Autor Wątek: BMW R 35  (Przeczytany 8608 razy)

Offline harleymr

• Newbie
  • *
BMW R 35
« dnia: Listopad 13, 2013, 08:42:19 pm »
Witam,mojego osła znalazłem niechcący w stolarni u znajomego,wystawało jakies koło a ze zawszelubie poweszyc w starych kątach okazało sie ze to BMW.Po paru dniach negocjacji zakupilem ją.Motocykl został sprowadzony z zza wschodniej granicy mam wszystkie potrzebne dokumenty do rejestracji.Plan jest taki zeby zapakowac przodek na resorku ktory juz cierpliwie czeka (przodek od Zdzicha).Zerknijcie na fotki czekam na opinie i pomocna dłoń w zdobywaniu czesci.Przy okazji jesli ktos ma jakies czesci do NSU 251 OSL bede zainteresowany.pzdr

Offline harleymr

• Newbie
  • *
Odp: BMW R 35
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 13, 2013, 08:51:18 pm »
I jeszcze pare fotek

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 13, 2013, 09:08:24 pm »
A jaki jest sens przerabiania powojennego R 35 na R 4? Przecież zawsze będzie to kundel udający coś czym nie jest. Tym bardziej, że różnice między tymi modelami nie ograniczają się jedynie do przedniego zawieszenia. Oczywiście to Twoja sprawa.
Fred - przyjaciel zwierząt, z ludźmi bywa różnie he he

Offline komar

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 13, 2013, 09:37:30 pm »
Witaj. Masz masz fajny motocykl powojenny w niezłym stanie. Idź w tym kierunku.
Wawafreda ma rację, jeśli zapakujesz przód od R4 to... aż ciężko mi się wysłowić.
Niby będzie fajnie wyglądać ale jeśli przyjdzie ktokolwiek kto ma blade pojęcie o motocyklach wytknie ci kundla 1 stopnia.
Gdyby to był przedwojenny osioł to jeszcze jeszcze można by się zastanawiać na siłę. W powojennym ośle praktycznie każda część jest różna od przedwojennego a co dopiero od R4! To są naprawdę dwa różne pojazdy.

Poza tym silnik masz z R35 a nie R4 co widać od razu.
Możesz iść w kierunku przeróbki na R4 całości ale to jest droga wymiany praktycznie każdej części z ramą włącznie. Niewiele Ci pozostanie z tego egzemplarza.

Najgorsze będzie jedno: za jakiś czas zrozumiesz, że jeździsz na niesamowitym kundlu, udawanym motocyklu bez duszy i będziesz się z tym źle czuł.
Skłądasz NSU, jeśli miałbyś Konsula to przerabiałbyś go na przedwojennego OSLa?

Masz pięknego powojennego Osła więc pokaż to i nie wstydź się. Aktualnie na drogach jest więcej motocykli przedwojennych niż je wyprodukowali naprawdę.
Taki drobny przykład: Na każdym kroku stoi Osiołek WH ale pięknego EMW na suwakach nie znajdziesz za chiny ludowe.

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 13, 2013, 10:57:50 pm »
Komar rozwinął temat i słusznie. Mnie się przypomina proceder sprzed trzydziestu lat kiedy wielu przerabiało M 72 na BMW R 71. Robiło się mały bak, obcinało tylne wzmocnienia ramy, zakładało niski przedni błotnik, płaski filtr powietrza i już był prawie R 71, ale prawie robi wielką różnicę.....

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 14, 2013, 12:05:59 am »
To ja też się przyznam.... MARZY MI SIĘ ZAMONTOWAĆ PRZÓD OD R4  :-\ Ja wiem że go skundlę ALE, ALE!!! Ja też wiem i liczę na to że nikogo z Was na zlocie czy też w publicznym zgromadzeniu nie spotkam  ;D a reszta i tak nie będzie wiedzieć o co kaman. Oczywiście jeżeli będzie rozmowa powiedziałbym z góry że jest to jak najbardziej R35 a przód od R4. Rzecz jasna kompletne zawieszenie po remoncie zostawiłbym sobie i np przy sprzedaży założył takie jakie powinno być. Jest to na razie w planach i codziennie o tym myślę, podoba mi się przód od R4 a szukanie od nowa R4, od nowa ją robić, składać, szukać, kombinować to mnie się już nie chce, może za parę lat jak się naciesze R35.
Fajnego masz sprzęta i zgodzę się z kolegami że osłów przedwojennych jest chyba więcej niż ich w rzeczywistości wyprodukowano i właśnie może przyszedł właściwy czas by uderzyć w te powojenne a już wogóle w EMW, tak niechciane, tak ukrywane i przerabiane, przez część tak nieznane o krótkiej historii a to takie brzydkie kaczątko które niedługo stanie się jak piękny łabędź, jak obraz Moneta wartościowy, porządany i przez każdego podziwiany, szokujący ale nader piękny, w cieniu ale z jakim blaskiem również przez wielu kochanym. Być może EMW będzie kiedyś towarem deficytowym, bo każdy chce i musi mieć BMW, choć na siłę ale jakże, zastaw się a postaw się...
Ostatnio na youtube widziałem EMW + Stoye, no i proszę:
http://www.youtube.com/watch?v=D7Gnmpgc-58
pasuje jak ulał ten komplecik, bardziej kosz wg mojej oceny pasuje do tej ramy i tego designu R35.

