Autor Wątek: BMW R35 wersja cywilna ze sakwami  (Przeczytany 2490 razy)

Offline luki213

• Hero Member
BMW R35 wersja cywilna ze sakwami
« dnia: Lipiec 22, 2014, 06:36:54 pm »
Czy BMW R35 w wersji cywilnej było ze stelarzem i skórzanymi torbami? Jako wersja dla poczty, policji, wojska lub innej instytucji firmy itp ??? Czy wersja cywilna ze sakwami, torbami to nie jakiś błąd historyczny? Najczęściej wersje wojskowe miały z tyłu torby, sakwy itd. a jak to było z R35 w malowaniu cywilnym? Jeśli macie jakieś fotki proszę wrzućcie.

Offline Sinner

• Full Member
  • If i could just hide the sinner inside
    • Baza wiedzy na temat BMW r35
Odp: BMW R35 wersja cywilna ze sakwami
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 02, 2014, 10:22:06 pm »
Powiem tak luki jeszcze jak miałem 14 lat miałem fotografie na papierze mojego motocykla wersja cywilna rocznik 51 (jeszcze z glebokim blotnikiem przednim widelcem zakrytym bo ze stycznia 51') zakupiony w Polsce.
Niestety fotografia ta zniknęła gdy ktoś ukradł mi plecak, na fotografii był pierwszy właściciel sakwy były dwie nie były tak bardzo usztywniane jak te które są zazwyczaj na motocyklach, wtedy się nie znałem tak jak teraz ale stelaże przyczepione były w tym samym miejscu nie wiem jak wyglądały bo zakrywały je sakwy, Myślę że akurat rok 51' będzie słabym przykładem bo można było założyć stelaż z jakiegoś wojskowego który ktoś rozebrał

JESTEM W SZOKU!!! JAKIE GRUBE SZPARUNKI!!!
Poza tematem czujecie w tamtych czasach dostać takie cacko do pracy to jak teraz dostać ferrari do rozwożenia poczty : D

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2014, 11:29:45 pm wysłana przez Sinner »
The sinner in me.

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 05, 2014, 12:40:37 pm »
Szparunki rzeczywiście jakaś pomyłka. BMW wtedy nie była tak rozreklamowaną marką jak to jest dzisiaj, uważam że listonosz bardziej był zadowolony z tego że d... wiózł i nie musiał chodzić niż z tego jakiej marki dostał motocykl. Zwłaszcza że pewnie jego nie było stać.
Torby skórzane, cóż, ja zamontowałem na swojej R35. Jakoś fajniej tył tego motocykla wypełniają a motocykl stał się jeszcze bardziej użytkowy. Fajna sprawa.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2014, 12:42:12 pm wysłana przez luki213 »

Offline Jerzy

• Sr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 05, 2014, 01:24:47 pm »
Szparunki rzeczywiście jakaś pomyłka.

Panowie, z całym szacunkiem, ale twierdzenie, że szparunki z oryginalnego starego zdjęcia są pomyłką to chyba faktycznie pomyłka. Przecież bardziej oryginalne być nie mogą. A to co nazywacie "szerokie", jest zupełnie zwyczajne. To efekt rozdzielczości zdjęcia, która powoduje zlanie szerokiego paska z wąskim na błotnikach. Są tam oba i pokazują jak daleko różni się nasze wyobrażenie od rzeczywistości. A co do sakw typu wojskowego w cywilu, to ja się nigdy nie spotkałem z czymś takim.

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 05, 2014, 04:52:03 pm »
Jerzy ma rację co do szparunków - zdjęcie przekłamuje, a co do sakw - kto komu zabronił kiedyś i zabroni dziś założyć takie, a nie inne sakwy? Kto powiedział, że siedzenie pasażera miało być takie, a nie inne? Bo w katalogu fabrycznym były montowane właśnie takie? Kupa śmiechu. Istniało pewnie ze sto firm, które produkowały siedzenia akcesoryjne czy jak kto woli po dzisiejszemu - tuningowe. Ja mam np skrzynkę narzędziową z epoki, którą ktoś kiedyś zapewne metodami chałupniczymi wykonał do swego osiołka. Jest bardzo estetycznie wykonana i na bank znajdzie się przy moim motocyklu po remoncie. Mam też osłony nóg typu "WSK", które były zamontowane na osiołku i prawdopodobnie również są z epoki. Mam kilka przedwojennych zdjęć na których identyczne były montowane w w R4 i R35. I co Wy na to? Kto mi zabroni?  ;) >:(
Fred - przyjaciel zwierząt, z ludźmi bywa różnie he he

Offline cerber

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 05, 2014, 11:07:45 pm »
Ten pan co z prawa na motorze to na przednim blotniku na poziomie kolanka widac,, podwojnosc,, szparunkow ;)

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 06, 2014, 07:35:20 am »
Przy okazji chciałem Wam zwrócić uwagę na serek czyli szparunek wkoło znaczka BMW. Jak porównacie z innymi zdjęciami z epoki to w zasadzie za każdym razem ma on inny kształt. To dowód na to, że malowano od ręki nie opierając się nawet z grubsza na jakimś wzorniku.
Fred - przyjaciel zwierząt, z ludźmi bywa różnie he he

Offline Sinner

• Full Member
  • If i could just hide the sinner inside
    • Baza wiedzy na temat BMW r35
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 07, 2014, 09:28:08 pm »
Ja nie miałem na myśli że jest jeden pasek ale że ogólnie paski są po prostu szersze niż we wcześniejszych rocznikach a wręcz wiele szersze , może to było takie "specjalne" 15 sztuk dla poczty
The sinner in me.

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 09, 2014, 11:22:39 am »
Te ze zdjęcia motocykle to powojenna produkcja chyba, przedwojenne miały węższe szparunki. Poza tym nie wiadomo czy to nie produkcja ze wschodniej części Niemiec. A tak na marginesie motocykle pocztowe miały kosz boczny w kształcie przyczepki z burtami i dachem do przewozu paczek i listów. R35 nie spotkałem pocztowej, tylko to jedno zdjęcie.