Autor Wątek: części do bmw r35 ,4 ,3 i inne  (Przeczytany 5606 razy)

piokubis

• Gość
części do bmw r35 ,4 ,3 i inne
« dnia: Październik 22, 2013, 09:49:00 pm »
Panie i Panowie jak waszym zdaniem jakość części w PL ma się do np: EBAY np? czy nai wykonawcy waszym zdaniem nie robią dwóch rodzajów części ? JAKOŚĆ farsa tak jest moim zdaniem proszę o zdania ?
jestem na rynku części jako biorca od 15 lat i tylko w bmw mogę coś napisać ale nie wypada bo to jest zabronione  !
Panowie nie możemy być kupcami lipy tylko dla tego że nie płacimy euro!
Tak samo dotyczy się napraw np: elektryki i innych części
 inaczej nasi krajanie robią dla sąsiadów płacących w orio !!!! Przykłady kiedy indziej .?
Jeżeli macie takie zdanie to musimy to wspólnie mówić i nagłaśniać . Jako użytkownicy zabytkowych motocykli powiedzmy naszym chałupnikom  że to co dla Niemca musi być takie samo dla Polaka  !!
To nie wylewanie żalów ale szczera prawda ludzie szanujcie swoje firmy dopóki je macie .

Offline kolekcjoner BMW

• Sr. Member
Odp: części do bmw r35 ,4 ,3 i inne
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2013, 10:30:41 pm »
moim zdaniem nie do końca masz rację Piotr, robię trochę tych części i wszystkie są takie same, na nasz rynek i nie tylko.
to tak samo jak dostać negatyw na allegro, u niektórych wystarczy się spóźnić z dostawą nawet jeśli to tylko wina poczty a inni z kolei na zdjęciach widzą całkiem co innego niż jest.

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
  • nigdy więcej automatycznych ustawień kamery !! :(
    • encyklopedia
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2013, 02:29:52 am »
Z częściami to chyba przesadzasz - znam kilku producentów i nie widziałem podziału na części dla obcokrajowców i na części dla Polaków. Co do usług - znam kilka/kilkanaście osób które pracują TYLKO dla osób z zagranicy z prostego powodu - dla pieniędzy. Roboczogodzina przy zabytkach w Niemczech kosztuje OD 30 euro za godzinę więc spokojnie mogą robić za 15 euro i na tym wychodzą.
Niestety na naszym rynku "utarła się opinia" że każdy motocykl zabytkowy byle mechanik naprawi i będzie jeździł. Dlatego kazdy chciał by płacić za remont jak za pracę przy łopacie.
Powiem tak - jak mam wykonać usługę przy zabytku i przy komputerze za te same pieniądze - wybieram robotę w cieple, na siedząco, bez zastanawiania się co skąd wziąć. Wystarczy mi 30 pln na godzinę. Jak mam robić przy zabytku cena x2 z prostego powodu - po dniu roboty przy zabytku człowiek leci na ryj i samo mycie w moim wypadku trwa pół godziny. Dlatego jest opcja zamiast zatrudnić mnie - możesz zatrudnić pierwszego lepszego który Ci to zrobi za 15 zł na godzinę. Ponad połowa klientów wraca z podkulonym ogonem żeby poprawiac po kimś a wtedy cena jest jeszcze większa.
ps. w kazdej branży ludzie się cenią - godzina tokarza 80-120 zł, godzina informatyka około 100 zł , godzina piaskowania 80-w górę, metr pytek od 20 zł , godzina hydraulika też około 70 zł, przewinięcie silnika elektrycznego 60 za godzinę+ koszty.Dlaczego ja mam robić za 20? Cenisz siebie - doceń pracę innych.
ps. najbardziej rozpi..lają mnie klienci którzy przywożą złom kupiony na allegro z podejściem "kupiłem okazyjnie- ktoś mi to zrobi za pół darmo, sprzedam i zarobię nic nie robiąc" :)
ps2. widziałeś gdzieś moją reklamę na forum albo któregoś z moich kumpli ? Akurat bmw możemy zrobić bez najmniejszych problemów ale po co ? każdy ma klientów z którymi nie ma problemów a klient z ulicy to klient który albo chce za pół darmo albo na już a zazwyczaj na już za pół darmo.
ps3. akurat na tym forum nie jest zabronione pisanie o bmw a wręcz przeciwnie - pisz i dziel się opiniami .Mi nie zaszkodzisz :)
na początku grożę paluszkiem a potem but. Niech Cie nie zmyli ta słodka buźka - potrafię być wredny.
bmw forum

