Autor Wątek: Numery na ramie w przedwojennych osłach  (Przeczytany 13338 razy)

Offline wawafreda

• Hero Member
Odp: Numery na ramie w przedwojennych osłach
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 28, 2013, 11:47:34 pm »
A ja w internecie widziałem osiołka z 1935 roku ;D Wg fachowej literatury ramy ze szwem były produkowane od 1945 do 1950 roku.
Fred - przyjaciel zwierząt, z ludźmi bywa różnie he he

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
  • nigdy więcej automatycznych ustawień kamery !! :(
    • encyklopedia
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 29, 2013, 11:46:56 am »
Znalazłem zdjęcie na necie z taką samą główką ramy co u mnie i z numerami  z 1939r. z tego co wy mówicie prawdopodobnie numery na ramie musiały być też przebijane
numery na ramie masz na 100 % przebijane. Szkopuł w tym czy ktoś nabił takie jak były czy postarzył motorek. Ostatnio nastała moda na przedwojenne osły i wszędzie można się naciąć .Jeśli ktoś to robi z głową możliwość wykrycia oszustwa na złożonym motocyklu jest bardzo niewielka- jeśli moto jest w częściach - możliwość wykrycia oszustwa wzrasta ogromnie.Pstryknij jeszcze jak możesz główkę ale od lewej strony z otworami w ramie na linki - to może przesądzić o wieku ramy.Pozdrawiam
ps. nie jesteś pierwszym który się naciął i nie ostatnim.
na początku grożę paluszkiem a potem but. Niech Cie nie zmyli ta słodka buźka - potrafię być wredny.
bmw forum

Offline matximbrat

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 29, 2013, 12:46:37 pm »
It is my number of my motorcycle for sale. From 1937

Offline thcmaly

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 29, 2013, 07:05:32 pm »
Jeżeli tak mówicie to raczej macie rację tylko szkoda że jak remontowałem motorek to nie było jeszcze tego forum, gdybym wiedział że rama jest powojenna to nabiłbym numery takie jak powinny być bo dla mnie nie jest ważne czy motorek jest przedwojenny czy powojenny, ważne że jest odremontowany i cieszy oko.
To jak to jest z tymi numerami do kiedy były nabijane na dole ramy a od kiedy u góry.

ZWRACAM HONOR

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 29, 2013, 09:44:09 pm »

To jak to jest z tymi numerami do kiedy były nabijane na dole ramy a od kiedy u góry.

ZWRACAM HONOR

Forum powstało własnie po to żeby dyskutować - gdybym chciał się wymądrzać założył bym bloga :)
Nie wiem kiedy nabijano numery na dole ale znalazłem w swoich fotach takie oto zdjęcie które dało mi wiele do myślenia ...
na początku grożę paluszkiem a potem but. Niech Cie nie zmyli ta słodka buźka - potrafię być wredny.
bmw forum

Offline R35 1937

• Newbie
  • *
    • r35 bj1937 in der Rhön
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 06, 2013, 10:13:14 pm »
To jest 100% oryginalna rama jeszcze pod spodem kolor feldgrau

Mein Rahmen http://r35-bj1937-in-der-rhoen.blogspot.de/ hat ganz genau die gleichen Farben.
Meine ist Anfang 1937.  ;)
Pozdrowienia Björn

BMW R35 Bj1937 in der Rhön

Offline komar

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 06, 2013, 11:03:39 pm »
Czy rama jest oryginalna z 37roku u kolegi z postu powyżej?
Nie jestem mocny w osłach ale ten motocykl nie wygląda na przedwojenny (silnik, przedni błotnik, osprzęt kierownicy, skrzynia biegów dla mnie powojenne). Może się mylę ale jeśli rama miałaby być z 37 to na główce brakuje "ogranicznika" jak w R4.

Offline R35 1937

• Newbie
  • *
    • r35 bj1937 in der Rhön
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 07, 2013, 05:44:22 pm »
Czy rama jest oryginalna z 37roku u kolegi z postu powyżej?
Nie jestem mocny w osłach ale ten motocykl nie wygląda na przedwojenny (silnik, przedni błotnik, osprzęt kierownicy, skrzynia biegów dla mnie powojenne). Może się mylę ale jeśli rama miałaby być z 37 to na główce brakuje "ogranicznika" jak w R4.

Verzeihen sie mir bitte das ich mit Googletranslater Übersetzen muss da ich kein Polish spreche. :(

Sie meinen Beitrag # 18 mit dem Steuerkopf?

Pozdrowienia Björn

BMW R35 Bj1937 in der Rhön

Offline sidecar

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 09, 2013, 09:49:43 pm »
Może się mylę ale jeśli rama miałaby być z 37 to na główce brakuje "ogranicznika" jak w R4.

Ja mam ramę z 1937 r, nie ma ona tego ogranicznika.Miałem też drugą z 1937 -obcięta-też go nie miała. Za to obie mają te gumowe ograniczniki skrętu koło znaczków-atawizm R4- w ośle nie spełniają żadnej funkcji. Wydaje mi się ,ze są one typowe dla R4 /5 seria. W ośle już ich nie było (chyba,ze w pierwszych-dosłownie egzemplarzach). Rama ze zdjęcia wygląda niemal na 100% przedwojenna ale co do roku to uważam, że można dojść tylko po numerach.
Wojtek.

Offline komar

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 23, 2013, 09:04:19 pm »
Przy ramie która ma numer np 300100 czy 300055 raczej będzie ogranicznik. Jak wychodziły pierwsze R35 to wykorzystywano jeszcze części z R4, R3 (choćby głowice) i R2.  Jesteście pewni że wszystkie nawet pierwsze osły nie miały ogranicznika?

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 23, 2013, 09:35:51 pm »
nie , a Ty? Jesteś pewien że pierwsze osły miały ogranicznik ?
bmw forum

Offline komar

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 23, 2013, 11:21:46 pm »
Zastanawiam się. Jeśli pierwsze osły to była zbieranina części po poprzednich modelach to może i odziedziczyły ograniczniki? Może ktoś ma zdjęcia takiej ramy. Próbuję dojść do tego.

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 23, 2013, 11:25:46 pm »
Przecież tabliczka to replika - czego się spodziewasz po reszcie ?
bmw forum

Offline komar

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 31, 2014, 09:20:27 am »
Witajcie. Kolega przesłał mi zdjęcia swoich dwóch ram. Zielona jest z r23 a szara z R35. Umieszczam te zdjęcia ponieważ przed i za numerem sa nabite znaczki BMW. Właściciel twierdzi że przy ramach nic nie kombinował. Niestety bał się udostępnić całych numerów ram dlatego wklejam zdjęcia przodu i końca..

Offline huberto

• Full Member
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 07, 2014, 07:27:36 am »
Moim skromnym zdaniem również uważam, że numery na ramie masz przebijane  :( W miejscu tym były nabijane numery w powojennych osiołkach . Poza tym niezgodna czcionka i bardzo nierówno nabite są te numery żeby nie powiedzieć inaczej. Niestety "rzeźba"  :-[ moim zdaniem.