Autor Wątek: Elektroniczny regulator napięcia  (Przeczytany 4623 razy)

Offline Harpek

• Newbie
  • *
Odp: Elektroniczny regulator napięcia
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 06, 2015, 07:37:34 am »
Kiedyś koledze montowałem do R4 ten regulator i ciągle świeciła kontrolka ładowania, ładowanie na poziomie 6v, po wielu próbach i mękach wyrzuciłem go i założyłem od MZ, o dziwo od razu wszystko działało jak należy.
Do Junaka montowałem regulator napięcia dostępny w necie, bardzo użyty człowiek go produkuje, może z nim sie skontaktować to dorobiłby nam taki regulatorek co się mieści w obudowie (ten Junaczy jest dość mały jakby go trochę przeprojektować to wejdzie) aktualnie nie ma  go na allegro ale mam do niego gdzieś nr telefonu to zadzwonię i skonsultuję
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2015, 07:56:06 am wysłana przez Harpek »

Offline Jerzy

• Sr. Member
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 06, 2015, 07:50:31 am »
Kiedyś koledze montowałem do R4 ten regulator i ciągle świeciła kontrolka ładowania ładowanie na poziomie 6v, po wielu próbach i mękach wyrzuciłem go i założyłem od MZ, o dziwo od razu wszystko działało jak należy.
Bo w prądnicy BMW jest inny układ uzwojeń stojana niż w M72 (jest dodatkowe uzwojenie oporowe połączone z drugą cewką wzbudzenia). Przy zastosowaniu regulatora Jawoskiego trzeba odpowiednio poprzepinać koń\ce tych cewek. Przy regulatorze MZ nie ma potrzeby tego robić. To częsty błąd wielu osób stosujących polskie regulatory od MZ i Jawy w prądnicach M72. Z zewnątrz pudełka wyglądają tak samo ale w środku się różnią. A różnice wynikają właśnie z nieco odmiennej budowy prądnic w MZ i Jawie. Analogicznie jest z prądnicami BOSCHA w R4 czy R35. Bez dogłębnego zanalizowania całego problemu łatwo ponieść klęskę.

Offline 827628

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 07, 2015, 03:18:16 pm »
Dokładnie, należy przepiąć uzwojenia. W różnych modelach różnie z tymi prądnicami jest, zawsze należy porównać schematy. Ogólnie każda prądnica działa tak samo :-)