem zdziwiony wykonaniem replik . Zdziwiony to mało powiedziane . Byłem OGROMNIE MILE ZASKOCZONY dokładnością wykonania . Blacha przedniego dekla jeśli wymiarami odstaje od oryginału to na dziesiąte części milimetra . Tablica rejestracyjna wytłoczona i zgrzana idealnie ( nie ma miejsca na całym obwodzie gdzie można by wcisnąć włos między blachy), korek to w ogóle majstersztyk ,każdy detal zrobiony z ogromną dokładnością i pieczołowitością . Miski główki ładne ale nie przymierzałem do półek więc tylko mogę się domyślać że też tak są wykonane .
bmw forum

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 12, 2012, 12:00:28 pm »
Witam
Dziś doszedł błotnik tylni . Może nie jest rewelacja ale zawsze "coś" . Ktoś go lekko ztuningował ale raczej do odzyskania :)
bmw forum

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 15, 2012, 08:10:48 am »
updejt ;)
Piątek zaczął się nie ciekawie. W sumie zaczął się juz w czwartek o 6 rano i tak zleciało na robocie do południa w piątek. Okazało się że niepotrzebnie zawaliłem kilka ostatnich nocek bo firma do której mam wywieźć robotę ma jakieś problemy i mam zawieźć w poniedziałek . Na dodatek na poczcie zniknęły mi cztery stówy bo przesyłkę za pobraniem klient odebrał, ale pieniadze nie dotarły do mnie. Oczywiście na poczcie nikt nic nie wie oprócz tego że "to niemożliwe .... " , "niech pan jeszcze czeka ... " i najlepsze ' hmmm ,no ale jak ja moge panu pomóc .... ? " - srak kur...a. Wpadłem na pomysł że najwyższy czas utopić swe smutki w %%% , ale jak nie urok to sraczka i chętnych na flaszeczkę brak a jakoś nie przepadam za piciem sam :/ .Postanowiłem resztę dnia spędzić przy błotniku który kupiłem. W ruch poszła szlifierka,młotki,  drucianki, fibry, lamelki i co tam pod ręką było.Jako że na blacharstwie znam się tyle co na zabijaniu ( widziałem w telewizji i wiem że coś takiego jest ) do pracy podszedłęm z rezerwą i niewielką wiarą w swoje mozliwości. Za błotnik dałem 130 zł więc nie aż tyle żeby skakac z mostu z powodu zniszczenia .
Najpierw ściągnąłem stary lakier i szpachlę . O mało przy tym sie oguchłem ale ... efekt był pozytywny. Pod lakierem była zdrowiuśka blacha ale spawy mocujące blachy dospawane przez poprzednich właścieli wydawały się 3 razy większe.
Wziąłem się za odcinanie "dodatków".Chciałem zachować oryginalny wygląd i rant błotnika ale ...  Tu był mały problem gdyż z zewnętrznej strony wszystko było przykryte grubą otuliną . Od wewnątrz wyglądało o niebo lepiej ale trudniej wycinać . Jakoś poszło i byłem z siebie nawet ociupinkę dumny ;). Jedna blacha odcięta :)
Przy wycinaniu drugiej wpadłem na pomysła jak sobie ułatwic robotę . Pierwszej nie spierd...em więc jeszcze wszystko przede mną. Zastosowałem wszystkim znaną metodę "na przedszkolaka"
W miejscu cięcia od wewnątrz ponadcinałem blachę co kilka cm a później z zewnętrznej strony -"połącz punkty". Znowu mi wyszło :) . Jako że ciąłem do 2 mm od oryginalnego rantu trzeba było jakoś dostać się do blachy błotnika i usunąc resztę. Stępiona fibra tak pięknie grzała materiał że spawy w niektórych miejscach zaczęły się delikatnie rozwarstwiać . Wyglądało to tak jak by ktoś przykleił na super kleju super wytrzymałą folię aluminiowa . Za pomocą ostrego śrubokręta , noża do tapet i lamelki udało mi się dostać do blachy błotnika i osiagnąłem swój cel - odzyskałem błotnik :) . Tak się podjarałem ( może wina braku snu )że chciałem jeszcze wyklepać i pospawać ale przypomniałem sobie  że nie mam spawarki ani odpowiednich młotków więc robotę uznałem za zakończoną . Postępy w robocie i efekt końcowy w porównaniu ze zdjęciem z aukcji poniżej.
ps. w opisie aukcji sprzedający napisał "Oczywiście dla sprytnego blacharza nie będzie problemem obciąć te dodatki " - i kto jest debeściak ?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2012, 08:35:01 am wysłana przez norbert »
bmw forum

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 18, 2012, 12:26:08 am »
Dziś doszły uchwyty lampy przedwojenne od Pawła i przeszukałem znowu swój schowek i wyciągnąłem podnóżki pasażera - każdy inny i nie mam pojęcia co i do czego. Chyba i tak kupię repliki bo Guillermo był bardzo zadowolony i zachwalał pod niebiosa ( czemu nie otworzyłem pudełka ???? ).Znalazłem też korek do dyfra ale znów pytanie - czy oryginalny ??
bmw forum

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 14, 2013, 11:34:57 pm »
Kolejny rarytasik do kolekcji - dziś doszła felga :)
bmw forum

Offline unlimited

• Jr. Member
  • **
    • katalog stron
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 15, 2013, 06:57:20 pm »
co jak co ale jak będziesz myślał o sprzedaży motocykla - zrób to w częściach . Teraz za wyremontowany sprzęt z połową replik mozna wziąć 20 tysięcy lub troszkę więcej. Jak na razie replik u ciebie nie zauwazyłem ( no poza sprężynkami ale to normalne ) .Dorwać oryginalną lampę , błotniki, felgi to nie lada wyczyn ...Szkoda że kompletowanie będzie trwało kilka lat :P albo worek pieniędzy :)

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 17, 2013, 12:38:22 pm »
Felga jak moja na przód. Korek moim zdaniem na bank jest dorabiany. Miałem ich kilka w ręku i wszystkie były stalowe. Poza tym inny kształt. Widać też, że odlew ma perforacje. Taki knot by z fabryki nie wyszedł.
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2013, 12:44:55 pm wysłana przez wawafreda »
Fred - przyjaciel zwierząt, z ludźmi bywa różnie he he

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 17, 2013, 12:51:51 pm »
mosiężne też były ale nigdzie nie mogę znaleźć fotki - może kiedyś ............
bmw forum

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 17, 2013, 12:55:23 pm »
Owszem, widać takie na wielu zdjęciach, ale ten kształt?
Fred - przyjaciel zwierząt, z ludźmi bywa różnie he he

Offline sidecar

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 17, 2013, 01:13:18 pm »
Korek moim zdaniem na bank jest dorabiany. Miałem ich kilka w ręku i wszystkie były stalowe. Poza tym inny kształt.
Ja mam oryginalny korek i jest aluminiowy, wiec nie tylko stalowe były.
Byc może mosiężne tez były ale ten konkretnie egzemplarz  raczej nie jest oryginalny.
Wojtek.