Autor Wątek: BMW  (Przeczytany 4078 razy)

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
  • nigdy więcej automatycznych ustawień kamery !! :(
    • encyklopedia
BMW
« dnia: Czerwiec 29, 2013, 10:54:26 pm »
Witam
dziś wpadłem na szatański pomysł i ... zwróciłem się do firmy BMW o zasponsorowanie gadżetów reklamowych dla forumowiczów .List wyglądał tak - ( nicki i nazwiska osób zostały ukryte w tym poście ale poszły bez gwiazdek z prawdziwymi danymi)

Witam
Nazywam się Norbert ***** i jestem administratorem i właścicielem forum i domeny www.bmw-r35.com
Jesteśmy małą ale ciągle rosnącą w siłe grupką ludzi zajmujących się i pasjonujących zabytkowymi motocyklami marki BMW. W chwili obecnej jest prawie 100 zarejestrowanych użytkowników i ponad 1000 wejść na stronę dziennie. Mamy zarejestrowanych forumowiczów z Hiszpanii, Niemiec, Rosji, Francji i Holandii. W śród forumowiczów (aktywnych i udzielających się ) są ***** ***** - znany w Polsce kolekcjoner marki ( nick ****) ,**** **** - autor artykułów i książek na temat przedwojennych motocykli marki BMW ( nick **** ).**** - prawdziwe nazwisko nie znane - zwiedził całą Europę na motocyklu WSK ( nick **** ),  **** **** z Hiszpanii - kolekcjoner i znawca przedwojennych motocykli ( nick **** ) , i wielu innych. Do forum dołączony jest profil na facebook , google+ i "naszej klasie".
Zwracam się z prośbą aby firma BMW uznała forum www.bmw-r35.com jako oficjalne forum pasjonatów przedwojennych motocykli BMW , oraz jeśli to możliwe przekazała na rzecz forum materiały reklamowe ( koszulki, długopisy, kubki etc. ) w celu przyciągnięcia jak największej liczby forumowiczów oraz reklamowania marki. Forum utrzymuję z własnych pieniędzy , nie ma składek, reklam etc. a na dodatkowe gratisy mnie nie stać.
Chciał bym nadmienić że www.bmw-r35.com jest pierwszym na świecie forum zajmujących się tym najbardziej rozpoznawalnym motocyklem marki BMW . Są też strony www.bmw-r35.de ( Onkela - zarejestrowany na naszym forum- uboga w treść stronka) i www.emw-r35.de ( bardzo obszerna strona ale są trudności z rejestracją i zajmują się głównie powojennymi motocyklami aczkolwiek konkurencja jest).
Z Wyrazami Szacunku
Norbert **** .
tel 784 202 ***
norbi_nr1@wp.pl
ps. bardzo proszę o nieupublicznianie nicków i prawdziwych nazwisk forumowiczów.

Ciekawe czy BMW coś przekaże na rzecz forum - wszak sponsorów mamy nijakich ( tzn. nie ma ich ). Jakieś sugestie lub pytania ?
na początku grożę paluszkiem a potem but. Niech Cie nie zmyli ta słodka buźka - potrafię być wredny.
bmw forum

Offline komar

• Global Moderator
  • Sr. Member
Odp: BMW
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 30, 2013, 02:50:12 pm »
powiem ci że podziwiam twą walkę. ją nie mam żadnych sugestiimtylko trzymam kciuki. kiedyś jak mailem syrene , fso warszawa zasponsorowala 1 zlot syren i warszaw . może bmw  coś takiego wymyśli? boję się że dla nich jesteśmy tylko polaczkami ...

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 30, 2013, 04:08:41 pm »
no na zlot przedwojennych bmw nawet nie licze- ale mogli by rzucić jakies koszulki Łoryginalne - poczekamy, zobaczymy. Byłem na stronie z oryginalnymi gadżetami bmw i ceny ciuchów mnie zabiły dlatego fajnie by było cuś takiego dostać. Bmw sponsoruje fankluby ale współczesnych motocykli- niestety aby należeć do takiego fanklubu i mieć prawo do otrzymywania gadżetów trzeba uiszczać składki klubowe :). To tak jak należność do PZMotu - ci co siedzą latami i grzeją krzesełka nic nie płacą a nowi chcący się udzielać niestety muszą i dlatego o PZMot tak mało słychac. niedawno gadałem z byłym członkiem PZMotu - gość się udzielał i organizował wystawy zabytków i niewielkie zloty ale jak podnieśli mu składkę się wypisał i .... dalej organizuje wystawy i zloty ale już nie ma legitymacji członkowskiej w kieszeni ale za to kilkadziesiąt złociszy więcej.
Co do BMW obawiam się że przeszkodą będzie brak zarejestrowania klubu i wymaganych papierków a ja nie mam ani czasu ani kasy żeby za tym latać ;/
Komar - to nie jest walka - ja po prostu lubię osiołki i tyle :) a to że jesteś zarejestrowany na forum znaczy że też lubisz bo jak być podchodził do tego komercyjnie tzn. kupic, wyremontować i sprzedać to wykorzystał byś fotki z netu i po sprawie .
na początku grożę paluszkiem a potem but. Niech Cie nie zmyli ta słodka buźka - potrafię być wredny.
bmw forum

