Autor Wątek: BMW K1  (Przeczytany 2158 razy)

Offline huberto

• Full Member
BMW K1
« dnia: Listopad 06, 2014, 07:51:04 pm »
Widzę, że generalnie umieszczacie tutaj zdjęcia zabytkowych motocykli. Postanowiłem umieścić moje ukochane K1  ;D Motocykl produkowany w latach 1989-1993, sprzedali tylko niecałe 7 tys. sztuk. Według niektórych w Polsce występuje ich nie więcej niż 10 sztuk. Co o nim sądzicie ??
P.S. Chętnie poznam właścicieli innych K1  ;)

« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2014, 08:02:26 pm wysłana przez huberto »

Offline Drągal

• Jr. Member
  • **
Odp: BMW K1
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 06, 2014, 09:05:23 pm »
Piękny egzemplarz !!! Gdzie takiego upolowałeś ? Poprzednik musiał na niego chuchać i dmuchać. Znasz jego historię ?

Offline ludwik77

• Full Member
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 06, 2014, 10:32:00 pm »
HEJ. TO JEST FORUM BMW R 35 I EMW I TEGO SIĘ TRZYMAJMY :P TWOJE MOTO CHYBA JEST ZA MŁODE.POZDR

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 07, 2014, 01:28:14 am »
Dla mnie motocykl zbyt hardkorowo-kwadratowo-udziwniony jak Batmobil, lecz o ile dobrze pamiętam na TVN Turbo było o nim program. Ponoć perełka i wykraczał techniką poza swoje czasy. Wyglądem mnie odpycha więc tylko tyle o nim wiem.

Offline huberto

• Full Member
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 07, 2014, 06:30:54 pm »
Piękny egzemplarz !!!
Gdzie takiego upolowałeś ? Poprzednik musiał na niego chuchać i dmuchać. Znasz jego historię ?

Dzięki !!!

BMW K1 to było moje marzenie od wczesnej młodości. Pamiętam jak oglądałem go na prospektach i sporadycznie w telewizji. Co mnie urzeka ? Nietypowa sylwetka pozwalająca uzyskać współczynnik oporu Cx 0.34 (testy w tunelu aerodynamicznym), zaawansowana technika silnika (ścianki cylindrów wzmocniono dyfuzyjnie wprowadzonego niklu i węgliku krzemu), wtrysk paliwa Bosch, ABS przód-tył, 16 zaworów, Brembo itd.
W Polsce kupno ze względu na symboliczną podaż jest raczej niemożliwe (chociaż wiem gdzie jest aktualnie jedna na sprzedaż). Udałem się więc za granicę. Motocykl pochodzi z Holandii, miał 1 właściciela, rok 1990, 28 tys. km przebiegu, stan motocykla jak na te lata niewiarygodny  :D Wystawiony był za 5999 EURO.
Generalnie oferta tych motocykli jest tak mała, że nie został ten model nawet sklasyfikowany w cenniku Classic Data.
W 1989 r. kosztował 20200 DM. Obecnie ceny zależą wyłącznie od stanu technicznego i wahają się od 3-10 tys. Euro. Oczywiście z wyjątkiem wersji ULTIMATE, która w zasadzie w ogóle nie pojawia się na rynku  :(
Ot i tyle  ;)

Do ludwik77 - zgadza się, że jest to forum BMW, EMW ale widzę, że są tu również w tym topicu SHL, ZUNDAPP itd. Jeśli tak to nie ma sprawy - mogę usunąć temat i wstawić któregoś z moich zabytków  ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2014, 06:37:38 pm wysłana przez huberto »

Offline Drągal

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 07, 2014, 08:55:32 pm »
Super !!! Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, dbaj o niego bo wartość, tego motocykla będzie rosła tymbardziej, że zachował się w tak idealnym i oryginalnym stanie. Dziel się swoimi sprzętami z nami na forum, przecież większość z nas ma więcej niż jeden motocykl - taka choroba !. Opublikowałeś w dziale 'inne motocykle', więc nie widzę problemu. Pozdrawiam

Offline ludwik77

• Full Member
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 07, 2014, 11:10:36 pm »
HEJ. PRZEPRASZAM ZA MOJĄ UWAGĘ.CO DO MOTO KAŻDY MA COŚ UKRYTE W GARAZU POD KOCYKIEM JA RÓWNIEŻ. BEZ DWÓCH ZDAŃ TO PRZECIEŻ BMW. JESZCZE RAZ SORKI HUBERTO. MASZYNA FAJNA :).