Twierdzenie żeby zrobić powojennego osła jest jak najbardziej trafne.

Pierwszy raz widzę to zawieszenie od "znanego i lubianego", kurde robi wrażenie Ci powiem (pozytywne), ile to złoto dezerterów kosztuje? 2500zł??
Masz projekt w takim stanie że możesz wybierać albo imitować grubo przedwojenne, zderzyć się z przedwojennym albo cieszyć się z prawdziwie powojennego motocykla, równie pięknego i podziwianego. Gdybyś miał w miarę czystą R35 tylko numery by nie pasowały do przedwojennego to mógłbyś zaczarować tak jak ja planuję, mieć dwa zawieszenia i po prostu je zmieniać a tak zostajesz przy wielkim dylemacie. Nie wiem kolego co Ci doradzić. Koledzy chyba mają rację, zbyt bardzo cofniesz się w czasie...
...ale pamiętaj, to jest Twój motocykl, Twoja decyzja i zrobisz tak jak uważasz za słuszne i każdy z Nas ją zaakceptuje...
Na spokojnie zastanów się jeszcze bo jak już pójdziesz w jedną stronę, droga powrotna może być już zbyt kosztowna i czasochłonna.
A to przednie zawieszenie to jest takie jakie powinno być??? Jakoś tak dostojnie wygląda. Powiedz jeszcze co tam masz za gaźnik?

R4 z dużym wlewem i to kogo...
http://www.youtube.com/watch?v=A1SutEQi0tc

Jak on może to i wszyscy mogą  :P ;D

« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2013, 12:36:54 am wysłana przez luki213 »

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 14, 2013, 09:44:19 am »
W innym miejscu tego forum jest sporo na temat przodów R 4 naszego ulubieńca. Odsyłam do lektury. Tak czy inaczej nie mam zamiaru ingerować w Wasze marzenia bo marzenia rzadko kiedy mają związek z racjonalnym myśleniem i wszelkie perswazje mijają się z celem. Pozdrawiam.

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 14, 2013, 12:03:31 pm »
 ;D ;D ;D

Offline komar

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 25, 2013, 08:14:05 pm »
Tak z innej beczki..
W przodzie który masz do R4 to na początek będziesz musiał przeklepać resor lub podłożyć podkładkę gdyż za bardzo ciśnie koło w dół. Nie widzisz tego ale ja tak. Mam ten sam przód i to samo miałem w nim. Ciekawy jestem jak jest spasowany błotnik z Agrafką. Moja agrafka nie pasowała do błotnika, była za wąska. Musiałem ją poszerzać wg ściągniętego wzoru od kolegi. Masz już założony błotnik więc jest nieźle. Jakbyś potrzebował pomocy to pisz na PW. Podpowiem jak montować ten przód.

Offline kolekcjoner BMW

• Sr. Member
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 25, 2013, 08:45:44 pm »
co do resoru to komar ma zupełną rację też musiałem tak zrobić.

Offline pw1000

• Sr. Member
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 25, 2013, 10:01:01 pm »
Witam
Fajny motocykl do uruchomienia-reanimacji, gdybym posiadał w takim stanie jakikolwiek stary motocykl to wiem dzisiaj, że na 100 % prace ograniczyłbym do tego, by jeździł - chodził w stanie w jakim jest czyli solidny remont mechaniki, wymiana instalacji elektrycznej, a sprawy lakiernicze tylko poprawki ubytków, bez chromów i akrylów na "wysoki połysk" już raz popełniłem błąd i cofnąć się nie da - będą "cukierkowe" osiołki w akrylu, a bazę wyjściową miałem podobną.
Kolega zrobi po swojemu i będzie się cieszył ze swojej maszyny, tak jak każdy "meloman" na zabytku.
Pozdrawiam czytających

Offline harleymr

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 29, 2013, 08:54:14 pm »
witam,dziekuje wszystkim za komentarze.Jesli chodzi o przod to jednak pozostane przy resorze ,mialem kiedys takiego osła i dalej ciagnie mnie do takiej wersji.Pomalutku kompletuje czesci.A pozniej malowanie  i znowu dylemat czy robic na cywila czy wersje wojskowa.

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 30, 2013, 12:42:21 pm »
NA CYWILA !!!!

Offline kolekcjoner BMW

• Sr. Member
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 30, 2013, 01:53:36 pm »
oczywiście  cywilny dużo ładniejszy, mam cywilny i wojskowy i zawsze wolę popatrzeć na cywilny.

Offline setax

• Full Member
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 28, 2013, 07:06:54 pm »
Witam panowie

mając oryginalny czwórkowy  cylinder,głowicę i niekoniecznie zbiornik paliwa możemy z osiołka zrobić piękne bmw r4 i 99.9% znawców nie pozna przeróbek