Offline Robert800

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 02, 2013, 03:05:46 pm »
Z tego co wiem to firma BMW nie sponsoruje nawet BMW KPM a forum utrzymywane jest ze składek członkowskich. Na dwuzaworowe.pl (czyli starsze BMW) raz do roku jest hasło "co łaska" i wpłacamy wolne datki na serwer.

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 02, 2013, 04:22:06 pm »
Jesli chodzi o mnie wystarczyło by i uznanie klubu za oficjalny - ostatnio czytałem o tym jak bmw przejmuje wszystkie strony które mają "bmw' w nazwie i się scykałem :P, w sumie reklama dla firmy była by nijaka - "zabrano domenę forum miłośników " hehe no ale może się trafić jakiś nadgorliwy diler i co zrobić. Bmw przejmowało w stanach tez domeny z "mini" w nazwie tak ze .... . Uznanie klubu za oficjalny pomogło by tez w znalezieniu lepszego hostingu - ten juz powoli przestaje wystarczać :/ jest jeszcze opcja reklam na stronie ale to traktuję jako ostateczność - bywałem na kilku forach ale właśnie przez reklamy już nie bywam. Zobaczymy jak będzie - BMW jeszcze nie odpowiedziało.
bmw forum

Offline laska

• sir
  • Full Member
    • części do bmw
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 18, 2013, 03:57:07 pm »
coś sie ruszyło w temacie - pomysł dobry ale nie wiem czy coś z tego będzie chociaż wiem że inne firmy wspierają fankluby
if You need info about forex or business news- You Welcome :)

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 23, 2013, 12:34:37 am »
Pomysł dobry ale BMW nie będzie zainteresowane Nami. Dla nich to zamknięta historia lat przed i po wojennych gdzie produkowali dla Nazistów i mieli duże wpływy. Choćby produkcja motocykli pomimo przegranego przetargu na motocykle ciężkie. Teraz liczy się dochód, zysk a co oni przez Nasze forum będą mieli? Ktoś z Was kupi nowe BMW serii 1,3,5,6,7 ??? Z rekalmami uderza się tam gdzie są potencjalni klienci, czyli pasjonaci współczesnych samochodów BMW, bądź wielkie sieci zajmujące się sprzedażą części zamiennych. Nie wiem gdzie napisałeś Norbert ale jeżeli do BMW Polska to nic bym nie oczekiwał. Trzeba było po niemiecku napisać do Monachium wzruszający list i może byłaby szansa. Trzeba poczekać aż forum się rozwinie, będzie większe, OGROMNE to sponsorzy sami zapukają. Potrzeba Nas więcej użytkowników. Uważam że pomogłyby np wrzucane przez użytkowników filmiki byle jakie byle głównym bohaterem był BMW R35, te filmiki można by potem wrzucać np na youtube a tam mogliby oglądać je tylko zarejestrowani użytkownicy, to przyciągnęło by zagranicznych koneserów bo na youtube dużo ludzi wpisuje frazę BMW R35. Większa liczba zdjęć również by pomogła zagranicznym gościom coś obcykać i zrozumieć bez czytania gdzie mogliby naprawić lub kupić coś ciekawego. Wszystkie kontakty do ludzi co robią usługi sprzedają częśći też mogły by być w jednym miejscu, niezależnie czy dobre czy nie dobre opinie każdy by sam sobie wyrobił i pisał w temacie. Nasze motocykle zaczynają się przed II wojną światową i kończą tuż po niej, przez starsze osoby i młodzież nie w temacie kojarzone są z Wehrmachtem i III Rzeszą a tego BMW i inne marki nie chcą bo to o niczym dobrym nie świadczy. Odcinają się od tamtych czasów choć wielkimi zgłoskami są na ich karcie zapisani. Napewno list pochwalny dostaniesz za to co zrobiłeś ale ni liczyłbym na nic więcej. W razie biedy będzie ściepa jak to było na innych forach np. Audi A6. W razie co to brać reklamy ale tylko BMW ich banku, funduszy, itp itd. Postaramy się zrobić forum jeszcze bardziej atrakcyjne i będziemy żyli jakoś.
A reklamy??? to takie postawienie się systemowi i kapitalizmowi, i tak ją przegrasz drogi Norbercie. Wszystko kosztuje a bez reklamy wszystko upada, no niestety prędzej czy później trzeba będzię się złamać.

