Autor Wątek: REMONT BMW R 35 z 1951 R URATOWANY  (Przeczytany 8430 razy)

Offline marko

• Full Member
  • BMW BYŁO JEST I BĘDZIE
REMONT BMW R 35 z 1951 R URATOWANY
« dnia: Styczeń 15, 2014, 10:16:40 am »
w tym wątku chciałbym przedstawić  pisemną i fotograficzną relacje z postępów w odbudowie uratowanego z wilgotnego i cieknącego garażu motocykla BMW R 35 z 1951 r   ps  za wszystkie rady i sugestie z góry dziękuje szanownym kolegom  :)

STAN WYJŚCIOWY  W STYCZNIU  2014 R :o
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2014, 08:33:47 pm wysłana przez marko »

Offline marko

• Full Member
  • BMW BYŁO JEST I BĘDZIE
Odp: REMONT BMW R 35 z 1951 R URATOWANY
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 16, 2014, 12:45:00 am »
noi zaczeło się
 koledzy pierwsza prośba zdemontowałem siedzenia kierowcy i pasażera proszę o poradę co z z nimi zrobić i jak wyręmątować i przez kogo ps    wysyłam foty do oglądnięcia i zkomętowania przez szanowne groni kolegów
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2014, 08:29:33 pm wysłana przez marko »

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
  • nigdy więcej automatycznych ustawień kamery !! :(
    • encyklopedia
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 16, 2014, 07:12:22 am »
Do siedzenia kierowcy moge Ci polecić poszycia od PW1000 - jak biore to tylko od Niego. Jakośc wykonania SUPER. Ale zanim zamówisz ( u niego czy kogokolwiek ) to dobrze pomierz lub wyślij całe bo sam spotkałem się już z 3 rozmiarami. Co do siedzenia pasażera .... jak u kierowcy będzie skóra to dziwnie będzie wyglądać :/ . Ale jak już się uprzesz to piterawo ma gumy ale też musisz dobrać odpowiednią wielkość ( ja się spotkałem z 3 lub 4 ). Nie wiem czy uda Ci się odzyskać polakierowaną gumę .
ps. jeśli robisz w takim kolorze jak teraz to zastanów się nad jasnymi poszyciami .Widziałem awo tutista bordo z białymi siedzeniami - CUD :)( no i barwy narodowe jak by nie patrzył ;) )
ps2. Jak robisz bordo to może opony z białymi fartuchami ?? 
na początku grożę paluszkiem a potem but. Niech Cie nie zmyli ta słodka buźka - potrafię być wredny.
bmw forum

Offline apriori

• Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 16, 2014, 09:00:50 am »
jak wyręmątować  zkomętowania

w porządku bracie pomożemy Ci ale pisz po polsku a nie po francusku  ;)
apriori

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 16, 2014, 09:52:25 am »
Norbert - apeluję - zmień leki! Kolory narodowe, białe siedzenia, fartuchy na kołach? Czego się nawąchałeś?
Fred - przyjaciel zwierząt, z ludźmi bywa różnie he he

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
  • nigdy więcej automatycznych ustawień kamery !! :(
    • encyklopedia
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 16, 2014, 12:47:54 pm »
nigdy nie byłem ortodoksem co do farbowania. Baa ... sam myślałem żeby sobie zrobić osiołka z chromowanym zbiornikiem ( prawie jak zundapp ) ;P. Poza tym z tego co słyszałem to pod koniec produkcji wypuścili bordowe osły :P
na początku grożę paluszkiem a potem but. Niech Cie nie zmyli ta słodka buźka - potrafię być wredny.
bmw forum

Offline Jerzy

• Sr. Member
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 16, 2014, 01:43:55 pm »
Sam widziałem w 1988 roku oryginalnego osła R35/3 ( z nożną zmianą biegów) w kolorze bordo, trochę zbliżonym do WFM lub Jawy. Wyglądał całkiem ciekawie i na 100% był oryginalny.
A wracając do siodełka tylnego, to nie pochodzi ono z tego modelu ale jest wcześniejsze ( lat 1935-45). Można spróbować doczyścić gumę piaskując, ale pod niewielkim ciśnieniem, najlepiej nie ostrym korundem, ale ziarenkami suszonego piasku ( drobnego, najlepiej płukany rzeczny) lub mielonymi skorupami orzecha włoskiego. Zbije to farbę nie uszkadzając gumy. Potem trzeba to nasmarować wazeliną lub preparatami do konserwacji opon.

