Autor Wątek: Przeróbka baku R 35  (Przeczytany 9342 razy)

Offline wawafreda

• Hero Member
Odp: Przeróbka baku R 35
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 23, 2013, 04:03:09 pm »
Zależy czy chce zreanimować zbiornik czy zrobić dno od nowa? W zasadzie to i nowe można wykonać. Kwestia nakładu pracy.
Fred - przyjaciel zwierząt, z ludźmi bywa różnie he he

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 31, 2013, 12:15:58 pm »
Wczoraj po dłuższej przerwie wróciłem do maszynki, którą zrobiłem wzorując się na pomyśle motors - creator. Wybaczcie naśladownictwo. Już znalazła swoje miejsce na warsztacie. Jak Wam się podoba?

Offline motors-creator

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 31, 2013, 01:03:05 pm »
Wczoraj po dłuższej przerwie wróciłem do maszynki, którą zrobiłem wzorując się na pomyśle motors - creator. Wybaczcie naśladownictwo. Już znalazła swoje miejsce na warsztacie. Jak Wam się podoba?

Spoko.
Najlepiej jakby część ze śrubą była jak najkrótsza, jak popracujesz troche to bedziesz wiedział dlaczego. Im krótsza tym większe pole ruchu. Jak bedziesz robił błotniki to ok, ale jak bedziesz robił zbiornik to będzie ci przeszkadzać. Wrzuć fotki kowadełek.
Ale tak to spoko. Gratulacje.

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 06, 2014, 08:00:25 am »
Z braku czasu dopiero wczoraj wróciłem do swojego baku. Stwierdziłem, że zasadnym będzie wyprowadzenie powierzchni za pomocą cynowania tym bardziej, że ujawniło się kilka dziurek. Natomiast ciekaw jestem czy macie jakieś skuteczne metody na odrdzewienie środka baku. Oczywiście piaskowanie, ale w ten sposób oczyści się tylko część rudej. Ktoś kiedy proponował wsypanie jakiegoś kruszywa do wnętrza, a następnie przymocowanie baku do betoniarki. Trzeba mieć na podorędziu betoniarkę. Może coś zaproponujecie?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2014, 08:03:22 am wysłana przez wawafreda »

Offline ludwik77

• Full Member
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 06, 2014, 06:42:20 pm »
HEJ. JA W SWÓJ BAK WSYPAŁEM RÓŻNEGO RODZAJU ŚRUBKI I MAŁE KAMIENIE Z OSTRYMI KRAWĘDZIAMI DO TEGO BENZYNĘ EKSTRAKCYJNĄ WLEW ZAKLEIŁEM SODIDNA TAŚMĄ NAPRAWCZĄ I DO DZIEŁA. PRZESUWAJĄC NA LEWO I PRAWO DO GÓRY I NA DÓŁ PO GODZINIE NACHANIA W ŚRODECZEK BYŁ ŚWIECĄCY.WYPŁUKAŁEM DOKŁADNIE WYŻEJ WSPOMNIANYM ŚRODKIEM I BAJER. CAŁOŚĆ ZOSTAWIŁEM DO ODPAROWANIA SRODKA CZYSZCZĄCEGO.PO GODZINIE WLAŁEM ŚRODEK DO KONSERWACJI.NO I NA RAZIE JEST OK.

Offline pw1000

• Sr. Member
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 06, 2014, 11:21:44 pm »
Ja do swoich baków wrzuciłem potłuczonych płytek podłogowych z gresu przesianych przez sito budowlane (wykorzystałem odpady, a trochę tego było po budowie) i potem ręczne ruchy w różne strony (do przodu i do tyłu). Do środka wlałem 2/3 setki benzyny ekstrakcyjnej, lepiej "idzie"czyszczenie na mokro. Płytek było około 1/3 baku. Potem na maszynę kręcącą własnej konstrukcji - coś w rodzaju betoniarki. Po kilku godzinach kręcenia środek był jak nowy. Jeden zbiornik był uparty i kręcił się dwa dni. Potem zabezpieczenie-powłoka epoksydowa do zbiorników (bez nazwy-reklamy)

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 07, 2014, 11:04:17 am »
Dzięki za podpowiedź.  :) Wczoraj był u mnie kolega, który okazuje się, że i baki piaskuje. Ma specjalną końcówkę do takich celów. Ciekaw jestem czym malowałeś w środku bak. Różni ludzie mają różne koncepcje.  ;)

Offline ludwik77

• Full Member
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 07, 2014, 04:26:15 pm »
hej. kupiłem na allegro 3 składnikowy preparat do zabezpieczania zbiorników w wewnatrz. na razie jest ok. paliwo czyściutke .oby tak dalej.

Offline Jerzy

• Sr. Member
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 07, 2014, 05:43:24 pm »
Te cudowne preparaty na allegro to w większości podkłady epoksydowe chemoutwardzalne. Wystarczy zajść do sklepu z lakierami, kupić podkład, rozrobić, wlać do zbiornika, rozprowadzić poprzez potrząsanie i obracanie, wysuszyć i cieszyć się brakiem rdzy. Oczywiście wcześniej trzeba jej się pozbyć, ale jak to już koledzy wyjaśnili. Znalazłem w necie coś takiego http://farbysalus.pl/farby-przemyslowe/oliva-teknos/farby-do-zbiornikow , może się ktoś skusi.

Offline pw1000

• Sr. Member
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 07, 2014, 11:18:06 pm »
Mój specyfik do baków, to TAPOX-2K, kupiłem od firmy handlującej FERTANEM.