Autor Wątek: TŁOK BMW R35  (Przeczytany 9907 razy)

Offline awtowelo

• Newbie
  • *
TŁOK BMW R35
« dnia: Styczeń 04, 2014, 12:55:04 am »
Od czego można zaadoptować tłok do BMW R35? Sprawdzałem w ofercie ALMOTU, ale mają tylko tłoki do BMW R4/R12 (swoją drogą ciekawe że oferują tłoki do R4/R12 a nawet Zundappa K800, a nie mają tłoków do BMW/EMW R35 których łącznie wyprodukowano ponad 100 tys. !) Orientujecie się skąd tłoki biorą nasi zachodni sąsiedzi ? Może Mahle produkuje takie tłoki? 

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
  • nigdy więcej automatycznych ustawień kamery !! :(
    • encyklopedia
Odp: TŁOK BMW R35
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2014, 11:40:17 am »
Łucz sie Marjew jenzykuf bo nic z Ciebie nie bendzie ;P
http://www.dietel-fahrzeugteile.de/motorenteile/kolben-kolbenringe-bolzen/index.htm
na początku grożę paluszkiem a potem but. Niech Cie nie zmyli ta słodka buźka - potrafię być wredny.
bmw forum

Offline awtowelo

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 04, 2014, 02:59:51 pm »
Dziękuje za odpowiedź  :) Cena konkretna - 89 Euro nie licząc kosztów przelewu i wysyłki. Czy ktoś już stosował te tłoki? Co to za producent?
W międzyczasie napisałem zapytanie do ALMOTU o to czy planują produkcję tłoków do BMW/EMW R35.

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2014, 05:48:56 pm »
owszem - planują od 5 lub 6 lat z tego co wiem :)
na początku grożę paluszkiem a potem but. Niech Cie nie zmyli ta słodka buźka - potrafię być wredny.
bmw forum

Offline awtowelo

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2014, 08:52:45 pm »
norbert czy korzystałeś już z usług firmy LEGRA Z MILANÓWKA ? (z tego co wyczytałem w innych częściach forum miałeś zamiar właśnie tam zlecić dorobienie tłoka).

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 04, 2014, 09:36:13 pm »
Mam namiar na człowieka który odlewa tłoki. Dorobił znajomemu i on mi go polecił, ja jestem również zadowolony. Komplet ze sworzniem i pierścionkami i przesyłką jakieś 170zł ale było to dwa lata temu. Czas realizacji 2tyg. Podajesz mu tylko na jaki wymiar ma odlać i do czego. Jak coś pisz.

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 04, 2014, 10:40:54 pm »
norbert czy korzystałeś już z usług firmy LEGRA Z MILANÓWKA ? (z tego co wyczytałem w innych częściach forum miałeś zamiar właśnie tam zlecić dorobienie tłoka).
nie - ja mam zawsze słomiany zapał i albo zapomnę, albo kasy nie mam albo czasu, albo DORWĘ ORYGINAŁ :D:D:D:D. Ale słyszałem że bardzo dobrze robi - i słyszałem też nieciekawą opinię ale tylko z jednego źródła. Według mnie nie ryzykujesz wiele
bmw forum

Offline bluesmile

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 07, 2014, 09:42:43 pm »
Tyle że dzwoniłem dziś w sprawie dorobienia tłoka do R25 do Legry. Cena 370zł, czas oczekiwania 8(!!!!) tygodni.

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 08, 2014, 01:49:26 am »
sezon sie zbiiża :). Kumpel zamawiał właśnie do r25 i baaardzo zadowolony
bmw forum

Offline Sinner

• Full Member
  • If i could just hide the sinner inside
    • Baza wiedzy na temat BMW r35
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 15, 2014, 12:40:36 pm »
jezleli chcecie jestem w stanie wstawic zdjecia tloka do r35 ktory dorobiono mi w legrze
4 miesiace temu
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2014, 12:42:45 pm wysłana przez Sinner »
The sinner in me.

Offline motors-creator

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 15, 2014, 03:19:04 pm »
Od czego można zaadoptować tłok do BMW R35? Sprawdzałem w ofercie ALMOTU, ale mają tylko tłoki do BMW R4/R12 (swoją drogą ciekawe że oferują tłoki do R4/R12 a nawet Zundappa K800, a nie mają tłoków do BMW/EMW R35 których łącznie wyprodukowano ponad 100 tys. !) Orientujecie się skąd tłoki biorą nasi zachodni sąsiedzi ? Może Mahle produkuje takie tłoki?

Niektórzy zakładają tłok od malucha 600

ja kupiłem osiołka właśnie z takim tłokiem, ale zdecydowałem się zamienić to na oryginalny tłok MAHLE.
Kupiłem na Ebayu oryginalny i dałem go do "regeneracji".
 Opis masz tu.

http://motors-creator.blogspot.com/2014/01/bmw-r35-naprawa-toka.html

Jak chcesz to dam ci namiary na człowieka który mi to robił.

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 15, 2014, 05:57:15 pm »
Teraz dorabiają tłok pod wymiar za małą kasę o wysokiej jakości, lepszej niż z epoki ale niektórzy uważają że regenerując za wszelką cenę stary rondel motor będzie lepiej chodził później chodzi ten motor przez 1000km i tłok do wyjeba... a cylinder do roboty. No ale ja mam oryginalny powie a Ty masz szmelc dorabiany. Jak Jurek Owsiak mówi Róbta co chceta!

Zakładanie tłoka od malucha ma sens jak znikąd nie możesz dostać tłoka bądź go dorobić czyli w dzisiejszych  czasach nie ma sensu. Ciężko dostać oryginalny tłok, wibracje są przeogromne, wał dostaje w pizde z korbowodem i łożyskami, zużycie tych elementów o 40% szybsze niż o prawidłowej wadze tłoka ze sworzniem i pierścieniami.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2014, 06:09:44 pm wysłana przez luki213 »

Offline r35osiolek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 21, 2014, 11:00:26 pm »
Cześć!
Mam następujące zapytanie w temacie tłoka do Osła. Czy ktoś może podać wagę oryginalnego tłoka (bez pierścieni) jak również średnicę wew. i zew. oryginalnego sworznia. Obecnie mam założony tłok od 126 "600", a chciałbym zbliżyć się do oryginalnej wagi układu tłokowo-korbowego.
Pozdrawiam,
Adam

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 21, 2014, 11:21:38 pm »
Uuuuuu serce aż mnie zakuło. Powiedz ile km zrobiłeś na tym tłoku? Jakie wrażenia z pracy silnika?

Offline motors-creator

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 22, 2014, 12:13:45 am »
Cześć!
Mam następujące zapytanie w temacie tłoka do Osła. Czy ktoś może podać wagę oryginalnego tłoka (bez pierścieni) jak również średnicę wew. i zew. oryginalnego sworznia. Obecnie mam założony tłok od 126 "600", a chciałbym zbliżyć się do oryginalnej wagi układu tłokowo-korbowego.
Pozdrawiam,
Adam

Ja zgłębiałem temat tłoka.....  narobiłem fotek z ważenia jak zmniejszę wrzucę  chyba że komuś podeśle i on wrzuci, może moderator N..t. :)