Można by pogadać z ludźmi z forum którzy mają dostęp do maszyn i po kosztach zrobili by parę sztuk na próbę np. dwie śruby do narzędziówki i kluczyk jak do wersji wojskowych do ich odkręcenia wraz z breloczkiem, zwykła mała blaszka z kawsówki i logo bmw albo napis coś co każdemu się spodoba i sprzedawać to na forum z zarobkiem, nie dużym bo wzbogacić się to nie o to chodzi ale zarobić tyle by stać było na utrzymanie strony, koszulki, kubki (mam kubek z R35 :-)), breloki, smycze, naklejki a nawet białe szale na motocykl itp. Naklejki, kubki, koszulki mógłbym załatwić, koszulka jakieś 30zł może by wyszła. Nikt stanu magazynowego by nie robił, ale co jakiś czas akcja np. co kwartał zebrać pieniążki i lecimy z produkcją. Projekt i wzór byłby na Naszej stronie gadżetów, taki mały sklepik :-). Nie mam już głowy na dzisiaj ale za dnia mogę jeszcze coś wymyśleć, może urwania głowy by nie było ale warto spróbować.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2013, 12:58:23 am wysłana przez luki213 »

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 23, 2013, 03:02:27 pm »
Łoo - w końcu ktoś się zainteresował i daje pomysły ;) Dzięki Luki
Napisałem do Bmw Polska - do dziś nie dostałem nawet odpowiedzi :). nie przejmuję się tym. W sumie poczytałem trochę własnie o klubach bmw i żeby coś z tego było trzeba by zarejestrować legalny klub. Nie są to jakieś duże opłaty ale - żeby np. handlować gadżetami klubowymi- klub musi mieć inną ( droższą ) formę prawną. Jeśli tego nie będzie wystarczy jeden nadgorliwy i mam skarbówkę na karku :) . Co do jednego troszkę się mylisz - bmw zależy na historii choć nie całej. Są dumni z tego że motocykle przedwojenne dalej jeżdżą i jest to ogromna reklama. Zapominają jednak że pod koniec wojny około 80 % pracowników to byli pracownicy przymusowi. Co do reklam - żeby na forum mogły być reklamy np. oficjalnych salonów bmw oferujących części - musi być zarejestrowany klub.Dlaczego ? Ano dlatego że dopóki forum nie przynosi zysków firma bmw przymyka na to oko, ale jeśli przynosiło by jakieś zyski ( i pomagało np. salonowi bmw z zadupia w potrojeniu  zysków np. przez reklamy )  to inny oficjalny salon bmw pisze ładny liścik do firmy że domena bmw-r35.com bardzo by im się przydała i chcieli by przejąc tą domenę. Wtedy bmw motorrad zwraca się do mnie z "uprzejmą prośbą" o oddanie domeny i ja nie mam wyjścia.Bmw przejęło w ten sposób bardzo wiele domen m.in w stanach .Co do zwiększenia liczby użytkowników ( chociaż lepiej było by napisać "użyszkodników ") wystarczy że usunę hasła i kody potrzebne do rejestracji i liczba forumowiczów będzie się podwajała tygodniowo.Ale - forum wtedy będzie tzw. farmą linków i nie będzie miało dla gogle dużej wartości merytorycznej ( teraz ma - wpisz w google "forum bmw", lub "bmw forum" i jesteśmy na pierwszej stronie ). Przyjmijmy teraz hipotetycznie że reklamy na forum - jakie ?
1. Opłata za wyświetlenie reklamy nie ma sensu - sam używam addblockera i mi nie wyświetla - mozna dostać kilka groszy od wyświetlenia
2. opłata za kliknięcie w reklamę - jednen nadgorliwy lub złośliwy kliknie kilka razy i od razu reklamy są usuwane przez firmę reklamującą się - nikt nie zapłaci za reklamy które nie przynoszą zysków
3. reklamy addsens z google - obawiam się że więcej by tu było zamieszania niż zysków :)
4. Reklamowanie innych firm handlujących częściami do osiołków - w Polsce jest kilka które nie muszą się reklamować - mają renomę na całym świecie i polskich klientów nie szukają - tym bardziej że każdy wie co i gdzie może kupić tanio i dobrze.
5.Sprzedaż linków - jest też taka opcja zarabiania ale - wlazłem niedawno na inne forum zajmujące się zabytkowymi motocyklami i odezwał mi się antywirus. Zastanowiło mnie to trochę i poszperałem na stronie. Okazało się że w stopce są reklamy wiagry i jakichś innych "dziwnych" stron. To samobójstwo dla jakiejkolwiek strony. Tworzyć coś żeby zarobić jakieś drobne i tak ot sobie zostawić ?