Offline kolekcjoner BMW

• Sr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 23, 2013, 08:53:48 am »
I tu się z Tobą Norbert zgadzam całkowicie, lepiej ująć tego już nie można.
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2013, 01:49:27 pm wysłana przez kolekcjoner BMW »

Offline ludwik77

• Full Member
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 23, 2013, 01:38:03 pm »
WITAM.WTRĄCĘ SWOJE PIĘĆ GROSZY.JAK KAŻDY PRAWIE MA SWOJEGO MECHANIKA. JA TAKIEGO MAM I JESTEM ZADOWOLONY Z JEGO PRACY. DAJE GWARANCJĘ NA WYKONANY REMONT. A CO DO PŁATNOŚCI TO PŁACĘ JEMU ZA WYKONANIE DZIEŁA. NIECH ROBI TO 2 DNI LUB TYDZIEŃ. DLA MNIE BAJKA.Z GÓRY USTALAMY CENĘ I NIE MA PROBLEMU. :)

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 24, 2013, 01:15:06 am »
Ja też mam takiego mechanika, i choćby wszystko dosłownie wszystko było do roboty to i tak za tą samą cenę robi i jeszcze dołoży coś od siebie, zaproponuje żeby to zrobić tu kupić część bo będzie lepiej. Nie robi tak żeby zrobić byle dobrze chodził i spierdal.. on sam doradza żeby jeszcze lepiej motocykl wyglądał i pracował, a jak czegoś już nie wie co było w danym modelu motocykla to nie stosuje wydumek tylko dzwoni po znajomych, pyta i czyta w sieci lub z książek. No jest z niego przehuj. Zajmuje się tylko motocyklami a z biedy auto też naprawi. Motocykle to dla niego pasja jak stwierdził, i nie robi bo musi tylko robi bo to kocha.

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 24, 2013, 01:19:35 am »
Ja też mam takiego mechanika, i choćby wszystko dosłownie wszystko było do roboty to i tak za tą samą cenę robi i jeszcze dołoży coś od siebie
a z biedy
... to piszczy :) .

(Musiałem :P)
na początku grożę paluszkiem a potem but. Niech Cie nie zmyli ta słodka buźka - potrafię być wredny.
bmw forum

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 24, 2013, 01:33:31 am »
Chodziło o to że jak ma przestój to weźmie auto albo zwolni się trochę miejsca w warsztacie to dla odmiany zrobi i auto,  bo niby dlaczego nie?

Offline zz1_moto

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 02, 2014, 08:08:37 pm »
może dla nie ratowania polskich producentów wyślemy kilka zdjęć otrzymanych części Co wy na to może któremuś szczęka spadnie dostałem takie części od zaufanego producenta jak chcecie to wystawie ale znowu mnie zawieszą ?

Offline zz1_moto

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 02, 2014, 08:17:24 pm »
Fachowcy u mas sprzedają to co im z pod młotka zwiało taka jest prawda i zazwyczaj głupoty sprzedają że tak ma być , ale mogę udowodnić że mają po kilka nicków na portalach i oszukują nawet ci co ich nie ma na liście(strasznej szukanych i nielubianych i to popieram) a są na forum w laurach ? no  ale o może biznes jest po prostu Pa .
Jak coś to wstawię zdjęcia zależy od chcących to zobaczyć ?

