Autor Wątek: Power dynamo czyli prądnica 100W 12V do bmw R35 itp  (Przeczytany 7457 razy)

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
  • nigdy więcej automatycznych ustawień kamery !! :(
    • encyklopedia
Power dynamo czyli prądnica 100W 12V do bmw R35 itp
« dnia: Listopad 29, 2013, 10:27:23 am »
Widział ktoś ? Sprawdzał ?
http://allegro.pl/dynamo-b-pradnica-bosch-rd-30-45-bmw-r-35-r71-r-4-i3745442922.html

opis z aukcji:

"Witam wszystkich miłośników motocykli BMW i nie tylko. Kolejnym egzemplarzem produkowanych przez nas urządzeń DYNAMO jest zamiennik prądnicy BOSCH RD 30 - 45/6 stosowanej w motocyklach, BMW R2, R3, R4, R35 i R71 jak również w początkowych wersjach modeli Radzieckich M72 tak zwane wersje wojenne, oraz motocykli SOKÓŁ 1000. Oraz wielu innych. DYNAMO B -- (BOSCH) jest alternatywą zaprojektowaną, jako zamiennik oryginalnych prądnic BOSCH RD 30 - 45. Urządzenie wykonaliśmy zgodnie z oryginałem, co do wymiarów zewnętrznych, co zapewnia stuprocentową pewność właściwego montażu w dowolnych modelach motocykli, w których była stosowana prądnica BOSCH RD - 30 - 45 /6.
Przedmiotem aukcji jest:
urządzenie DYNAMO B wraz z regulatorem napięcia, instrukcją montażu oraz schematem podłączeń.
Długość całego urządzenia wraz z kołem pasowym BMW R35    204 mm
Długość urządzenia wraz z deklem tylnym    155 mm
Średnica korpusu    76 mm
Średnica dekla tylnego    88 mm
Wysokość dekla tylnego    54 mm
- stożek 6 stopni - wersja z klinem lub bez
DYNAMO B charakteryzuje się poniższymi parametrami:

Napięcie    12V
Ładowanie bez obciążenia    14.4V przy 1100obr/min
Ładowanie z obciążeniem 60W    14.4V przy 1700obr/min

- minus na masie
- regulator napięcia wbudowany w urządzenie

DYNAMO B sprzedawane na tej aukcji jest, bez szczotkowym, trójfazowym alternatorem o mocy maksymalnej 100W. W zależności od potrzeb możemy wykonać egzemplarze o mocy od 60 W do 150W. Urządzenie na prośbę klienta może być dostosowywane do indywidualnych potrzeb użytkownika danego egzemplarza motocykla, w którym będzie zastosowane. Już niebawem więcej informacji na temat tego urządzenia, jego montażu oraz schematy podłączeń znajdą Państwo na mojej stronie:
www.motocyklejacka.pl "

FHU Motocykle Jacka
ul Siedlecka 19
08-445 Osieck
NIP 532 184 20 01

tel: +48 503 779 822
e-mail: pakin@wp.pl
Jedynym odstępstwem od oryginału jest napięcie 12V. Co w efekcie wymusza wymianę żarówek oraz akumulatora z 6 V na 12 V.

Aukcja obejmuje DYNAMO B wraz z kołem pasowym.

W razie pytań, proszę pisać e-mail, bądź dzwonić pod numer +48 503 779 822. Zanim klikniesz, zapytaj czy nasze urządzenie w pełni spełnia Twoje oczekiwania - zadzwoń. Na produkt udzielam gwarancji pisemnej 24 miesiące.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2013, 07:25:24 pm wysłana przez komar »
na początku grożę paluszkiem a potem but. Niech Cie nie zmyli ta słodka buźka - potrafię być wredny.
bmw forum

Offline luki213

• Hero Member
Odp: Dynamo
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2013, 12:06:56 pm »
Prądnice Dynamo robią też do Junaków 12V zamiast 6V, mają większą moc produkowania prądu. Z tego co czytałem opinie to ludzi chwalą sobie, choć jest ich nieliczna grupa bo resztę odpycha cena oraz to że nie ima się oryginału, ale jeśli ktoś uważa że użyteczność jest najważniejsza to jak najbardziej trafny wybór. Coś za coś...

