Autor Wątek: Bagażnik przedwojenny i powojenny - Chachuła  (Przeczytany 7322 razy)

Offline komar

• Global Moderator
  • Sr. Member
Bagażnik przedwojenny i powojenny - Chachuła
« dnia: Wrzesień 24, 2013, 10:55:17 am »
Witajcie. Rozmawiałem dzisiaj telefonicznie z Chachułą celem dowiedzienia się czy ma bagażniki przedwojenne do R35 i R4. Stwierdził że R35 miał zawsze taki sam a tylko R4 się różnił i takowe posiada. Niestety jest zabiegany i czasu nie ma na zrobienie zdjęcia.
Czy ktoś z was ma taki towar zakupiony u Chachuły i jest w stanie zrobić zdjęcie jego wyglądu?

Pozdrawiam

Offline uszolcmg

• Newbie
  • *
Odp: Bagażnik przedwojenny i powojenny - Chachuła
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 24, 2013, 02:37:13 pm »
ja mam jeszcze bagaznik oryginalny z blotnikiem tylnim ale moge sprzedac tylko z blotnikiem.

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 24, 2013, 04:25:33 pm »
Pan Zdzisław, mój ulubiony gawędziarz :-) (darmowe minuty tylko mnie ograniczają) WYDAJE mi się z doświadczenia że rozmowę i tłumaczenie przygotowuje w zależności od posiadanych aktualnie części na półce. Jak ostał mu się od R4 to do R35 też powie że pasował i na zmianę :-) w sumie nikt z Was nie ma najprawdziwszego z prawdziwych katalogów części bo każdy mówi coś innego, a potem wrzuca zdjęcia przedwojenne i wychodzi też coś innego. A taki mądry człowiek Pan Chachuła wykorzystuje to, bo historia części do osiołka ma ciemne dziury a niektórym wydaje się że po katalogach wiedzą wszystko a samo forum pokazało że każdy ma inne, lepsze i gorsze dowody na prawdziwość swojej tezy. Wiesz co komarku? spójrz w sieci jakie większość osiołków ma bagażniki i taki kup i nie sugeruj się opiniami bo dzisiaj Ci powiedzą tak a na zlocie pokażą Ci zdjęcia że jest inny i tak te kółko się kręci a handlarze zarabiają. Co do zdjęć od Pana Chachuły obawiam się że możesz je otrzymać tylko na bajzlu przy stoisku Pana Chachuły jak sobie je sam swoim aparatem fotograficznym zrobisz.

Offline komar

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 24, 2013, 04:39:43 pm »
Chodzi mi o to, że wiem jak wygląda przedwojenny bagażnik gdyż jeden mam oryginalny znitowany z błotnikiem. Chachuła nie chce mi wysłać zdjęcia twierdząc że jest zajęty. 
Ostatnio gdy kolega  kupił od niego bagażnik to ten mu wcisnął mu powojenny twierdząc że taki ma być. 

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 24, 2013, 07:26:21 pm »
No to widzisz jak wygląda obsługa klienta, zauważyłem że Pan Zdzisław nie za bardzo lubi jeśli zadaje się mu szczegółowe pytania odnośnie sprzedawanego przez niego towaru, a co dopiero o zdjęcia. Człowieku jak on zrobiłby zdjęcia bagażnika to za kwartał musiałby nowe robić przy kolejnym rzucie  :P

Widzisz to o czym mówiłem widocznie kolega zadzwonił w złym czasie bo ostał się powojenny a wszyscy chcą tylko przedwojenne ;D a przedwojenne wyprzedał i popytu na powojenne nie było więc wyczując klienta przez telefon laik, raider amator, katalodziarz, czy replikant albo weteran wytłumaczył mu w fachowy sposób że bagażnik to bagażnik i to są te same (może te same f-cje tylko spełniają) ale powojenne były lepsze :-) a replika jest jeszcze lepszej jakości :-)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2013, 07:30:51 pm wysłana przez luki213 »

Offline uszolcmg

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 24, 2013, 07:48:38 pm »
Nie jestem ani panem Jarosławem ani panem Chachułą zeby nie bylo nie jasnosci :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2013, 07:58:02 pm wysłana przez uszolcmg »

