Autor Wątek: Bmw Drągala  (Przeczytany 4962 razy)

Offline Drągal

• Jr. Member
  • **
Bmw Drągala
« dnia: Maj 31, 2014, 12:36:01 am »
A więc...
z informacji, które uzyskałem w bmw Archiv mój osiołek urodził się 27 kwietnia 1938 roku a 29 kwietnia 1938 roku trafił do polskiego importera bmw w warszawie...i tu wielka dziura. Poprzedni właściciel miał go od 10 lat i go odrestaurował, ja natomiast po przygodzie z junakiem postanowiłem nie pakować się ponownie w kartony i uzbierałem ''odpowiednią'' kwotę, by kupić sobie coś już zrobionego i maksymalnie oryginalnego... i wydaje mi się, że się udało. Oczywiście poddaję się krytyce, byście naprowadzili mnie na trop, co w moim ośle jest niezgodnego z rocznikiem jego produkcji ( mam pewne podejrzenia ), ale narazie zostawie je dla siebie. Aktualnie jestem w trakcie rejestracji na zabytek

Offline Drągal

• Jr. Member
  • **
Odp: Bmw Drągala
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2014, 12:49:07 am »
Piękne motocykle kolekcjonerze bmw.. no cóż ja też zaczynam przygodę z bmw od osiołka...może kiedyś...

Offline kolekcjoner BMW

• Sr. Member
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 01, 2014, 01:12:39 pm »
dzięki za słowo uznania Twój jest także niezły.

Offline marko

• Full Member
  • BMW BYŁO JEST I BĘDZIE
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 01, 2014, 03:39:14 pm »
prosimy o więcej zdjęć :-\ to jest  profil z prawej i lewej :-\ a gdzie przód ,tył góra i dół no i jakieś fajne zbliżenia. ps .fajny osiołek :D pozdrawiam Marek

Offline Maximus

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 01, 2014, 05:56:11 pm »
Śliczny  ... to siodło fajnie wygląda :D .
Co do niezgodnosci to bagaznik wyglada na powojenny i kranik a podstawka centralna kojarzy mi się z EMW (to ostatnie w ramach wróżenia z fusów).

Offline Jerzy

• Sr. Member
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 01, 2014, 06:53:42 pm »
Ładny osioł, ale mnie interesuje ile teraz trzeba uzbierać, aby była to "odpowiednia" kwota. Może podasz przynajmniej przedział cenowy. Jak rozumiem motocykl był bez kwitów.

Offline Drągal

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 01, 2014, 09:59:05 pm »
W najbliższym czasie postaram się dołączyć więcej fotek, byście wytkneli mi błędy rocznikowe, zależy mi na krytyce - oczywiście konstruktywniej, bo jakieś niedoskonałości chciałbym w nim niwelować - ja niestety w temacie osiołków nie jestem zbyt majdany ( za to o junakach wiem prawie wszystko - jakby ktoś potrzebował pomocy... ). Jeśli chodzi o siedzenie to poprzednik twierdzi, że jest to oryginalne poszycie ( brak tylko tabliczki - urwana ) - dla mnie jest to taka wisienka na torcie !.
Jeśli chodzi o cenę to mogę zdradzić - jeśli chcecie.. A może zaproponuje mały konkursik  - Ile według was taki osiołek w takim stanie jest warty ? Dodam tylko, że nie jest to motocykl złożony w połowie z replik - ma oryginalną tabliczkę, zgodność numerów na ramie i silniku i komplet dokomentów , które niestety na nic się przydały, bo były w nim pomylone cyferki - a dla PANI u urzędzie był to temat nie do przeskoczenia, więc zdecydowałem się na rejestrację na zabytek. Dodam jeszcze, że motocykla szukałem około 2 lata, a miał to być właśnie R 35 lub NSU 351 OSL z górnym wydechem - oczywiście stan jek najbliższy oryginałowi. 

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 01, 2014, 10:07:05 pm »
Strzelam, 25tyś +/- 2tyś. Ładny jest to siodło wydeptane też bardzo mi się podoba. Co do bagażnika kolego to wystarczy jeden nit wstawić i będzie przedwojenny. Godzina roboty. Bardzo ładny egzemplarz. Te klamki mi się nie podobają bo ruskiem ciągną... i coś z tym przednim zawieszeniem, gumy za długie? Opaskę na aku dorób leniu  ;)
Co do kartonów to temat był poruszany i mam nadzieję że czytają go odpowiednie osoby bo jest żywy przykład osoby która żałuje że kupiła motocykl w kartonach.
Szprychy też są czarne? Ten poprzedni właściciel to jakiś maniak czerni...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2014, 10:13:17 pm wysłana przez luki213 »

Offline marko

• Full Member
  • BMW BYŁO JEST I BĘDZIE
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 01, 2014, 10:38:42 pm »
Rzeczywiście gumy z przedniego zawieszenia jagby trochę padnięte , i trochę mi brakuje fioletu na wydechu  ,no może trzeba trochę pojeździć .
 :-\ Podobno urodzić osła to jedno ale wychować to dopiero sztuka   :D
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2014, 10:40:46 pm wysłana przez marko »

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 02, 2014, 09:39:20 am »
Luki, z tym jednym nitem to się chyba trochę zagalopowałeś? :( Wymaga więcej zachodu, ale do zrobienia. :P
Fred - przyjaciel zwierząt, z ludźmi bywa różnie he he

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 03, 2014, 11:35:59 pm »
Być może Wawafred, napisałem tak bo ten bagażnik i nit tak każdego bolą że szok  :)

Offline Jerzy

• Sr. Member
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 04, 2014, 12:08:57 am »
Zastąp swoje mieszki gumami z Jawki 50 Mustang. Kosztują grosze i nie będą wyglądać jak sflaczała rura z maski p-gaz.

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 04, 2014, 08:26:59 am »
Na temat tego bagażnika to nie jeden mógłby się doktoryzować.  ;) Według katalogów o ile można się im wierzyć to ten widoczny na zdjęciu jest nie prawidłowy wg rocznika. W najbliższej przyszłości będę przerabiał takie bagażniki i dwie ramy powojenne.

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 05, 2014, 06:17:02 pm »
Te katalogi co innego mówią i co rusz każdy udowadnia co innego a jak było naprawdę dojść nie można. Ja katalog wydrukuje dla swojego motocykla i będę miał zgodny rocznikowo i częściami  ;D

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 05, 2014, 09:36:25 pm »
Już wielokrotnie dyskutowaliśmy na temat wiarygodności katalogów i nie chcę kolejny raz do tego wracać. To wybór każdego z nas. Jednak w przypadku bagażnika to w przedwojennych dostępnych mi katalogach występuje tylko jeden typ o którym pisałem. Inaczej się ma kwestia np osprzętu kierownicy, wyposażenia elektrycznego itd. :) :-X