Autor Wątek: ubezpieczenie oc krótko-terminowe pomocy  (Przeczytany 947 razy)

Offline thcmaly

• Jr. Member
  • **
ubezpieczenie oc krótko-terminowe pomocy
« dnia: Kwiecień 14, 2014, 10:37:06 pm »
Witam. Szukam porady czy wykupywał ktoś oc na motocykl zabytkowy, interesuje mnie ubezpieczenie krótko-terminowe na 3 lub 6 miesięcy, jakie ubezpieczalnie oferują takie oc. Dzwoniłem do LINK4 owszem mają takie oc ale tylko na samochody trochę bez sensu, PZU  ma tylko na miesiąc ale koszt 70zł. a na rok 90zł. totalny bez sens. Dzwoniłem też do jakieś agencji i gościu mówił że jest coś takiego ale dowie się dokładnie i mam zadzwonić jutro - zobaczymy. Może macie jakiś kontakt do ubezpieczalni które oferują coś takiego.

Trochę to dziwne bo jest ustawa która mówi że pojazdy zabytkowe i historyczne mogą mieć wykupione oc krótsze niż 12 miesięcy, a ubezpieczalnie mówią że nie mają takiej oferty? 

Offline luki213

• Hero Member
Odp: ubezpieczenie oc krótko-terminowe pomocy
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 14, 2014, 11:18:05 pm »
Mają na pewno ale te większe ubezpieczalnie. Wiem że HDI nie tolerują motocyklistów wszelakiej maści a ich ubezpieczenia to np. w PZU 80zł z NW a w HDI 350zł na 12miesięcy. Teraz nasuwa się pytanie po co rejestrować motocykl na zabytek gdy państwo polskie nie daje żadnych ulg na tego typu pojazdy a ubezpieczenia jak kolega przytoczył okresowe a 12miesięczne to różnica zaledwie 20zł???? Nie przejmuj się kolego na przeglądach się odkujesz  ;)

Offline kolekcjoner BMW

• Sr. Member
Odp: ubezpieczenie oc krótko-terminowe pomocy
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 16, 2014, 10:24:37 pm »
mam zarejestrowane  dwa motocykle  i płacę za nie po 30 zł na cały rok w PZU trzeba należeć do jakiegoś klubu pojazdów zabytkowych lub stowarzyszenie wtedy te zniżki są honorowane inaczej nie ma szans.