Offline motors-creator

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 16, 2014, 03:27:10 pm »
Sam widziałem w 1988 roku oryginalnego osła R35/3 ( z nożną zmianą biegów) w kolorze bordo, trochę zbliżonym do WFM lub Jawy. Wyglądał całkiem ciekawie i na 100% był oryginalny.
A wracając do siodełka tylnego, to nie pochodzi ono z tego modelu ale jest wcześniejsze ( lat 1935-45). Można spróbować doczyścić gumę piaskując, ale pod niewielkim ciśnieniem, najlepiej nie ostrym korundem, ale ziarenkami suszonego piasku ( drobnego, najlepiej płukany rzeczny) lub mielonymi skorupami orzecha włoskiego. Zbije to farbę nie uszkadzając gumy. Potem trzeba to nasmarować wazeliną lub preparatami do konserwacji opon.

Ja "czyszczę" gumę - szkiełkując. Daje to naprawdę rewelacyjny efekt. Szklane kulki maja tę zaletę że nie niszczą powierzchni.

Offline marko

• Full Member
  • BMW BYŁO JEST I BĘDZIE
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 16, 2014, 05:28:11 pm »
dziękuje za podpowiedzi  zwłaszcza co do tylnego siedzenia chciałbym zachować jak najwięcej z pierwotnego wyposażenia więc spróbuje wypiaskować całe z uwzględnieniem waszych rad a co do siedzenia kierowcy jeżeli ładnie wyjdzie pasażera to założę podobną gumę co tył ps osiołek będzie czarny z białymi wykończeniami      :)

PRZYKŁADOWE ZDJĘCIE Z NETU
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2014, 08:35:39 pm wysłana przez marko »

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 16, 2014, 06:34:51 pm »
Na szczęście nie dałeś się wykoleić przez Norberta :P Pamiętaj, że jak jeździć osłem to tylko w takich żółtych holenderskich trepach ;)Inaczej cały czar pryska!
Fred - przyjaciel zwierząt, z ludźmi bywa różnie he he

Offline marko

• Full Member
  • BMW BYŁO JEST I BĘDZIE
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 16, 2014, 06:53:52 pm »
chodziło mi o wygląd motocykla a chodaki to czysty przypadek  :)

Offline marko

• Full Member
  • BMW BYŁO JEST I BĘDZIE
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 24, 2014, 12:53:37 pm »
koledzy jestem w trakcie negocjacji o lakiernikami na razie ceny w okolicach Krakowa oscylują w granicach 2 do 3 tysięcy bez piaskowania   za cały motocykl :o

Offline marko

• Full Member
  • BMW BYŁO JEST I BĘDZIE
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 22, 2014, 10:33:02 am »
NA  21 lutego w pracach nad moim BMW  R 35 poczyniłem  postępy w pracach remontowych
 czas poświęcony od ostatniego wpisu spożytkowałem owocnie     

:) rama i  błotniki są u lakiernika odbiór za tydzień
  :) silnik po wymianie rozrządu i regeneracji głowicy sprawdzony i gotowy do pracy
  :) gaźnik wyczyszczony czeka na regulacje
 :) skrzynia biegów  i napęd tylni są po dokładnym przeglądzie
  :) koła pomalowane zaplecione nowymi szprychami i zawiezione do centrowania

PS> pozdrawiam kolegów z forum  i dziękuje za wszystkie udzielone rady i sugestie
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2014, 10:37:09 am wysłana przez marko »

Offline pw1000

• Sr. Member
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 22, 2014, 07:09:49 pm »
 :o Ładnie idziesz z pracami przy osiołku do przodu, zapewne z wiosenką przejażdżki  ;)

Offline marko

• Full Member
  • BMW BYŁO JEST I BĘDZIE
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 23, 2014, 09:26:13 am »
wiem ze prace wykończeniowe są najbardziej pracochłonne więc nastawiam się na pierwszą wycieczkę  na początrk lata i to jest wersja optymistyczna :P