Autor Wątek: przednie zawieszenie BMW R35  (Przeczytany 5024 razy)

Offline marko

• Full Member
  • BMW BYŁO JEST I BĘDZIE
przednie zawieszenie BMW R35
« dnia: Styczeń 18, 2014, 04:38:33 pm »
PROSZĘ KOLEGÓW O PORADĘ GDZIE ZREGENEROWAĆ PRZEDNIE ZAWIESZENIE BMW R 35 TELESKOPY

Offline komar

• Global Moderator
  • Sr. Member
Odp: przednie zawieszenie BMW R35
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2014, 08:15:13 pm »
Najprościej porozmawiać z Kolekcjonerem_BMW z forum.

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2014, 01:58:20 am »
Przetoczyć "widełki" a na lagi nalać i przetoczyć pod wymiar "widełek"

Offline Sinner

• Full Member
  • If i could just hide the sinner inside
    • Baza wiedzy na temat BMW r35
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 19, 2014, 04:23:03 pm »
Co rozumiecie przez regeneracje zawieszenia?? bo nie do końca rozumiem co regenerować w r35 w zawieszeniu, są sprężyny szklanki... przybliżcie mi co robicie ze swoimi zawieszeniami
The sinner in me.

Offline motors-creator

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 19, 2014, 04:46:32 pm »
Co rozumiecie przez regeneracje zawieszenia?? bo nie do końca rozumiem co regenerować w r35 w zawieszeniu, są sprężyny szklanki... przybliżcie mi co robicie ze swoimi zawieszeniami

Szlifujesz "ciekie" rury do uzyskania jednakowego wymiaru na całej długości. Dorabiasz nowe tulejki które zakładasz w "grube" rury, pomijam malowanie widocznych elementów bo to chyba oczywiste.
Ewentualnie możesz założyć nowe sprężyny.

Offline thcmaly

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 19, 2014, 07:08:48 pm »
Ja u siebie wymieniałem rurki bo stare były za mocno zniszczone co widać na zdjęciu. Dorobiłem nowe tuleje jedna z tworzywa ta górna a druga z brązu dolna, w środku jest tuleja dystansowa.

Offline marko

• Full Member
  • BMW BYŁO JEST I BĘDZIE
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 19, 2014, 07:32:25 pm »
sam to wszytko wymieniałeś cz komuś zlecałeś  chodzi i toczenie i dobór materiałów

Offline pw1000

• Sr. Member
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 19, 2014, 07:42:03 pm »
J ;)a w moim zawieszeniu zrobiłem jak koledzy wyżej, z małym patentem - dołożyłem dodatkową tulejkę z brązu w nakrętkę "trzymjącą" tulejki wyżej, aby zwiększyć odległości podparcia dolnej lagi, jak na fotce :-X :-X

Offline thcmaly

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 19, 2014, 07:49:26 pm »
Tak wszystko samemu, rurki są bezszwowe, ciągniona precyzyjne, nieco grubsza ścianka od oryginału.

Offline kolekcjoner BMW

• Sr. Member
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 19, 2014, 07:58:20 pm »
kolego PW 1000 na ostatniej fotce widać lagę od spodu i już chyba jest wkręcona śruba zabezpieczająca tulejki przed wysunięciem się czy tak?

Offline pw1000

• Sr. Member
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 19, 2014, 08:42:26 pm »
Tak kolego. Od góry po kolei są: tulejka brąz, potm dystans, potem tulejka brąz, potem nakrętka z wkładką z brązu, zakręcona i zabezpieczona przed odkręcaniem ( nie na stałe) i na koniec pod wymiar dolnej lagi roztoczone-rozwiercone. Mam nadzieję, iż patent sprawdzi się w użytkowaniu ;)

Offline kolekcjoner BMW

• Sr. Member
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 19, 2014, 09:04:41 pm »
no właśnie niby dobrze ale ta tulejka z brązu nie powinna być widoczna na zewnątrz powinna się kończyć przed tą nakrętką która ma ją dociskać.

Offline pw1000

• Sr. Member
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 20, 2014, 11:13:57 am »
Jarku, ta nakrętka z tulejką z brązu jest trzecią tulejką w zestawie i w/g mojego zamyslu, ma wydlużyć punkty podparcia dolnaj lagi przez co przy większym luzie pomiędzy tulejką i lagą zmiejszy się luz poprzeczny (laga dolna będzie miała mniejsze tzw "bicie", widać jej nie będzie, bo przychodzi guma, a wysunięcie jej prawie niemożliwe, bo ranty tulejki-śruby są sfazowane, brąz rozbity na fazę i splanowany potem wkręcony do lag z dwoma tulejkami i przekladką wyżej i potem całość rozwiercona pod konkretny wymiar lagi).
Przyznam, pracy trochę było, czy przyniesie efekty, czas zweryfikuje.

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 26, 2014, 11:22:12 am »
Jestem akurat w trakcie regeneracji przedniego zawieszenia. Trafiło do mojego tokarza, który bez problemu dorobi tulejki. Ma natomiast zagwostkę - jak usunąć stare tuleje z lag? Może podpowiecie?
Fred - przyjaciel zwierząt, z ludźmi bywa różnie he he

Offline pw1000

• Sr. Member
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 26, 2014, 12:27:48 pm »
Ja dotoczyłem krótki wałek z twardszej stali by wchodził w lagę od góry gdzie są sprężyny (mały luż by "chwycił-zachaczył o tulejkę z brązu lub plastiku) i potem na prasę, lub ostatecznie młot i wybijamy na twardym drewnie by dolnego gwintu nie zniszczyć. Ten krótki wałek z małem luzem w ladze, bo jak będzie za duży, to przy wybijani "zetnie" rant tulejki i może być większy problem z wybiciem starych tulejek, powinny  w miarę lekko wychodzić, no chyba, że ktoś "owalizował" lagę młotkiem