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 02, 2014, 09:33:33 pm »
Wrzucaj razem z opisem od kogo i za ile  :)

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 03, 2014, 11:03:18 am »
Wydaje mi się, że nie mamy co bawić się w towarzystwo wzajemnej adoracji. Wielu z nas świadczy jakieś usługi. Warto zatem dzielić się spostrzeżeniami na ten temat. Nikomu zapewne z tego powodu korona z głowy nie spadnie. Innym paradoksem polskiego rynku weteranów jest fakt, że o wiele lepiej sprzedają się sprzęty i części będące w opłakanym stanie niż zregenerowane i odremontowane. Można to tłumaczyć totalną niewiedzą kupujących, którzy zapewne wychodzą z założenia, że wszystko uda się za flaszkę zrobić u pana Henia czy Zdzisia. Pokończyły się już dawno usługi na fuchę. Sam kiedyś miałem kilka miejsc gdzie np robiono mi chromy i robiono bardzo dobrze, a przy okazji tanio. Oczywiście elementy były przygotowane wcześnie przeze mnie na polerce. Kilka razy gdy oddawałem je komuś pojawiało się pytanie - a co ja mam z tym zrobić? Ja na to - pochromować. A to nie jest pochromowane? Nie, jedynie przygotowane. Dziś mam sporo do chromu i nie wiem gdzie oddać bo ceny zabijają, a jakość? Zawsze może wyjść jakoś.
Fred - przyjaciel zwierząt, z ludźmi bywa różnie he he

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 03, 2014, 11:33:00 am »
No najprawdziwsza prawda. Ja bym wysnuł wniosek że ludzie wolą zgnite oryginały niż dobrej jakości i wykonania replikę bo to oryginał. Nieważne w jakim stanie ale oryginał, nie wiem czy lepiej się czują wtedy, ale replika jeżeli już, niewiele odbiega od oryginału, a z roku na rok coraz lepsze wychodzą. To jest to nakręcanie spirali ja mam oryginał a Ty replikę więc ludzie nie chcąc się narażać na słowa krytyki i pokazywanie palcami kupują oryginały choćby były w miernym stanie a doprowadzenie ich do używalności kosztem wyglądu kosztowało więcej niż replika. Jeżeli jest w fajnym stanie to czemu nie.

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 03, 2014, 04:17:13 pm »
wystawie ale znowu mnie zawieszą ?

byłeś zawieszony za coś zupełnie innego :)
a są na forum w laurach ? no  ale o może biznes jest po prostu Pa .

jeśli piszesz o tym forum to grubo się mylisz. Sam się zajmuję polerowaniem i chromowaniem i NIGDZIE nie zobaczysz mojej reklamy bo nie po to tworzyłem to forum :) . Dział "sprzedam" jest ogólnie dostępny dla wszystkich więc nie wiem o co Ci chodzi :). Co do usług to KolekcjonerBMW się reklamuje i mi nic do tego - ani nie zachęcam ani nie zniechęcam ( nie mój cyrk nie moje małpy ) tak samo apriori - robi bardzo dobre gaźniki ale wybór nalezy do kupującego. Kupiłem kilka klamotów na allegro i poleciłem bo jestem bardzo z nich zadowolony - mam to zostawić dla siebie jak "pies ogrodnika" czy kłamać że chu...owe bo ... no właśnie dlaczego ? była jazda z produktami od Chachuły i jak widzisz zmieniło się jego podejście do klienta więc może coś do niego dotarło i wyszło to wszystkim na dobre.
bmw forum

Offline zz1_moto

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 07, 2014, 06:53:50 pm »
mogę wysłać zdjęcia części od kolekcjonera może ktoś chce ?
Są po prostu Zaje..... ?
Ale strefa Orio ma na 100 takie ?