Autor Wątek: NASTĘPNY BMW R 35 URATOWANY  (Przeczytany 4742 razy)

Offline marko

• Full Member
  • BMW BYŁO JEST I BĘDZIE
NASTĘPNY BMW R 35 URATOWANY
« dnia: Styczeń 14, 2014, 01:22:11 am »
Koledzy mili udało mi się znaleźć  kompletne bmw r 35 z 1951 r mam szczery zamiar odnowić go w całości  :P
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2014, 01:35:49 am wysłana przez marko »

Offline marko

• Full Member
  • BMW BYŁO JEST I BĘDZIE
Odp: NASTĘPNY BMW R 35 URATOWANY
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2014, 01:47:00 am »
mam trochę części które dostałem z motorem ale i potrzebuje kilka rzeczy które muszę wymienić przy swoim osiołku
 mam głowice 2 x cylinder  tłok  kompletny lewarek do skrzyni begów a potrzebuje kompletny wydech lampę tylnią prędkościomierz kranik paliwa instalacje elektryczną  i mase dobrych rad od doświadczonych kolegów

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
  • nigdy więcej automatycznych ustawień kamery !! :(
    • encyklopedia
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 14, 2014, 02:20:37 am »
Jaaa .... kurteczkę w kolorze dostałeś gratis czy kupowałeś motocykl właśnie pod nią ;)
Super sprzęt. Kompletność powalająca . Świetny zakup - gratulacje.
na początku grożę paluszkiem a potem but. Niech Cie nie zmyli ta słodka buźka - potrafię być wredny.
bmw forum

Offline marko

• Full Member
  • BMW BYŁO JEST I BĘDZIE
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 14, 2014, 10:02:21 am »
norbert z tą kurteczką to czysty przypadek mam kilka sztuk na zmianę ps napisz jakie masz spostrzeżenia względem motocykla pozdrawiam marko

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 14, 2014, 10:33:28 am »
zrób więcej fotek i uśmiechaj się do Pw1000 - Paweł jak sie nie mylę własnie coś podobnego kompletuje. Jak na moje oko to bardzo fajna baza - oprócz tylniej lampki i manetki hamulca ( chociaż tego nie jestem pewien !! ) raczej całość oryginalna ale trzeba by się lepiej przyjrzeć. Co do tej manetki to wiem że w końcowym okresie montowano osprzęt jak w Awo touriście więc może być też od tego. Jeśli niemiecka to powinna być sygnatura "mila" , ale równie dobrze może być od shl. Zmierz też grubość kierownicy .Zazdroszczę :)
na początku grożę paluszkiem a potem but. Niech Cie nie zmyli ta słodka buźka - potrafię być wredny.
bmw forum

Offline pw1000

• Sr. Member
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 14, 2014, 12:20:42 pm »
"Marko" służę pomocą,  fajny sprzęt,  zanim coś odkręcisz porób fotki, Ten osiolek, to przyklad stosowania-zakładania do osiołkow przez firmę tego co pozostalo-bylo w magazynach (Kierownica od EMW a reszta to powojenny rasowy R-35)

Offline R35 1937

• Newbie
  • *
    • r35 bj1937 in der Rhön
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 14, 2014, 04:39:03 pm »
Miło, że chcesz odnowić maszynę, widzieli, że mogą one mieć zainstalowany przedwojennym bloku silnika?
Pozdrowienia Björn

BMW R35 Bj1937 in der Rhön

Offline marko

• Full Member
  • BMW BYŁO JEST I BĘDZIE
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 14, 2014, 05:58:44 pm »
pilnowałem tego motocykla bo poprzedni właściciel miał go od 1970 r i zależało mi na  polskich papierach mam dowód rejestracyjny i umowę kupna przy okazi wyszło ze silnik i rama ma takie same numery a właściciel  (poprzedni) wyremontował silnik  to jest wał z łożyskami , tłok podobno orginalny bmw a cylinder dostał szlif jedynie głowica nie została wyremontowana mierzyłem kompresje ma 6.5 atm. sprawdzałem przekładnie tylna ma tylko minimalny luz na zębach a olej jest czysty .
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2014, 06:13:07 pm wysłana przez marko »

Offline marko

• Full Member
  • BMW BYŁO JEST I BĘDZIE
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 14, 2014, 06:26:36 pm »
koledzy teraz zapytam wprost  mimo zapewnień sprzedającego chciałbym solidnie przeglądnąć silnik i skrzynie biegów i całość wyszkiełkować  kogo możecie polecić i ile taka usługa kosztuje
druga sprawa to malowanie motocykla na cywila powiedzcie kogo polecacie i ile ta czynność  kosztuje
pozdrawiam marko
 ps   proszę o wstępną szacunkową  wycenę odnowienia tego BMW do stanu akceptowanego przez szanowne grono kolegów z forum
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2014, 06:32:59 pm wysłana przez marko »

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 14, 2014, 06:49:55 pm »
Rzeczywiście - Biorn może mieć rację :). Zrób DOBRE fotki silnika bo może być przedwojenny. Co do szkiełkowania - odradzam. Masz bardzo ładną powierzchnię i szkoda tego marnować. Umyj pod ciśnieniem z jakimś mocniejszym środkiem chemicznym. Ceny zależy co chcesz - jeden Ci zrobi za 5 stówek + flachę, inny za 5 tysięcy + vat
bmw forum

Offline marko

• Full Member
  • BMW BYŁO JEST I BĘDZIE
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 14, 2014, 07:22:53 pm »
postaram się o lepsze zdjęcia silnika i wrzucę na forum do oceny kolegów  ps nr silnika wskazuje na 1951 r

Offline R35 1937

• Newbie
  • *
    • r35 bj1937 in der Rhön
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 14, 2014, 07:50:16 pm »
Albo silnik jest przedwojenny przykład silnik z Gußnummer M69.
Czy jest to od najmłodszych serii i nie ma Gußnummer.
Które interesują mnie w pięknym BMW, między innymi.
Pozdrowienia Björn

BMW R35 Bj1937 in der Rhön

Offline marko

• Full Member
  • BMW BYŁO JEST I BĘDZIE
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 14, 2014, 08:12:09 pm »
gdzie mam szukać tego numeru  :P trochę zdięć

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 14, 2014, 08:28:40 pm »
Marko - postaraj się . na zdjęciach ma być coś widać żeby Ci doradzić. Obczaj różnice w silnikach przedwojennych i powojennych. Bjorn zwrócił uwagę że nie ma nadlewki z przodu , ale mogła zostać odscięta. Numeru tez nie widać czy jest oryginalny czy nie, a jest to mozliwe. Jak Ci sie nie chce robic dobrych zdjęć to wyciągnij silnik i zobaczysz czy ma od spodu napis bmw ;)
Gaźnik bvf oryginalnym
Bjorn czy "Gußnummer M69." to jest : http://bmw-r35.com/index.php/topic,31.msg31.html#msg31 ostatnie zdjęcie ?
bmw forum

Offline marko

• Full Member
  • BMW BYŁO JEST I BĘDZIE
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 14, 2014, 09:47:50 pm »
padły mi baterie w aparacie jutro postaram się o lepsze zdjęcia ps zakończe ten watek kupna i prezentacji i otworzę nowy pod nazwa  " odbudowa bordo osła"i tam umieszczę następne zdięcia :)