Autor Wątek: Miseczka mocowania kierownicy.  (Przeczytany 2746 razy)

Offline luki213

• Hero Member
Miseczka mocowania kierownicy.
« dnia: Lipiec 20, 2013, 12:24:21 am »
Moja stara po ocynkowaniu, druga z kwasówki po polerce, trzecia z mosiądzu po polerce. Kurcza kiepsko wyszła ta fota, jutro za dnia postaram się zrobić lepszą :-/ Uprzedzam już dziwne pytania. Mam komplet, czwartej nie będzie z kapsla po Tyskim :-) chciałem tylko pokazać jak wyszło, bo dzisiaj potoczyłem.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2013, 05:45:19 pm wysłana przez luki213 »

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
  • nigdy więcej automatycznych ustawień kamery !! :(
    • encyklopedia
Odp: Miseczka mocowania kierownicy.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 20, 2013, 12:39:39 am »
przecież można kupić - widziałem w oldtimerze za jakieś fajne pieniądze - co mnie zdziwiło bo ceny ma kosmiczne :)
na początku grożę paluszkiem a potem but. Niech Cie nie zmyli ta słodka buźka - potrafię być wredny.
bmw forum

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 20, 2013, 01:45:17 pm »
Tak są po 40zł za komplet z przesyłką ok 60zł z kwasówki, a ja mam z mosiądzu, materiał mnie kosztował 15zł i jak czas pozwoli to mocowania też z mosiądzu zrobię, bo wygląda jak ze złota po polerce, chrom złoty też swoje kosztuje ale schodzi po kilkunastu latach a mosiądz zawsze będzie taki sam, jakby ktoś wpadł na taki pomysł. Tu mam ręcznie robione a nie odlewane czy tłoczone, a to kosztuje i cieszy oko.

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
  • nigdy więcej automatycznych ustawień kamery !! :(
    • encyklopedia
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 20, 2013, 02:54:17 pm »
teraz musisz sobie zadać najważniejsze pytanie - jaką funkcję pełnią miseczki i same mocowania kierownicy. Mosiądz jest miękki i mogę się założyć że podczas dokręcania mocowań powgniatają się miseczki a uchwyty kierownicy z mosiądzu - według mnie chybiony pomysł -za bardzo ryzykowna jazda.Jeszcze nie spotkałem się w żadnym motocyklu z mosiężnymi mocowaniami a przeszło ich przez moje łapki już kilkanaście.
ps. o jakich uchwytach kierownicy piszesz bo wykonanie typowych uchwytów do r35 jest raczej skomplikowane bez prasy ale za to uchwyty do r4 spokojnie można na tokarce/frezarce wyskrobać.
na początku grożę paluszkiem a potem but. Niech Cie nie zmyli ta słodka buźka - potrafię być wredny.
bmw forum

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 20, 2013, 05:55:29 pm »
Norbert nie powgniatają się miseczki ponieważ wytoczyłem grubsze ścianki niż oryginał z metalu, przy zachowaniu wymiarów zewnętrznych, ponadto przychodzą tam gumy, odpowiednia guma zniweluje nacisk na miseczkę uchwytu do nakrętki, przewidziałem to, zobaczymy jak w praktyce. Mocowania zrobię w newralgicznych punktach również grubsze, zobaczymy jak to się sprawdzi, a jak nie to z kwasówki. Pięknie to wygląda a efekt się dla mnie liczy, przy sprzedaży założę oryginalne, te zostawię sobie,a po drugie jak przyjdzie taki badacz pisma świętego co wiedzę ma teoretyczną bo ktoś coś tam na zlocie wiejskim powiedział to powie że te dodatki zaniżają wartość :-)