Autor Wątek: Jakie opony do BMW R35, co polecacie, ew. uwagi i spostrzeżenia  (Przeczytany 4210 razy)

Offline luki213

• Hero Member
Jakie opony do BMW R35, co polecacie, ew. uwagi i spostrzeżenia
« dnia: Lipiec 09, 2013, 07:23:15 pm »
Opony do BMW R35 to 19x3.75. Jakie zakładacie u siebie? jakie wysokie, z jakim bieżnikiem i jakiej firmy. Jeździliście na tych ruskich, wietnamskich awinach czy czeskich oponach??? A może macie dostęp do innych firm? Podajcie ceny i opinie o własnych oponkach. Szukam kompletu wraz dętkami. Na allegro nic nie ma.

Offline Jerzy

• Sr. Member
Odp: Jakie opony do BMW R35, co polecacie, ew. uwagi i spostrzeżenia
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 09, 2013, 09:55:27 pm »
Ja używam MITAS-ów 3,5x19. Jak dla mnie są bardzo dobre (w końcu osioł to nie ścigacz), kosztowały przyzwoicie (już nie pamiętam ile, bo było to 4-5 lat temu). Bieżnik oczywiście szosowy a nie do żużla. Teraz takie oponki mają na Motobajzlach w cenie 250-300 zł/ szt. Podobno akceptowalne są chińskie Duro, ale jak nie praktykowałem.

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 09, 2013, 10:06:54 pm »
Właśnie też oglądam MITAS, są po 140zł sztuka, poza tym to nie żaden chiński czy ruski badziew tylko normalna firma. Doradźcie czy 19x3,5 czy lepiej wygląda 19x3,75. Nie za biednie w tych wielkich błotnikach wygląda 3,5????

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 09, 2013, 10:13:50 pm »
A słyszeliście o firmie AWINA? do komara takie opony kupiłem ale nie założyłem jeszcze ich :p
Dętki?? jakie? macie coś konkretnego czy najtańsze? AWINA 20zł inne 30zł w tym ruskie Michelin 99z.ł

Offline thcmaly

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 09, 2013, 11:53:16 pm »
Ja założyłem oponki Heidenau 19x4,00 M/C bieżnik K34 kosztują sporo około 350zł. za sztukę, mi się udało kupić nowe w miarę za tanie pieniądze dwa lata temu. Oponki są wyższe od innych dlatego ładnie wypełniają błotniki, z tyłu między oponą a błotnikiem jest prześwit na grubość palca około 5mm. Jedyny minus tych opon jest taki że stopki centralne robią się za krótkie i musiałem dorobić podstawki, przekonałem się o tym dopiero po złożeniu motorka.

Myślę że dobrym odpowiednikiem są opony Mitas 19x4.00 które idzie kupić na allegro za 160zł. Cena dobra jak za taką szerokość opony.

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
  • nigdy więcej automatycznych ustawień kamery !! :(
    • encyklopedia
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 10, 2013, 11:58:45 am »
off top ale ja moge :P - czemu tego motorku nie ma w http://bmw-r35.com/index.php/board,36.0.html ?? piękna maszynka :) . Pozdrawiam
na początku grożę paluszkiem a potem but. Niech Cie nie zmyli ta słodka buźka - potrafię być wredny.
bmw forum

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 10, 2013, 03:07:10 pm »
thcmaly z tymi oponami to przegięcie  :o ogromne są, jak walce. Oryginalne ogumienie w BMW R35 było w rozmiarze 19x3.25, największy rozmiar jaki się stosuje to 19x3.50 i taki właśnie zakupiłem, wybór padł na MITASy. Masz pięknego "osiołka", i OGROMNE OPONY  :) sprawa gustu jak kto woli. A jak Ci się jeździ na nich? Nie za ciężkie dla tego jedno cylindrowego biedaka???

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 10, 2013, 03:09:13 pm »
Niedługo ja Wam swojego cudaka pokaże, jest złożony w jeden kawałek ale paru szczegółów brakuje, więc jeszcze troszkę, sam jestem niecierpliwy.

Offline thcmaly

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 10, 2013, 04:22:58 pm »
Wiesz co na zdjęciach rzeczywiście wyglądają jak balony ale w rzeczywistości lepiej to wygląda, jeśli chodzi o jazdę to super oponki dobrze amortyzują nierówności zwłaszcza tył, jeśli chodzi o ciężar opony to nie ma dużej różnicy między 3,50 a 4,00. Nie mam nic przeciwko oponką 3,50 w osiołku wiem że takie wychodziły w orginale ale wydaje mi się że kiepsko wyglądają w przednim kole, są małe w stosunku do wielkości błotnika.

Offline Jerzy

• Sr. Member
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 10, 2013, 05:02:29 pm »
Nie mam nic przeciwko oponką 3,50 w osiołku wiem że takie wychodziły w orginale ale wydaje mi się że kiepsko wyglądają w przednim kole, są małe w stosunku do wielkości błotnika.
Małe to są 3,25 od WFM, te faktycznie wyglądają jak od Komarka. Współczesne Mitasy są uważam bardzo odpowiednie . nawet w tym mniejszym rozmiarze. Opony 19x4 to nawet w zaprzęgach mało kto stosuje, do Osła to trochę za bogato.

Offline kolekcjoner BMW

• Sr. Member
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 10, 2013, 06:33:47 pm »
fabrycznie były stosowane 19 x 3,5 mam je w ciągłej sprzedaży po 135 zł.
założyłem do R 4 ki 19 x 4 i jest problem z przełożeniem pomiędzy ramą a dyfrem trzeba to koło trochę na siłę przeciskać.

Offline komar

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 11, 2013, 01:08:59 pm »
Kup Mitasy 3.75 albo 4.00. Najlepsze opony jakość/cena.

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 11, 2013, 05:59:31 pm »
No ja dzisiaj dostałem oponki MITAS 3.5x19 i już je założyłem, też mi chodziło o to żeby nie za biednie ale też nie za bogato wyglądały. Widziałem 4.00x19 MITAS w Triumph-ie 600 nie pamiętam modelu i okrutnie wielkie były, w M72, Uralach, Dnieprach standardem jest 3.75x19, ja wypośrodkowałem i 3.5 jest idealne. Błotnikiem się thcmaly nie sugeruj to taka moda była wtedy, design BMW żeby ten przód jakoś wyglądał pełniej. Nie neguje nikogo jak się komu podoba niech takie sobie montuje.