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 16, 2013, 11:40:33 pm »
To ja wrzucę kamyczek do tego wrześniowego ogródka. Mam nadzieję, że nie przeterminowane? Nasz ulubiony gawędziarz aktualnie wystawił na allegro swoją produkcję pod tytułem bagażnik R 4 czyli z trzema nitami. Twierdzi oczywiście, że to też do R 35 i w tym momencie skłonny jestem się zgodzić pod warunkiem, że uwierzymy katalogom. We wszystkich przedwojennych, które mam są tylko te z trzema nitami.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2013, 12:01:32 am wysłana przez wawafreda »
Fred - przyjaciel zwierząt, z ludźmi bywa różnie he he

Offline komar

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 17, 2013, 12:19:26 pm »
Witajcie.
Ostatnio zakupiłem ten bagażnik.
Ja opieram się na katalogach (na czymś trzeba się opierać po tylu latach) więc nadal twierdzę ,że jest to Bagażnik stosowany w R3, R4 i przedwojennym R35. Mam taki oryginalny bagażnik w R3 scalony na nitach wraz z błotnikiem.
Ten od p. Chachuły zakupiłem do R35.
Na zdjęciu widać po zamontowaniu, że trochę nie trzyma poziomu. Wydaje mi się, po wstępnych oględzinach, że jest na tyle luzu na mocowaniu przy śrubach aby dało się go pchnąć do przodu kosztem przesunięcia otworów mocujących.
Niestety nie wiem jak się to ma z błotnikiem... Jeśli chodzi o wymiary to z grubsza trzyma wymiary. Ten dorabiany jest w grubszych materiałów. Z braku laku i kit dobry. Za taką cenę nikt nie kupi oryginalnego a przerabiać powojenny chwile mi zajmie.

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 17, 2013, 03:18:36 pm »
To miernie dorobiony bo otwór ten niższy będzie musiał mieć naprawdę spory luz, śruba musi wchodzić w otwór i już mocować element na stałe a nakrętka służy by śruba nie wypadła dociskając i niwelując ewentualny większy otwór, w tym przypadku będzie dociskała bagażnik by nie "latał".
Ja bym oddał, za tą kasę nie będę naciągał i wyginał bagażnika, nie mówiąc o tym jak z góry do błotnika będą otwory pasować.
To chyba replika, repliki. Nawet nie spasowane przed nitowaniem. Wystarczyło od oryginału kąt ustawić i choćby z dechy wyciąć i przykładać przed wierceniem i nitowaniem ale po co, sztuka to sztuka. Seryjna produkcja. Nie popisał się mój gawędziarz, przy najbliższej okazji mu to wypomnę ale będzie wrzało  :D

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 17, 2013, 04:00:41 pm »
Szczerze? Widząc zdjęcie, które zamieścił komar, wolę pobawić się z przerobieniem swojego bagażnika na wersję przedwojenną. Trochę roboty, a trzy stówy zostaną w kieszeni. Panu Chachule za takie coś nawtykałbym chachułów! >:(
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2013, 04:02:13 pm wysłana przez wawafreda »

Offline komar

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 17, 2013, 04:27:58 pm »
Jest też inna, prostsza droga.
Trzeba będzie odciąć dwa nity (z trzech) mocujące obręcz bagażnika i wtedy na swoistym zawiasie z pozostałego nita, obniżyć ramkę.
Później od środka zaspawać wszystko a od zewnątrz pozostawić tylko główkę nita (tego odciętego).
 Podczas spawania należy go przyłożyć i od środka chwycić. Niby wszystko fajnie a zawsze trzeba kombinować.

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 17, 2013, 04:41:54 pm »
Ja z nitami robię inny myk. Ponieważ nie mam możliwości nitowania to nity gwintuje, nakręcam nakrętkę, a następnie spawam i obrabiam.

Offline komar

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 17, 2013, 05:07:58 pm »
Pomysł bardzo dobry. Powiem więcej, mam kilka nitów gwintowanych oryginalnie! Na samym końcu nita, od spodu na główce jest taki mały zadzior który powoduje blokowanie obrotu nitu podczas dokręcania. Niestety mam tylko 8 sztuk.

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 17, 2013, 08:45:40 pm »
Z tym się nie spotkałem! Może jakieś zdjęcie?

Offline Maximus

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 19, 2015, 05:55:03 pm »
Wiecie czy Pan Chachuła dalej sprzedaje repliki bagażników  albo jest ktoś inny u nas kto takowe oferuje ?
Napisałem maila ale zero odzewu a na stronie nie ma w ofercie.