Autor Wątek: BMW R35 lista śrub Ribe  (Przeczytany 13732 razy)

Offline wawafreda

• Hero Member
BMW R35 lista śrub Ribe
« dnia: Listopad 13, 2013, 11:12:44 pm »
Mam takie nietypowe, a może naiwne pytanie. Jak wiadomo diabeł tkwi w szczegółach, a śruby to też takie mało widoczne, ale istotne szczegóły. Czy ktoś z Was jest w stanie podać wykaz śrub zapewne firmy Ribe, które są potrzebne do zastosowania w osiołku? Najważniejsze są oczywiście te widoczne. W ostatnim czasie pojawiły się repliki i może warto z tego skorzystać? Ciekawy jestem też czy macie doświadczenia z takimi podróbkami. Wiadomo, że śruba poza wyglądem musi też spełniać o wiele ważniejszą rolę, a szkoda by w czasie jazdy gubić części dzięki urywającym się "ribom". Przerabiałem to już gdy byłem "szczęśliwym" posiadaczem Harleya.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2013, 12:27:00 pm wysłana przez komar »
Fred - przyjaciel zwierząt, z ludźmi bywa różnie he he

Offline luki213

• Hero Member
Odp: Śruby Ribe
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 13, 2013, 11:49:40 pm »
Podpinam się do powyższego tematu. Na dzień dzisiejszy pozytywnie zabił mnie Jarek ze swoimi "Ribe" do mocowania lag w półkach i na chwilę obecną można powiedzieć jestem w trakcie zbierania pieniędzy  :P żartuje, muszę je jak najszybciej zamówić.
Co do podania całego spisu śrub jak najbardziej ok. Tylko kurcza, ciekawe czy każdemu będzie długość i średnica pasowała do poszczególnych elementów. Przez wieki czasu i ręce jakie przeszły Nasze maszyny może być różnie. To coś jak z kobietami po latach... stają się bardziej wymagające.(przepraszam Aniu!!! Ciebie to nie dotyczy, Ty jesteś Amazonką).

Offline kolekcjoner BMW

• Sr. Member
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 14, 2013, 07:40:33 am »
z wykazem to będzie na prawdę ciężko ale tutaj namiary do Heńka który robi śruby i naprawdę jak do tej pory nie trafił mi śię żaden bubel.
info@zundapp.net.pl

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 14, 2013, 09:14:40 am »
Dzięki za kontakt, może właśnie sam producent będzie potrafił zasugerować taki spis?

Offline Sinner

• Full Member
  • If i could just hide the sinner inside
    • Baza wiedzy na temat BMW r35
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 14, 2013, 03:50:31 pm »
Jeśli ktoś będzie zamawiał te śruby chętnie zamówię z wami może cena będzie niższa przy jakimś większym zamówieniu?
The sinner in me.

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 14, 2013, 10:44:30 pm »
Sinner, dziś gadałem z gościem i nie ma problemu ze śrubkami, ale trzeba wiedzieć jakie, a póki co to przy kompletności mojego osła zrobienie takiego zestawienia nie jest łatwe. Jeśli ktoś z kolegów by nam w tym pomógł to można zamawiać. Może luki wypośrodkuje długości tak by pasowały do wszystkich odmian ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2013, 10:46:47 pm wysłana przez wawafreda »

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 15, 2013, 01:26:56 am »
Uwierz mi że miałem listę!!! Dałem koledze co miał mi z kwasówki cały komplet załatwić. Calutki spis, wszystkie śrubki i nakrętki z podkładkami włącznie. Podejrzewam że już przepadła bo się nie przypominałem  :( a bardziej podniecony byłem tymi Ribe... dałem ciała...

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 15, 2013, 08:40:33 am »
Daj kontakt do kolegi. Wykorzystam wszystkie dostępne metody nacisku i perswazji  >:( A jak to nie odniesie skutku to napuszczę na niego chłopców z ONR ;) Swoją drogą, jestem pełny podziwu dla Ciebie! Zrobić taką listę tylko w jednym egzemplarzu? :(

Offline Sinner

• Full Member
  • If i could just hide the sinner inside
    • Baza wiedzy na temat BMW r35
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 15, 2013, 11:04:05 am »
Będę bardzo wdzięczny luki jeśli uda się coś z tym wykombinować ja sygnowane wąskozwojowe miałem do przykręcania talerza dyferencjału i jeszcze sygnowane miałem do mocowania korbowodu nie wiem czy to jakiś patent czy tak było.
The sinner in me.

