Autor Wątek: bmw r35 39r  (Przeczytany 3450 razy)

Offline setax

• Full Member
bmw r35 39r
« dnia: Maj 25, 2014, 07:14:02 am »
witam kilka fotek osiołka z 39 roku

Offline wawafreda

• Hero Member
Odp: bmw r35 39r
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2014, 08:18:00 am »
Bardzo piękne oślisko! Jak możesz to dodaj więcej zdjęć. Miło popatrzeć. ;D :)
Fred - przyjaciel zwierząt, z ludźmi bywa różnie he he

Offline setax

• Full Member
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 26, 2014, 06:43:18 pm »
witam kilka dodatkowych fotek

Offline setax

• Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 26, 2014, 06:54:14 pm »
następne fotki

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 27, 2014, 07:33:49 am »
Bardzo ładny  :) Trochę nadgorliwie podszedłeś do tematu szparunków. Na dolnej części ramy nie były malowane. :(

Offline Sinner

• Full Member
  • If i could just hide the sinner inside
    • Baza wiedzy na temat BMW r35
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 27, 2014, 10:09:24 pm »
Czy tylne błotniki we wewnętrznej części miały zaokrąglone szparunki czy niekoniecznie bo różnie się spotykam... wiem ze w instrukcji model emw ma zaokraglone ale czy r35 miały też zaokrąglone od strony wewnętrznej?
The sinner in me.

Offline Drągal

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 28, 2014, 10:45:37 pm »
Gratuluje pięknego osła !!!

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 31, 2014, 11:53:06 pm »
Fred ma rację. Szparunki nie były prowadzone ZARAZ przy rancie błotnika, tylko był odstęp i nigdy nie zlewały się np przy zrobieniu zdjęcia. Nie jestem przekonany czy szparunki były na obręczach ale raczej nie i nigdy nie kończyły się strzałką, koniec pędzla i tyle. Mało kto potrafi poprowadzić szparunek przy emblemacie, on nie był tak zaokrąglony. Przewody od prądnicy były instalowane- wkładane w bocznej części prądnicy a z tyłu lub od frontu jak to woli powinny być śrubki mosiężne na płaski śrubokręt które dociskały przewody i tą prądnicę trzeba skręcić bardziej w dół powinny być schowane niewidoczne.  Cewkę można kupić od ruska starego typu która była wymiarami identyczna jak Bosha, koszt max 100zł. Śruby od schowka można zrobić na płaski śrubokręt, na imbus wyglądają bardzo współcześnie, poza tym gdy będą na płaski śrubokręt można je odkręcać... monetą 5gr, tylko nie chwal się nikomu. Nie warto kupować i płacić za śruby na kluczyk kwadratowy. Może się mylę ale tylny błotnik był zawinięty do tyłu a nie zaokrąglony. Kierownica chromowana, a klamki nie tak bardzo rozpłaszczane, dziwnie mi czymś zalatują. Czym Ty gumy na lagach zacisnąłeś bo ja nic nie widzę, w rolniczym są opaski takie z zawleczką do zawijania i zaciskania. Nie bądź zły my lubimy narzekać i sknerczeć, bo te forum jest po to i zawsze będziemy narzekać choćby 30lat te motocykle składał :-) ja w swoim mam wiele do roboty a im dłużej i więcej patrzę tym jeszcze więcej jest  do ogarnięcia. Jestem chory, wiem. Aha mam ten sam problem wkur... mnie to że śruby od mocowania dyfra wrzynają się w lakier!!! dałem ciut większe podkładki ale nie takie jak do papy lecz to dalej się pindoli, gumowe podkładki nie wchodzą w grę. Kopniak nie był pionowo bo podczas jazdy wadzisz łydką o niego i wydaje się to nawet logiczne. Do gaźnika i kranika nic się nie przy..... bo to norma.Najważniejsze że ukończyłeś i jeździ a nie 30lat składać i fajkę 80letnią reanimować bo jest bosh. Wygląda jak normalne R35 nic dodać nic ująć, ładny, jeździć (ale nie za daleko), dbać, czyścić i się cieszyć. Gratulować!!!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2014, 12:34:25 am wysłana przez luki213 »

