Autor Wątek: Piasty szczęki hamulcowe i dekle kół bmw 35  (Przeczytany 2669 razy)

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
  • nigdy więcej automatycznych ustawień kamery !! :(
    • encyklopedia
Piasty szczęki hamulcowe i dekle kół bmw 35
« dnia: Listopad 25, 2012, 06:02:28 pm »
Standardowe piasty i dwa rodzaje dekli - płaski przedwojenny .
na początku grożę paluszkiem a potem but. Niech Cie nie zmyli ta słodka buźka - potrafię być wredny.
bmw forum

Offline luki213

• Hero Member
Odp: Piasty szczęki hamulcowe i dekle kół bmw 35
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 22, 2013, 10:13:02 pm »
Pytanie do Norberta. Płaskie przedwojenne dekle, looknij na tą fotę zdjęcie z Wikipedii R35 z muzeum. Błędnie złożony motocykl czy bałagan w fabryce? nawet kulisy nie ma. Wg mnie w muzeum są rzeczy najprawdziwsze z najprawdziwszych i najlepsze z najlepszych. Kto mówi prawdę i na czym się wzorować skoro nawet w muzeum jest co innego... ;-(  optymiści powiedzą że kulisa pewnie jest w chromowaniu :-)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2013, 10:15:24 pm wysłana przez luki213 »

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
  • nigdy więcej automatycznych ustawień kamery !! :(
    • encyklopedia
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 22, 2013, 10:22:59 pm »
dawno, dawno temu - był taki post z prośbą żeby pisać do wikipedii że ich źródła są złe. Pisałem kilka razy ale zlewali mnie. Post juz dawono został usunięty ( chyba ) albo nie znalazłem. Czasem ktoś mnie prosi żebym wycenił oryginalność motocykla i z przekory kieruję do wiki :)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja:BMW_R_35
była też prośba do forumowiczów żeby zabrali głos ale ...
więcej się nie wypowiadam. Skompletujesz motocykl według katalogów a ktoś Ci zarzuci że na wiki był inny i to z muzeum - miej żal tylko do siebie. POZDRO :D
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2013, 10:35:25 pm wysłana przez norbert »
na początku grożę paluszkiem a potem but. Niech Cie nie zmyli ta słodka buźka - potrafię być wredny.
bmw forum

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 24, 2013, 04:44:03 pm »
Skompletujesz motocykl według katalogów a ktoś Ci zarzuci że na wiki był inny i to z muzeum - miej żal tylko do siebie. POZDRO :D

Takiej odpowiedzi oczekiwałem!!! :-) całe życie będę się kłócił z oglądaczami i jeszcze ich nie przekonam skoro takie są zdjęcia. No ale cóż skoro muzeum takie wystawiło to tak musi być! Chce ktoś kupić kulisę? mnie już niepotrzebna!

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2014, 12:11:53 am »
Ponieważ dziś trochę porobiłem przy przednim kole, siłą rzeczy wlazłem by zasięgnąć wiedzy w powyższym temacie. Przy okazji wróciłem do tego humorystycznego zdjęcia. Może pochodzi ono z takiego muzeum jak na przykład to nasze w Otrębusach? Chodzi mi oczywiście o wartość historyczną eksponatów. Gdybyśmy tak np obok umieścili zdjęcie z epoki, można by zrobić quiz - znajdź różnice między oryginałem a kundlem. Nie trzeba być specjalnie spostrzegawczym by zauważyć np osprzęt kierownicy, cewkę pod siedzeniem, stylowy automat stopu, tylną lampkę, przykręcany do błotnika "wąs" mocujący, malowane wkoło ramy paski jak również kontrowersyjny bagażnik na dwa nity, oczywiście brak kulisy, fajka, gałka z drewna i bęben powojenny. To kolejny dowód na to, że prawdziwe BMW robi się jedynie w Polsce. Reszta to szajs.
Fred - przyjaciel zwierząt, z ludźmi bywa różnie he he