Autor Wątek: Przeróbka baku R 35  (Przeczytany 9789 razy)

Offline wawafreda

• Hero Member
Przeróbka baku R 35
« dnia: Listopad 09, 2013, 09:11:53 am »
Witajcie po przerwie. Ostatnio zabrałem się ostro za prace blacharskie. Naprawiam komplet błotników jednemu z naszych kolegów i zbliżam się pomału do końca. Przy okazji walczę też ze swoimi blachami. Wrócił też pomysł by przerobić bak na mały korek. Kiedyś ktoś na aledrogo sprzedawał replikę wlewu na taki właśnie korek. Niestety od dawna się z tym już nie spotkałem. Można oczywiście pójść na łatwiznę i posiłkować się np wlewem od WSK, ale.... W oryginale płaska część baku wkoło otworu miała delikatne przetłoczenie, którego nie ma w innych zbiornikach - dawcach lub jest o innym kształcie. Wiecie może coś na temat takiej repliki wlewu?
Fred - przyjaciel zwierząt, z ludźmi bywa różnie he he

Offline kolekcjoner BMW

• Sr. Member
Odp: Przeróbka baku R 35
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 09, 2013, 09:17:53 pm »
Cześć Fred!
te repliki sprzedawał nasz dobry znajomy który jest przez większość bardzo "lubiany" jeśli chcesz to próbuj.
Pozdrawiam

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 10, 2013, 10:59:37 am »
Jeśli chodzi o tego znajomego co Ty myślisz i ja myślę, to raczej dam sobie spokój. Byłbym wdzięczny gdybyś mi podał zewnętrzną średnicę małego otworu baku. Dzięki.

Offline kolekcjoner BMW

• Sr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 10, 2013, 12:15:16 pm »
wlew na 3 bolce na pierścieniu zewnętrznym 69 mm, poniżej na kołnierzy 63 mm.

Offline kolekcjoner BMW

• Sr. Member
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 10, 2013, 01:00:25 pm »
 nie ma problemu ze spawaniem zbiorników tak jak piszesz trzeba zalać wodą robiliśmy to z kolegą wiele razy nawet wtedy kiedy jednego dnia był zalany paliwem a drugiego już pospawany.
Żeby nabrać doświadczenia to właśnie kiedyś musi być ten pierwszy raz, bo jak inaczej stać się fechowcem?

Offline motors-creator

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 10, 2013, 04:42:35 pm »
Przyślij go do nas, zrobimy z nim porządek.
tu masz link do filmu z naprawą zbiornika paliwa w moim wykonaniu

http://www.youtube.com/watch?v=L8MSEu49w6M

a tu masz opis
http://motors-creator.blogspot.com/2013/05/koehler-escoffier-zbiornik-paliwa.html

a tu dalsza część

http://motors-creator.blogspot.com/2013/07/koehler-escoffier-zbiornik-paliwa-cd.html
Pozdrawiam

Offline komar

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 10, 2013, 06:26:03 pm »
1. Wykonanie takiej przeróbki wg mnie mija się to z celem. Zbiorniki z wąskim wlewem często się pojawiają na portalu aukcyjnym za pieniądze, które są mniejsze niż praca przy rzeźbieniu takiego zbiornika. (Ostatnio zakupiłem taki zbiornik za 400zł). Inna sprawa wyglądałaby gdyby taki detal był uszkodzony, horrendalnie drogi lub niedostępny dla zwykłego śmiertelnika. W takim przypadku gra byłaby warta świeczki.

2. Pomijając w/w aspekty to muszę stwierdzić, że podoba mi się pomysł połączenia zbiornika paliwa powojennego osła ze zbiornikiem PeeRoLwskiej WSKi tak aby udawał przedwojenny bak do BMW R35. Jeszcze jakby tylko dołożyć replikę klapki z R2/ R4 to byłoby mistrzostwo świata. Należy koniecznie pamiętać o kolorze RAL7016.