Offline Sinner

• Full Member
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 01, 2014, 12:27:37 am »
Cd szparunków na kołach były robione w starszych modelach bmw nie wiem jak z r35 ja sam się na nie zdecydowałem uważam że dodają uroku motocykla nie robie na sprzedaż więc nie zastanawiałem się długo, cd ogólnej specyfikacji szparunków nie jesteśmy w stanie ustalić stałego schematu, na zdjęciach z epoki najlepiej widać że nawet szparunki ulegały przemianą zmianą proporcji i często zależały (szczególnie po wojnie) od tego ile lat taki pracownik już malował czy dopiero się uczył, lub dla kogo motocykl był robiony najprostszy przykład zdjęcie 15 osłów dla poczty, katalog to tylko bardzo "ogólne" założenie co jak powinno wyglądać, zresztą  niejednokrotnie udało się o tym przekonać.

Motocykl piękny.
The sinner in me.

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 01, 2014, 12:39:57 am »
Co do szparunków na obręczach to dla mnie jak chromowanie wszystkiego co metalowe i polerowanie silnika. Szparunki były na obręczach w Awo ale w BMW wydaje mi się że to próba upiększenia motocykla przez właściciela. To wszystko kosztuje wtedy ogrom kasy ale jako całość wygląda jak... Jak nie stary motocykl... Kwestia właściciela. Na AWO wyglądają pięknie tutaj nie pasują. Zapomnieliśmy wspomnieć że to zdjęcie poczty niemieckiej to raczej zdjęcie powojenne a wtedy wszystko mogło ulec zmianie. Co do katalogów to chylę czoła, oby więcej ludzi się w nie zagłebiało i brak mi słowa zderzało z faktami to nie byłoby debili.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2014, 12:48:43 am wysłana przez luki213 »

Offline Maximus

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 01, 2014, 12:19:03 pm »
Co do koloru kierownicy to chyba  na samym początku były czarne ale kiedy sie zmieniło nie wiem,  a osiołek śliczny.

Offline Sinner

• Full Member
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 01, 2014, 02:28:05 pm »
Jak najbardziej szparunki zaczynały się zaraz jak kończył się rant błotnika, przynajmniej po wojnie odnosze się do rocznika 48' bo tylko takie egzemplarze widziałem oryginalnie zachowane i na zdjęciach... dokładnych zdjęciach. Dlatego szparunek zaraz nad rantem jest poprawny

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2014, 02:31:27 pm wysłana przez Sinner »
The sinner in me.

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 02, 2014, 09:31:23 am »
Szparunki na przednim błotniku - we wczesnych wersjach nie szły po rancie tylko udawały płytki błotnik. Po wojnie były malowane jak u Ciebie. Tak jak pisałem - na dolnej części ramy nie było szparunków - u Ciebie są, dlatego napisałem o nadgorliwości. Gumy widelca przedniego były łapane nie taśmą  z GSu jak sugeruje luki, lecz opaską z przelotową śrubką i nakrętką. Klamki masz od iwana, cewki Boscha robią Czesi i są dostępne na Łodzi zatem szkoda kasy na ruskie gówno. Mogę Ci dać na nich namiar to kupisz przez neta. Paski na felgach były malowane. Zależało to od wersji tak jak i chromowana lub malowana kierownica. Były osły z dwukolorowym malowaniem felg i baku - czarny - niebieski. Obciach jak cholera, ale BMW robiło takie wersje "luksusowe"  >:( . Śrubki do klapki narzędziowej były w oryginale na czworokąt ew stożek. Tak jak napisał luki szparunek wokół emblematu BMW masz nazbyt okrągły. Oczywiście mogły się różnić między egzemplarzami bo były malowane od ręki, a nie szablonu. Tylny błotnik powinien być lekko wywinięty na końcu. Tak zakończony jak Twój był stosowany np w R 4, w R 35 nie. Mógłbym być bardziej okrutny, ale poprzestanę na tym co napisałem  ;) Motor masz piękny, a my jesteśmy jedynie bandą mądrzących się malkontentów.  ;) :( Moje gratulacje !!!  :) ;D
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2014, 09:41:06 am wysłana przez wawafreda »

Offline setax

• Full Member
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 02, 2014, 08:12:11 pm »
Witam panowie pracuje teraz nad dwoma osłami 37 i 39 rok jak zostaną ogarnięte wkleję fotki

Offline ludwik77

• Full Member
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 02, 2014, 09:10:32 pm »
WITAM. DLA MNIE REWELKA.MAŻENIE ZE SNÓW.  ;)