Autor Wątek: Tarcza sprzęgła  (Przeczytany 2116 razy)

Offline jop11

• Jr. Member
  • **
Tarcza sprzęgła
« dnia: Lipiec 21, 2013, 02:29:29 am »
Jakiej grubości powinny być okładziny na tarczy sprzęgła? Dostałem okutą tarczę sprzęgła która w miejscu okładzin jest gruba na 8,6 mm. Czy nie jest to trochę za dużo. Czy nie będzie problemów z wysprzęglaniem? Może ktoś wie jaki wymiar miała oryginalna okuta tarcza i gdzie można dostać okładziny :)

Offline kolekcjoner BMW

• Sr. Member
Odp: Tarcza sprzęgła
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 21, 2013, 10:43:33 am »
okładziny sprzęgła dostaniesz w każdym zakładzie który regeneruje sprzęgła i chamulce.
grubość całkowita tarczy sprzęgłowej to 6 mm.

Offline Jerzy

• Sr. Member
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 21, 2013, 12:58:18 pm »
Kiedyś stosowało się okładziny nitowane od Fiata 126, ale teraz to taki sam rarytas jak oryginały do BMW. Najlepiej oddać do zakładu regenerującego, gdzie dobiorą i nakleją nowe okładziny bezazbestowe.

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 24, 2013, 07:17:18 pm »
Kup tarcze od rumpla tzn malucha, roznituj środek i wstaw ten od tarczy z bmw potem przetocz bo fiatowska jest za gruba, o ile się nie mylę to 6,7mm albo 7,7mm powinna być jak Jarek mówi że 6mm to bliżej to 6,7mm. Niewiele jest granicy od zużytej a do nowej tarczy, z tym że dłuuugo zanim się zużyją.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2013, 07:19:50 pm wysłana przez luki213 »

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 23, 2017, 01:24:50 pm »
Ha, ha, ja zdemontowałem sprzęgło w swoim przedwojennym silniku. Wszystko wskazuje na to, że tarcza jest oryginalna :) Do nitów nie ma dużo mięsa, a sama tarcza ma grubość 7.2 mm. Czyżby spuchła ze starości?  :P ;)
Fred - przyjaciel zwierząt, z ludźmi bywa różnie he he