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 17, 2013, 04:08:49 am »
Zrobiłem nową listę, badacze pisma niech sobie jeszcze przeliczą jak coś im nie pasuje:
M8x3cm- 8szt
M8x3,5cm- 7szt
śruby do ośki przedniej (w kształcie podkowy) 3,5cm- 2szt
śruby do półek (w kształcie podkowy)  5,5cm- 4szt
M8x 2,5cm - 2szt
M8x4cm - 1szt (bagażnik)
M8x2,5cm - 1szt (błotnik pałąk z lewej)
M6x2cm 15szt (błotnik przód i pod półkami i pod lampą)
M6x3cm - 2szt (półki)
M6x2cm - 2szt (cewka)
M6x4,5cm - 4szt (skrzynia biegów lejek)
M6x2cm- 2szt (dźwignia hamulca)
M5x2cm - 6szt (mocowanie błotnika z góry, i tablicy rejestracyjnej)
M10x2cm - 1szt + nakrętka (zaślepienie dziury w ramie pod mocowanie kosza)

Nakrętki:
M8x9szt
M8x1 (drobny gwint) 15szt
M10x1 - 3szt
M10x1 5szt (śruby lag z góry, dźwignia hamulca tylnego i siedzenie)

Policzone są M8 nakrętki na szpilki od mocowania skrzyni a oryginalnie są M6 także odjąć 4szt i dodać 4szt M6.

Nie zadawać pytań od czego śrubka taka i sraka, liczone było po kolei tak jak powinno być jak zdążyłem napisałem od czego mniej więcej jest. Aha doliczyć nakrętki do śrub i podkładki, najlepiej sprężynowe i płaskie. Nakrętki lepiej kupić z metalowego bo ich nie widać a po co płacić grubą kasę jeszcze za nakrętki, śruba z napisem się liczy. Jak ktoś się napali to te śruby np z lejka skrzyni bez nakrętek bo tam się same śruby wkręca.
Aha proszę sobie doliczyć nakrętki do stopek kierowcy 2szt. tam powinny być z drobnym gwintem 1.0, jeżeli ktoś ma z drobnym gwintem.

Jakieś 500zł wyjdzie na same śruby. Aha przy zamawianiu niech mistrz Wam da śruby o takiej długości lub dłuższe!!! niech zaokrągla wzwyż nie w dół!!

Sam Mistrz to przemiły człowiek. W standardowej cenie jest śruba o długości 4cm a sam Mistrz jest elastyczny więc bez dopłaty uleje ciut dłuższą jak się trafi. Śruby mają twardość 5,8 ale na łbach jest odlany napis oryginalny 8G, śruby o tej twardości jak najbardziej nadają się do montażu elementów blacharskich motocykla, na życzenie istnieje możliwość hartowania i zwiększenia twardości. Zwrotów nie miał, nikt mu nie smęcił i nie narzekał.

Co ważne RIBE już nie produkuje takich śrub, także bajer że produkowane w Niemczech to zwykły chwyt-kit marketingowy!!!! Nie polecam śrub z allegro!!!! Dlaczego? proszę kupić jedną i porównać z drugą oryginalnie wykonaną, różnica zauważalna gołym okiem.
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2013, 01:26:20 pm wysłana przez luki213 »

Offline wawafreda

• Hero Member
Odp: BMW R35 lista śrub Ribe
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 17, 2013, 10:53:23 pm »
1. Luki, jesteś WIELKI!!!!!!!!! Musimy przemyśleć - i tu ukłon do Norbiego - ufundowanie stosownej statuetki -  ZA ZASŁUGI DLA IDEI OŚLARSTWA. ;) :-\
Ta Twoja ostatnia sugestia o długości śrub jest bardzo cenna. Każden jeden wie, że łatwiej kijek obcienkolić niż go później pogrubasić!

2. Jak już o śrubach to może ktoś robi śrubki do bocznego dekla. I kluczyk i dekiel jest do kupienia, a wkrętów nie widziałem.

edycja- uprasza się o łączenie postów, Komar
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2013, 07:48:14 pm wysłana przez komar »

Offline kolekcjoner BMW

• Sr. Member
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 18, 2013, 08:54:44 am »
te śruby i kluczyk  ma w ofercie Filon 601277366

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 18, 2013, 09:07:49 am »
Super, przy okazji odświeżę znajomość sprzed lat. Jak widać kto pyta nie błądzi.

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 18, 2013, 12:36:09 pm »
Napisałem tak bo różni ludzie to czytają a potem pod postem nie chcę żeby ktoś powiedział że kurde za krótkie. Kup sobie dłuższe i opitolisz w razie co.

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 18, 2013, 11:52:17 pm »
1. Święte słowa. Opitolić zawsze można. To nie problem.

2. Właśnie mistrz odpowiedział - komplet śrub bez nakrętek wg zestawienia lukiego kosztuje 519 zł. Z przesyłką 534 zł. Sinner, jeśli chcesz, można zamówić dwa komplety.

edycja- uprasza się o łączenie postów, Komar
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2013, 07:46:39 pm wysłana przez komar »