Offline komar

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 29, 2013, 04:49:42 pm »
Dzwoniłem do nich jakieś pół roku temu pytając się o taką prądnice 12V do R35. Jeszcze wtedy jej nie mieli. Ja osobiście będę kupował ją jeśli jeszcze do tego czasu będzie. Mam zainstalowane coś takiego w DKW i sprawuje się wyśmienicie. Polecam

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 29, 2013, 09:18:05 pm »
Pewnie sprawdza się OK, ale wygląda średnio tym bardziej, że prądnica w ośle jest na widoku. Lepiej by z wierzchu udawała oryginał.
Fred - przyjaciel zwierząt, z ludźmi bywa różnie he he

Offline komar

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 29, 2013, 09:59:45 pm »
Widoczność tego typu elementu to jest duży minus. Jednak pamiętajmy, że sprawne prądy, w moim pojęciu, to jedna z najważniejszych elementów motocykla. Jazda nocą ze słabymi światłami, zdychanie iskry, przerywanie, niedoładowany akumulator są horrorami i wpływają na bezpieczeństwo. Osobiście pomimo niekiedy ortodoksyjnego podejścia do tematu łamię się w niektórych kwestiach.
W DKW mam 100Wattów i zapłon elektroniczny. Jest to coś pięknego i bezawaryjnego na razie. Założyłem raz, podłączyłem H4 i pięknie jeździ się w nocy. Nie mówiąc o mocnej i stałej iskrze.

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 29, 2013, 10:14:32 pm »
według mnie z wygladem to pojechali troszkę - widać że chcą się reklamować gdzie się da. Jeśli dam się skusić na taką zabawkę to tylko w oryginalnej skorupie. Dodatkowo "dynamo"" mi się z rosyjskim klubem sportowym kojarzy :/
na początku grożę paluszkiem a potem but. Niech Cie nie zmyli ta słodka buźka - potrafię być wredny.
bmw forum

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 29, 2013, 11:39:02 pm »
Norbert ma rację - nie jestem purystą i gdyby w oryginalne obudowy ładowali nowoczesne bebechy to i owszem. Poza tym ta cena.

Offline komar

• Global Moderator
  • Sr. Member
Odp: Power dynamo czyli prądnica 100W 12V do bmw R35 itp
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 02, 2013, 07:29:50 pm »
Witajcie, skontaktowałem się ze sprzedającym gdyż jestem zainteresowany kupnem takiej prądnicy 100W. Oto co otrzymałem:

"A co do działania to temat jest prosty jeżeli jest zapłon bateryjny to nie ma to żadnego znaczenia jeżeli jest jakiś moduł współczesny to na pewno robią też wersje 12 V więc napięcie nie będzie przeszkodą. A co do tematu samego DYNAMA B to montuje się dokładnie tak jak oryginał nie ma żadnych rozbieżności wymiarowych od oryginału jedynie co to wymiana żarówek na 12 V i akumulatora. Urządzenie umożliwia jazdę na światłach i na bank konkretnie to świeci. Można śmiało podróżować w nocy po najczarniejszych dziurach.

Jeżeli chodzi o logo to będzie ono robione tak, że jak się pasek napnie to będzie skierowane do bloku nie będzie widoczne po zamontowaniu w silniku proszę to przekazać na forum w moim imieniu gdyż nie jest użytkownikiem ani też nie za bardzo mam czas się tym zajmować. To też proszę o przekazanie tej informacji w moim imieniu. Pozdrawiam Jacek T"

Pozdrawiam Jacek T

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 02, 2013, 08:09:49 pm »
Komar - kup, rozkręć i porównaj obudowę z oryginałem. Jak są takie same to na bebechy bym się może skusił. nie przemawia za mną ...
"Jeżeli chodzi o logo to będzie ono robione tak, że jak się pasek napnie to będzie skierowane do bloku nie będzie widoczne po zamontowaniu w silniku"
bo dopasowywanie paska tylko po to żeby schować logo jest co najmniej nie logiczne :). Zapłacić za coś 1200 zł a później chować żeby nie było widać :)

bmw forum

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 02, 2013, 11:37:25 pm »
Jak by się okazało, że bebechy pasują do oryginalnej obudowy to można by dogadać się z gościem na zakup samych wnętrzności lub wysłać mu obudowę do zamontowania wnętrza. Pewnie taniej i klimatyczniej.

Offline Jerzy

• Sr. Member
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 03, 2013, 05:59:33 am »
Nie da się włożyć nowych bebechów do starego korpusu. To zupełnie dwa różne elementy. Tu rysunki tego alternatora i oryginalnej prądnicy: http://foto.redmotorz.eu/images/239a9a_2.jpg
Urządzenie stanowi alternatywę a nie nową wersję starej prądnicy, więc dla kogoś komu zależy na oryginalności się nie przyda. Myślę, że w odróżnieniu od podobnych alternatorów przeznaczonych do M72, które to są chyba częściej używane do dłuższej jazdy, osłami mało kto pomyka na co dzień. W takim wypadku sprawna prądnica BOSCH na pewno wystarczy. A ten kto potrzebuje więcej prądu doceni nowy altek, bo moc jest z nim a nie z Boschem.

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 03, 2013, 11:45:53 am »
Czyli dzięki fachowej wiedzy Jerzego ja już wybrałem - pozostaje przy oryginalnej prądnicy. Raczej nie będę do osła montował kierunkowskazów, dodatkowych halogenów, węży świetlnych itp ;) To wszystko mam w Drag Starze. :)