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 11, 2013, 01:06:40 pm »
Na wstępie dziękuję Wam wszystkim za zainteresowanie moim temacikiem :). Co do spawania Luki, to jak sądzę swą wiedzę czerpiesz z tzw pogawędek kawiarnianych z ludźmi, którzy coś słyszeli, ale nie sprawdzali (to nie Twoja wina oczywiście, więc się nie obraź!). Ja sam wykonuje u siebie wszelkie prace blacharskie. Również realizuje zlecenia dla kolegów. Wierz mi, że spawałem kilka, a może kilkanaście baków w swojej karierze i jakoś nie wyleciałem w powietrze. Stosuję metodę z wodą - wcześniej przytoczoną. Jakiś czas temu reanimowałem dno w baku mojej Gilery. Wyglądało jak sito, a i tak się udało. Puryści zapewne są oburzeni bo powinienem polutować, ale nie mam odpowiedniej kolby oraz sprawdzonych umiejętności w tej materii. Zapewniam - po spawaniu wszystko jest szczelne. To samo było w przypadku Drag Stara na którym zaliczyłem glebę, a kierownica wbiła się w bak. Dno rozcięte, klepanie, zaspawanie i wszystko jest OK. W wypowiedzi Komara odnajduję nutkę szyderstwa :P. Zapewniam Cię, że nie zamierzam wstawiać obsady korka od WSK, ani innych dziwnych klapek jak sugerujesz, a kupno zbiornika z małym wlewem wcale nie ogranicza się do wizyty w pobliskim sklepie Społem. Owszem co jakiś czas zdarzają się zbiorniki do osła, ale 99,99% są z dużą dziurą. Chyba, że mam jakieś problemy ze wzrokiem. Kolekcjonerze - dzięki za wymiary, ale chodziło mi o korek zakręcany. Już wiem, że obsada ma 80 mm - znalazłem - czyli dokładnie tyle co ulubiony sprzęt Komara - WSK. Wielki szacun dla kolegi z motors - creator!!! Urządzenie, które stworzyłeś jest genialne w swej prostocie! Po co męczyć się z użyciem babki i młotka trzymając blachę na kolanach? Jeśli się nie obrazisz to pozwolę sobie skopiować Twój przyrząd?! Z góry dziękuję.

Offline Przemek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 12, 2013, 09:29:03 pm »
Cześć
Fred masz gotowy wlew sam juz taki montowalem
http://allegro.pl/wlew-paliwa-iz-dkw-i3630886904.html
pozdrawiam

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 13, 2013, 08:45:20 am »
Przemek - dzięki serdeczne! O to mi chodziło.

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 06, 2013, 11:03:57 pm »
Prośba do któregoś z Was kto ma zbiornik z małym wlewem. Jakiej szerokości jest wyoblony rant na powierzchni baku w koło wlewu? Nie chcę wstawiać płaskiej blachy.

Offline R35 1937

• Newbie
  • *
    • r35 bj1937 in der Rhön
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 07, 2013, 11:17:35 am »
Prośba do któregoś z Was kto ma zbiornik z małym wlewem. Jakiej szerokości jest wyoblony rant na powierzchni baku w koło wlewu? Nie chcę wstawiać płaskiej blachy.

Why dont yust ask me, its my second tank i have that you show at the picture.
Pozdrowienia Björn

BMW R35 Bj1937 in der Rhön

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 08, 2013, 10:52:39 am »
Take it easy! Photo posted after it to collegues to ask about the size of the hole in the tank. I was able to use any other image from the internet. Maybe you have noticed that in this forum cite your photos and do not ask for permission.

Offline R35 1937

• Newbie
  • *
    • r35 bj1937 in der Rhön
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 08, 2013, 02:46:39 pm »
No you misanderstand what i say.
Iam very hepfull and if there are some question just ask me about my tank.
For the picture you can have more of them if you need it.

The missing part you looking for will be find by mz , its near identical.
Pozdrowienia Björn

BMW R35 Bj1937 in der Rhön

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 08, 2013, 06:20:48 pm »
The problem is the google translation. I do not know English. I put a picture of the tank and the dimensions that I need. A - height, B - width, C - height. I already have a fuel filler. Yours.