Filmiki na youtube - ja nie mam żadnych filmików więc co mam tam umieszczac ?
Bez reklamy wszystko upada ? Nie koniecznie - ja to robię z pasji a jak wiadomo to często jest najwazniejsze :P
Jak mnie nie będzie stać na hosting to bede krzyczał że potrzeba pare złociszy ;)
Społeczne produkowanie "czegoś " hehehhe - przecież to nie przejdzie jesli ma się tym zajmować kilka osób. Ktoś musiał by się tym zająć od "a" do "z" - innej opcji raczej nie ma.

Z mojej strony . Cały czas pracuję nad "promocją" i szukam sponsorów ale troszkę inaczej :). Wpisz w google "oryginalne części do bmw" lub "bmw oryginalne części" . Jeśli chcesz sie zagłębiać to możesz poszukać też "części do bmw" - może znajdziesz jakąś ciekawą stronę :P
Pozdro i dzięki za zainteresowanie.
bmw forum

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 23, 2013, 09:53:19 pm »
Napewno jest jakieś wyjście, spokojnie, poczekamy jeszcze, napewno się uda. Widzę że obcykałeś różne warianty no cóż poradzimy że mamy stare chrupki i tylko ludzie na ulicy lubią je oglądać ale nie wiedzą co i jak ile kosztuje pracy czasu nerwów i nie doceniają tego ani nie pomagają choćby poprzez głupie utrzymanie strony poprzez samą firmę BMW. To skoro tak się tralalala BMW cieszy to dlaczego nie odpisało, dlaczego piiiii.... dyplomu nie dali za sam pomysł zaangażowanie i pasję jaką ciągniemy i historię? Czyżby pewni byli że bez nas też by przeżyli? że jak nie my to będą inni? chyba tak. No cóż, to zostaniemy w swoim małym zagajniczku skromnym i też będzimy pierdzielić o motorkach, a nie zabierają w dupe domenę, dla mnie może się inaczej nazywać byle by była łatwa do zapamiętania. Skoro robimy to dla siebie to ważne żeby był kącik do pogadania a jaki, to nie ważne... ważne żeby było miło, ciepło i przytulnie, jakby jeszcze benzyną, olejem i spalinami pachniało to już byłby luksus. ZNowu się rozpisałem, zajawke załapałem.
CENZURA !!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2013, 10:55:47 pm wysłana przez norbert »

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 23, 2013, 11:00:07 pm »
hehehhe - też mnie to wku...ia. Mogli chociaż odpisać . Ale ... wpadłem na lepszy pomysł :P. trzeba by się zgadać i .... mam znajomego który ma salon hondy i mógł bym zagadać o gadżety reklamowe. Wyobrażasz sobie "kalendarz forum bmw r35 na rok 2014" i każdy przy osiołku w koszulce hondy i chamskiej czapeczce z napisem Honda i w łapie karton z napisem "dziękujemy honda" ?? To by była akcja jakiej świat nie widział :D:D. Ale to tylko takie moje .......
bmw forum

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 24, 2013, 04:38:55 pm »
Tak a ja bym się zgodził pod warunkiem że listem otwartym to wyślesz do BMW do Monachium!!! Z podpisem charytatywna akcja Hondy dla forum zabytkowych motocykli BMW. Na fireblade.pl nie było tego problemu do dzisiaj jestem tam zarejestrowany i było fajnie choć długo już tam nie zaglądałem ale do dzisiaj piszą do mnie zapytania z forum na pw. W kut... niech mnie pocałują ja na Twoim miejscu bym się nie płaszczył, nie chcą niech spierdalają, oby kiedyś jak będą coś organizować i szukać po forach grupy osób ze starymi motocyklami żeby pokazać klientom firmy BMW historię firmy niech nie proszą ani nie zapraszają na pokaz. E36 po wiejskim tuningu, których więcej niż golfów II jest niech pokazują, bardzo zadbane egzemplarze za 3500zł.

piokubis

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 22, 2013, 09:56:35 pm »
Panowie napiszcie  z że jesteście np: z ? państwa niż PL to wam odpowiedzą?

to fakt tak zrobiłem i napisałem jako ?  odnośnie tłoka do r35 jak pisałem z PL to mieli mnie w d....
a z innego ? odpisali i nawet oferta była w orio.
Kolega z Anglii korespondował za mnie .

NIE PISZ POSTA POD POSTEM TYLKO UŻYJ PRZYCISKU "EDYTUJ"
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2013, 02:31:30 am wysłana przez norbert »